İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Önümüzdeki Haftalarda Kullanıma Sunulacak 217 Yeni Emoji Tanıtıldı

Önümüzdeki Haftalarda Kullanıma Sunulacak 217 Yeni Emoji Tanıtıldı

Yeni gelecek 217 emoji yazımızda aklınızdaki şu sorulara cevap aradık; yeni emojiler nelerdir, emoji 13.1 de gelecek yenilikler nelerdir, 2021 emojiler için nasıl güncellemeler getirecek gibi sorularınızın cevapları bu yazıda.

Önümüzdeki Haftalarda Kullanıma Sunulacak 217 Yeni Emoji Tanıtıldı yazısının öne çıkan görseli.

Yeni emojilerin değerlendirildiği şirket Unicode Consortium, gelecek aylarda kullanıma girecek 217 yeni emojiyi tanıttı. Bu emojilerin yalnızca 7 tanesi ilk kez göreceğimiz emojilerden oluştu.

Her sene yeni emojiler geliyor. Bu emojiler içinde o sene popüler olmuş yemek ve içecekler şeklinde ifadeler yer alıyor. Bu yılki güncelleme ile maskeli emojiler gelmiş ve gündem bu aşamada yakalanmıştı. Pek fazlaca yeni emoji geliyor ve bu emojiler Unicode Consortium yardımıyla bize tanıtılıyor. 2021 yılına birkaç ay kalmışken, önümüzdeki yıl kullanıcılar ile buluşacak emojiler belli oldu. Yeni gelecek 217 emoji sizce iyi mi olacak?

Önerilen Yazı
Corona Salgınında En Çok Hangi Emoji Kullanıldı?

217 yeni emoji şu an kullandıklarımızdan  pek de ”değişik” ifadeleri içermiyor.

Unicode Consortium yeni bir blog yazısında ”Emoji 13.1” ile kullananların karşısına çıkacak yeni emojileri paylaştı. Farklı ve ilgi çekici veya fazlaca yeni emojiler bekliyorsanız, beklentiler boşa çıkacak zira, 217 emojinin yalnızca 7 tanesi daha ilkin görmediğimiz emojilerden oluşuyor. Diğer 210 emoji ise şu anda mevcut bulunan emojilerin değişik ten rengi alternatifleriyle sunulmasını içeriyor.

Yeni kullanıma sunulacak emojilerin görseli.

Yanan kalpten, bandajla sarılmış kalbe, ordan da sakallı hanıma kadar azca sayıda değişik emoji ifadesi yer alıyor. Bu emojiler ”Emoji 13.1” ile gelecek. Koronavirüsü nedeniyle standart sürüm altı ay ertelenmek zorunda kaldı. Mart 2021’de kullanıma açılması beklenen Unicode 14.0 sürümü ise eylül ayına ertelenmiş oluyor. Hatta söylenene nazaran yeni emojilerin piyasaya çıkması 2022 yılını da bulabilir. Emoji 13.0 ise hemen hemen kullanıcılara ulaşmamış olsa da birkaç ay arasında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Yeni çıkacak emojilerin görseli.

Yeni emojiler hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeni şeyler öğrenmeyi seven, girişimcilik ruhunu taşıyan genç.

Yorum Yap