İlginizi Çekebilir

Başından Ayrılamayacağınız 13 Bilim Kurgu Filmi

İzlemeye başlayınca başından ayrılmak istemeyeceğiniz 13 bilim kurgu filmi listesi. bilim kurgu


+ - 1

Merhaba değerli Bu Neymiş okuyucuları. Öncelikle bilim kurgunun ne demek olduğundan bahsedelim. Bilim Kurgu henüz kullanımda olmayan teknolojik ögeler kullanılarak gelecekle ilgili öyküler oluşturulmasıdır.

Şimdi konumuza gelelim. Bu listedeki filmleri başlattığınız andan itibaren koltuk başında kitlenip kalmaya hazır olun! Çünkü nefes kesecek kadar heyecanlı ve sürükleyici filmler bunlar.

Dünü Kurtarmak / See You Yesterday   [IMDb : 5.1]

Oyuncular : Eden Duncan-SmithDante CrichlowAstro

İki dost, zamanda yolculuk yapabilmelerine olanak sağlayan bir alet geliştirirler ve arkadaşlarının kardeşini kurtarmak için zamanda yolculuk yaparlar.

Keşif / The Discovery   [IMDb : 6.3]

Oyuncular : Robert RedfordMary SteenburgenBrian McCarthy

Ölümden sonra hayatın olduğu filmde bilimsel olarak doğrulandıktan bir sene sonra meydana gelen bir aşk öyküsü anlatılmaktadır.

Hesaplaşma / Pay Check   [IMDb : 6.3]

Oyuncular : Ben AffleckAaron EckhartUma Thurman

Bir bilgisayar mühendisi düşünün, yaptığı her işten sonra hafızasından o işle ilgili her şeyin silindiği. En uzun yapabileceği işin 2 ay olduğu bu adama 3 yıl sürecek iş teklifi gelir ve olaylar başlar.

Evrim / Transcendence   [IMDb : 6.3]

Oyuncular : Johnny DeppRebecca HallMorgan Freeman

Dr. Will Caster’ın yapay zeka projesi yürüttüğü için, teknoloji karşıtı radikal grupların tepkisini çeker. Bu grupların istediği şeyleri yerine getirmediği için bir terörist grubun saldırısı sonucu hayatını kaybeder. Artık yerine kendisi gibi bir bilim adamı olan eşi geçecektir.

Lucy   [IMDb : 6.4]

Oyuncular : Scarlett JohanssonMorgan FreemanMin-sik Choi

Bir şehir düşünün, mafya ve polisin iş birliğiyle yönetilen. Şehirde uyuşturucu satışı hat safhadadır. Baş karakterimiz Lucy tanıştığı adamla birkaç gece geçirir. Fakat gecesini geçirdiği adam en kötü uyuşturucu ağlarının içerisindedir ve Lucy’nin hayatı değişmeye başlar.

Self/less   [IMDb : 6.5]

Oyuncular : Ryan ReynoldsNatalie MartinezMatthew Goode

Kanserden ölecek olan zengin bir adam, daha önce uygulanmamış bir tedaviyi kabul eder. Tedavi sonrasında karakterimiz artık yeni bir bedene sahiptir ve sadece bedeni değişmekle kalmamıştır, bildiği her şey de tamamen değişmiştir.

Limit Yok / Limitless   [IMDb : 7.4]

Oyuncular : Bradley CooperAnna FrielAbbie Cornish

Kız arkadaşından ayrıldığı bir günde yolda eski arkadaşlarından biriyle karşılaşan Eddie’nin hayatı yavaş yavaş değişmeye başlayacaktır. Film romandan uyarlanmıştır.

Yaşam Şifresi / Source Code   [IMDb : 7.5]

Oyuncular : Jake GyllenhaalMichelle MonaghanVera Farmiga

Devlet destekli bir asker kendisini gizli ve bir o kadar da heyecanlı bir deneyin ortasında buluyor.

Kelebek Etkisi / The Butterfly Effect   [IMDb : 7.6]

Oyuncular : Ashton KutcherAmy SmartMelora Walters

Evan Treborn yoğun stres ve baskı yaşadığı anlarda baygınlık geçirmektedir. Bunun sebebi ise geçmişinde yaşamış olduğu olaylardır. Treborn bir gün tesadüfi olarak zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder ve olaylar bundan sonra başlar.

Yer Çekimi / Gravity   [IMDb : 7.7]

Oyuncular : Sandra BullockGeorge ClooneyEd Harris

Emeklilik öncesi son uzay görevine çıkan birinin uzay mekiğinde görev yapan Dr. Ryan Stone tıp mühendisidir. Her şeyin yolunda gözüktüğü rutin keşif yürüyüşünde bir felaket yaşanır ve olaylar ardı arkasına hız kesmeden gelişir.

Bay Hiçkimse / Mr. Nobody   [IMDb : 7.8]

Oyuncular : Jared LetoSarah PolleyDiane Kruger

120 yaşında olan Mr. Nobody’nin hayatını ele alıyor. Filmde bir çok teori ve kuram işleniyor. Filmin ana konusu hayatımızda bulunan en büyük sorunsal olan eğerdir . Nemo Nobody bir tren garındadır ve büyük bir karar vermesi gerekiyordur. Annesiyle mi gitmeli yoksa babasıyla mı ? Sonsuz sayıda seçenek sonsuz sayıda olasılık ve hayat. Film bize bütün bu seçenekleri, olasılıkları ve hataları gösteriyor. İzleyenleri çok karmaşık fakat bir o kadarda merak uyandıran bir film bekliyor.

Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind          [IMDb : 8.3]

Oyuncular : Jim CarreyKate WinsletTom Wilkinson

Ayrıldığı kız arkadaşından kalan anılarını sildiren bir adamın hikayesini izliyoruz. Her şeye Sil Baştan başlamaya hazır mısınız ?

Yıldızlararası / Interstellar   [IMDb : 8.6]

Oyuncular : Matthew McConaugheyAnne HathawayJessica Chastain

Teknik bilgi birikimi ve becerisi yüksek olan Cooper, mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçimini sürdürmektedir. 10 yaşında bulunan kızı hayranlık uyandıran bir zekaya sahiptir. Geçmişte bırakmış olduğu bilim adamlığı mesleğini özleyen Cooper’a hiç beklemediği bir anda iş teklifi gelir ve insanlığın güvenliğini sağlamak için zor bir karar almak zorundadır.


Daha önce yazmış olduğum Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 10 Dizi yazısını okumak için tıklayınız.

İzlemeye Karar Verdiğiniz Filmi Sevdiğinizle Ortak İzlemek İstiyorsanız Buraya Tıklayınız

Yorum Yap