İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Karışık
  3. 8 En İyi Yabancı Dil Uygulaması

8 En İyi Yabancı Dil Uygulaması

En iyi dil öğrenme uygulaması. Yabancılarla konuşma uygulamaları. En iyi İngilizce uygulamaları 2020.

8 En İyi Yabancı Dil Uygulaması yazısının öne çıkarılan görseli

Mobil uygulamalar günlük hayatta yabancı dil  öğrenmemize yardımcı oluyor. Bazı uygulamalar var olan dilinizi geliştirmeye yönelikken bazıları da sıfırdan yeni bir dil öğrenmenize olanak sağlıyor. Mobil uygulamalarla yabancı dil öğrenme her geçen gün popülerliğini artırmayı başarıyor. Bu listemizde sizler için en popüler 8 yabancı dil uygulaması nı sıraladık.

1Duolingo

Yabancı dil uygulaması içerisinde en popüler biri olan Duolingo; çıktığı ilk günden bu yana hem Android hem de iOS platformlarının en sevilen uygulamalarından biri olmayı başardı.Ücretsiz, iyi tasarlanmış ve erişilebilir olması ile yeni bir dil öğrenmek isteyenler arasında popüler olmasını sağladı. Duolingo bugün 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

 

2Memrise

Yabancı dil öğrenmek isteyenler için belki de en iyi yabancı dil uygulaması olan Memrise, kelime bilginizi genişletmek ve pratiklik kazanmak için harika bir programdır. Uygulama, 35 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Memrise; İngilizce, Japonca, Fransızca, Portekizce, Çince, Rusça, İtalyanca gibi çok sayıda dili, görsellerle hafızanıza yerleştirmeye çalışır. Mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenize yardımcı olan Memrise, aynı zamanda sizi sürekli test ederek beyninizin hep egzersiz yapmasını sağlarken bir yandan da öğrenmeyi sevdiğiniz bir oyun etkinliği haline getiriyor.

 

3Busuu

Günde sadece 10 dakikanızı ayırarak yeni bir dil öğrenme sloganıyla yola çıkan Busuu tam size göre bir yabancı dil öğrenme uygulamasıdır. Busuu 80 milyon dil öğrenen kişiye ulaşan , aralarında İngilizce, Japonca, Lehçe, Türkçe, Rusça, İspanyolca ve Arapça’nın da olduğu tam 12 dili öğrenme imkanı kullanıcılarına sunuyor. Uzman kişiler tarafından oluşturulan çalışma planları, binin üzerinde yazılı ve sözlü ders bulunmaktadır. Busuu ile okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi arttırabilirsiniz.

4HelloTalk

HelloTalk, dünyanın her yerinden insanlarla sohbet ederek dil öğrenmenize yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. 150’den fazla dil desteği olan uygulama, hem IOS hem de Android işletim sistemlerini desteklerken, dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlar. Anadili İngilizce, İtalyanca, Flemenkçe, Mandarince ya da Korece olan öğrenciler, öğretmenler, kariyer sahibi insanlar ve daha birçok kesimden üye ile tanışarak sosyal ağınızı güçlendirme, yeni kültürleri keşfetme ve sohbet etme imkanı bulacağınız HelloTalk, ‘’Bir dili öğrenmenin en iyi yolu aslında onu konuşmaktır!’’ sloganı ile yola çıkmıştır. Uygulama, istediğiniz herhangi bir dilde pratik yapmayı eğlenceli ve zahmetsiz hale getirmek için yenilikçi araçlarla doludur.

5Cambly

Skype benzeri bir yapıya sahip olan Cambly, bizzat görüntülü görüşme ile pratik yapmanıza dayanan yabancı dil uygulaması. Cambly, ana dili İngilizce olan eğitmenleri kullanıcılar ile bir araya getirir. İngilizce seviyenize göre konuşarak pratik yapmak için ideal bir uygulama. Büyük çoğunlukla pratik ile gelişen bir süreç olan İngilizce öğrenmek için Cambly bu noktada büyük artılar sağlıyor. Eğitmenler ile 7/24 sistemde rahatlıkla seviyenize göre etkileşim kurabilirsiniz.

https://youtu.be/bcQpo0o1QYY

6Babbel

Günlük hayatta kullandığımız konuşmalarla başlayarak kolaylıkla yabancı dil öğrenmenizi ve konuşma pratiği kazanmanızı sağlar. Dil uzmanları tarafından oluşturulmuş sesli dersler ve interaktif diyaloglar ile zenginleştirilmiştir. Genel olarak 15 dakika süren derslerde ilgi duyduğunuz alanlara göre yeni kelimeleri keşfedebilir, iş veya seyahat gibi amaçlarda kurslara katılabilirsiniz. Babbel’de size oldukça yardımcı olacak bir yabancı dil uygulaması.

7Quizlet

Quizlet, görsel ve sesleri kullanarak etkili bir şekilde dil öğrenmeyi sağlıyor. Sınıf arkadaşlarınız veya öğrencilerinizle bir arada çalışma imkanı sunuyor. Kullanıcılarına çalışma setleri oluşturma imkanı tanıyor.

8Voscreen

Voscreen, videolu eğitim yolunu kullanarak İngilizce öğrenme deneyimi sunuyor. Yeni nesil yöntemlerle İngilizce geliştirme olanağı sunuyor. Ücretsiz olan bu uygulama, belgesel veya çizgi film izleyerek dilinizi geliştirmeyi amaçlıyor.


Bunun gibi bilgilendirici veya eğlendirici yazıları daha çok okumak isterseniz Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeni şeyler öğrenmeyi seven, girişimcilik ruhunu taşıyan genç.

Yorum Yap