İlginizi Çekebilir
Trendlerdeki Yazı

Among Us Türkçe Rehber, Nasıl Oynanır?

Among Us Türkçe Rehber, Nasıl Oynanır? yazısıyla birlikte; Among Us, Among Us nedir, Among Us nasıl oynanır, Among Us Türkçe rehber vb. sorularınızın cevabını bu yazıda bulacaksınız.

Among Us Türkçe Rehber, Nasıl Oynanır?
+ - 0

Among Us Türkçe Rehber yazısında 2020 yılına damga vuran Among Us’ı inceliyoruz. Herkes 2020 yılında çıkan ve çıkacak oyunlara odaklanmışken bir anda 16 Kasım 2018 tarihinde piyasaya sürülmüş olan Among Us oyunu 2020 yılına damgasını vurdu. 2018 yılına yani oyunun çıkış yılına bakacak olursak aslında kötü sayılmayacak bir kitle elde etmiş olan Among Us 2020 yılında bir anda inanılmaz oyuncu sayısına ulaştı. Twitch platformunda uzun zaman en çok izlenen oyunlar arasında kalan Among Us bu başarısını hala sürdürüyor.

Bilgisayar sürümünün yanında mobil platformda da olan oyunun güzel yanlarından bir tanesi, mobil platform ve bilgisayar platformundan bağlanan oyuncuları birlikte eşleştirmesi. Zaten oyunu oynamak için yüksek sistem gereksinimine ihtiyacınız yokken bir de mobilde oynayabilmek ayrı bir artı oyun için. Lafı fazla uzatmadan Among Us Türkçe Rehberimize oyunu tanıyarak başlayalım.


Among Us, uzayda yaşanan ekip çalışması ve aldatmacası oyunudur. Blgisayarlardan ve mobil cihazlardan 10 kişiye kadar oynanabilen bu oyun son zamanlarda popülaritesini çok arttırmıştır. Bu oyun en çok 10 kişi ile oynanabildiği gibi benzer biçimde en az da 4 şahıs ile oynanabilmektedir. Oyunu oynayacak kişiler dilerlerse kendi arkadaşlarıyla, dilerlerse de yabancı kişilerle oynanabilmektedir.

Oyun Innersloth tarafınca geliştirilmiştir ve 2018 yılının Ekim ayında piyasaya sunulmuştur. Hem ücretli bununla beraber ücretsiz bir şekilde oynanabilen bu oyunda iki değişik grup bulunmaktadır. Oyun, aktörleri bu iki gruptan birine dahil olarak verilen görevleri yapmakla ve görevleri yerine getirirken de öldürülmemekle yükümlüdür.

Among Us’ın Discord kanalı da bulunuyor. Sesli sohbet, oyun içi konuşmalar adına Discord kanalında tam 250.000 oyuncu mevcuttur. Eğer sizlerde bir bu oyununun bir oyuncusuysanız, kanala buradan giriş yapabilirsiniz.


Son zamanlarda popüler olan Among Us oyununun bu denli ivme kazanmasının ve oyuncu sayısını arttırmasının nedeni; sürükleyici bir oyun olması ve oyunculara keyif vermesidir. Ayrıca bu oyunun kısmen ücretsiz oluşu ve pek fazlaca oyundan değişik özelliklere sahip olması da popüler bulunmasına tesir etmektedir.

Oyun içinde Impostor ve Crewmate olmak suretiyle iki grup bulunmaktadır. Oyun, oyuncuları, oyun başladığında bu iki gruptan birine rastgele dahil olmaktadır. Crewmate oyuncularının rolü; haritada belirtilen görevleri öldürülmeden yapmak iken Impostor oyuncularının rolü de crewmate grubundakileri öldürmektir.

Bu oyunun aslolan heyecanı ise; kimin hangi grupta bulunduğunun belli olmaması ve Impostor oyuncularının da görev haritasında düzmece görevler oluşturup Crewmate grubundakileri avlayabilmesidir.

among us oyun içi görsel


Among Us oyunu, bir görev oyunudur. Fakat bu görev oyununda kimin av, kimin avcı belli olmamasından meydana gelen bir coşku yaşanmaktadır. Bu özellikten ötürü da sevilerek oynanmaktadır. Oyun temelde bir grup oyunudur.

Dolayısı ile dost grubuyla oynanabilecek nadir, keyifli ve heyecanlı oyunlar arasındadır. Crewmate grubunun Impostor grubuna av olmaması için de tek başına dolaşmaması gerekmektedir. Ayrıca oyunda aldatmacaların yaşanması olası olduğundan dikkatli oynanmalıdır.

Oyun, 4-10 kişilik oynanan, bilhassa toplumsal çıkarım kabiliyeti isteyen bir çeşit strateji oyunudur. Özellikle dost ortamlarında çoğunlukla oynanan kurt-köylü (vampir-köylü, mafya-köylü, birçok ismi vardır) oyununa benzer, Town of Salem‘ı da andırdığını söyleyebiliriz.

Oyununun sistem gereksinimleri de oldukca düşüktür. Bu sebeple oyun bilgisayarına gerek yoktur; basit bilgisayarlarla da oynanabilmektedir. Üstelik oyunun mobil uyumlu versiyonu da vardır.

Among Us’ı Android cihazınıza indirmek için tıklayınız Among Us’ı İos cihazınıza indirmek için tıklayınız

Heyecanın doruklarda yaşandığı, dost grubuyla oynanabilen oyunlar içinde bulunan Among Us hem ücretli bununla beraber ücretsiz bir şekilde oynanabilmektedir. Bu oyunun mobil versiyonu bulunmaktadır ve dileyen mobil aygıt kullanıcıları, cihazlarına indirme işlemi yaparak oyunu ücretsiz bir şekilde istediği her yerde oynayabilmektedir. Oyunun bilgisayarlarda oynanabilmesi için de bir ücret ödemesi gereklidir.

Oyunun bilgisayarlar üstünde oynanabilmesi için talep edilen ücret de fazlaca düşüktür. Among Us fiyatı 10.50 TL’dir. Kısacası; düşük ücretle grup eşliğinde oynanabilecek kaliteli, eğlenceli oyunlar içinde bulunmaktadır. Bu oyunu bilgisayarlarına bir ücret karşılığında indirmeden ilkin dileyen herkes mobil cihazlarına ücretsiz bir şekilde indirip oyunu deneyimleyebilmektedir.


Disconnected From The Server Hatası nasıl çözülür? Ek olarak birçok hatanın çözümü yeniden aynı yöntemle giderilmektedir ve çözülmektedir. Öncelikte bilgisayarınıza reset atın ve modeminizin fişini çekip 20-30 saniye kadar bekleyin.

Steam güncellemesi yapmalısınız. Steam uygulamasını kapatarak baştan güncelleyin. Oyunun son sürümünün yüklü olduğuna emin olun. oyununda sunucu değiştirebilirsiniz.


Among Us Türkçe Rehberin sonuna geldik. Among Us oyunu hakkındaki görüşlerinizi bize yorumlar kısmından bildirmeyi unutmayın.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap