Asla Kıralamayacak 8 Rekor

kırılamayacak rekor, t shirt guinness, guinness, Green Goblin, Isaac Johnson, Jason Barnes, Nathan Paulin

guinness-rekorlar-buneymis

Merhaba Bu Neymiş okurları. Dünyada kırılması zor rekorlara imza atıldığını hepimiz biliyoruz. Her geçen gün yeni rekorlar kırılırken bazılarını geçmenin neredeyse imkansız olduğunu gördükten sonra anlayabiliyorsunuz. Bu listemizde kırılması neredeyse imkansız olan 8 Guinness Rekoru‘nu inceleyeceğiz. Bakalım bu 8 rekor neymiş. Hadi o zaman ilkiyle başlayalım.

1Green Goblin

Green Goblin adında adrenalin hayranı bir adam uçan kaykaya benzeyen yapısıyla tanıdığımız flyboard air ile 2.2 Km uçarak rekor kırmıştır.

Herhangi bir temasa ihtiyaç duymadan uçabilen kaykayın üreticisi Zapata Racing.

150 Km hıza kadar ulaşabilen flyboardu kullananan Green Goblin, 2.2 Km mesafe kat ederek rekoru kırmıştır.

2Isaac Johnson

Ağzınızı ne kadar açabiliyorsunuz? Mesela büyük bir portakalı ağzınıza sığdırabilir misiniz? Sanırım cevabınız hayır. Kabul edelim herkesin sahip olduğu bir fiziksel özellik değil.

Ancak henüz 14 yaşında olan Isaac Johnson bu garip fiziksel özelliğe sahip. 9.34 santim açabildiği ağzıyla Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmış.

3Yetenekli Domuz

Yeteneğen sahip, zeki ve oyunculukları iyi olan köpekleri görmeye alışığız. Hatta ülkemizde yayınlanan bir yetenek yarışmasında bir köpek birinci olmayı başarmıştı. Ama yetenek, sadece köpeklere özgü bir özellik değil.

Guinness Rekorlarına girmeyi başaran bu domuz da oldukça yetenekli. Joy Bleeker adındaki domuz o kadar yetenekli ki 16 Ocak 2018 tarihinde Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmış. 1 dakika içerisinde 13 numara sergileyen Joy Bleeker, çoğu köpekten daha yetenekli gibi gözüküyor.

4Jason Barnes

Jasaon Barnes ismindeki bu genç adam protez koluyla 1 dakika içinde en çok davul vuruşunu gerçekleştirmiş. 1 dakika da 2400 davul vuruşu yapan Jason Barnes, Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmış. Gil Weinberg tarafından tasarlanan protez kolu kullanan genç adam engelini yaratıcılığı ve azmi ile başarıya dönüştürebilmiş.

5Nathan Paulin

Daha önceden elde edilmiş slackline rekorlarının da sahibi olan çılgın adam Nathan Paulin bu sefer 1 km’lik ipin üzerinden yürüyerek yeni bir rekora imza atmış. Yerden epeyce yüksekte gerili olan ipin en yüksek olduğu nokta, nehrin tam üzerinde ve bu noktadan zemine olan uzaklık 600 metre.

Hat kurulurken net uzunluk 1020 metre olarak hesaplanıyor ve 1 kilometrelik rekor garanti altına alınıyor. Normal bir insanın 10 dakikadan fazla sürede alacağı bir kilometrelik mesafeyi Nathan Paulin tam 1 saat 15 dakikada geçmeyi başarıyor.

6Aneta Florczyk

Polonyalı atlet olan Aneta Florczyk, dünyanın en güçlü kadınlarından birisi. Aneta Florczyk, 500 Kg’dan fazla ağırlık kaldırabiliyor ama o bunu farklı bir  yolla yaparak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmış. Aneta Florczyk rekorunu kırarken 2 dakika içerisinde 12 yetişkin adamı kaldırmış.

Aneta’nın sahip olduğu tek rekor bu değil. Daha önce 7 adet tavayı kağıt gibi bükerek de kendinden önce 6 tane bükülerek rekor kıran erkeği de geçmiş ve rekorun yeni sahibi olmuş.

7Olga Liashchuk

Kırdığı rekorla görenleri şaşırtan bir diğer kadın Olga Liashchuk. Ukraynalı sporcu Olga Liashchuk, üç adet karpuzu toplamda 14.65 saniyede bacaklarının arasına alıp parçalayarak Guinness Rekorlar kitabına adını yazdırmayı başarmıştır.

8Igor Obu

Bisikletle atlamanın artık sıradan bir hareket haline geldiği zamanlardayız. Ancak rekor kıran bu tarz bir hareket gerçekten çok ender karşılaşılan bir durum. 1999 yılında Igor Obu Avusturya’da Garmisch-Partenkirchen’deki kayakla atlama rampasından bisikletiyle atlamış. 42 metre yükseklikten bisikletiyle atlayan Igor Obu Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmış. Igor bununla birlikte birçok rekor denemesinin de sahibi. Örnek verecek olursak bir keresinde metrelerce yükseklikten bisikletiyle bir baraj gölüne inmeye çalışmış.


Listemizin sonuna geldik. Seni en çok etkileyen rekor hangisiydi veya hangi rekoru kırabileceğini düşünüyorsun? Yorum kısmına yazmayı unutmayın.

Daha fazla liste görmek için tıklayınız

 

Yazı dolaşımı

Exit mobile version