UncategorizedNedir

Bill Gates Corona Virüs Planı Nedir?

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 2015 yılındaki bir TED konuşmasında günümüzde ki en büyük tehlikenin nükleer savaştan ziyade bir salgın olacağını ve dünyanın buna hazırlıksız olduğundan bahsetmişti.

Bill Gates’in 2015 yılı TED Konuşması İçin Tıklayınız

Bu konuşmadan 5 sene sonra Bill Gates’in tahmini doğru çıktı ve dünya hızla yayılmakta olan corona virüs ile mücadeleye başladı. Tabii Bill Gates’in tek tahmini bu değildi. Dediği gibi dünya buna hazırlıklı değildi. Yıllarca savaşa harcama yapan ülkeler, sağlık alanında çok az yatırım yapmıştı. Şimdi ise bedelini ağır ödüyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Gates, hayır işlerine zaman ayıramadığını söyleyerek Microsofttan istifa etmişti. Bu vesileyle Bill ve Melinda Gates Vakfı çalışmalara başlamış ve virüsün önlenmesi için bütün kaynaklarını seferber etmiştir. Washingron Post’a açıklama yapan Gates virüsün önlenmesi için bir plan yaptıklarını belirterek bazı maddelerini açıklamıştır.

Sarı kazaklı ve pembe kıyafetli bir kadın yürüyor.

BİLL GATES’İN CORONA VİRÜS PLANI

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Gates, özellikle bu madde üzerinde büyük hatalar yapıldığını ve virüsün önlenemediğini öne sürdü. Bazı devletlerin hala yasağın uygulanmadığını ve bu gidişle asla durdurulamayacağını söyledi. İnsanların seyahat düzenledikçe daha çok yayılacağını ve önüne geçmenin imkansız olabileceğini söyledi. Ülke liderlerinin yasak uygulanmasına rağmen her işletmeyi ve binayı kapatmamalarının bir hata olduğunu ve bir an önce tam olarak yasak ilan edilmesinin gerektiğini söyledi.

VİRÜS TESTLERİ

Bill Gates, yapılan testlerin yetersiz olduğunu ve daha hızlı sonuç vermesi gerektiğini belirtti. Çalışan sayılarının arttırılmasının ve olabildiğince çok kit üretilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca bu test kitleri uygulanırken kimlere öncelik tanınması gerektiğinin önemine değindi.

VİRÜS AŞISI

Bill Gates, bazı araştırmalar ve deneyler sonucu 18 aydan daha önce aşının bulunabileceğini söyledi. Devletlerin aşı yapımına destek olmasını ve her türlü harcamaya gidilmesinin gerektiğini savunan Gates, salgının önerilerine kulak asıldığı takdirde biteceğini savunuyor.

Corona Virüs Hakkında Bilgi Almak için tıklayınız

Bir kişi elinde iğneyi tutuyor.

 

Bill Gates: “PİŞMANIM”

Gates, bu oluşturulan plana rağmen çok daha önceden hazırlık yapmadığı ve insanları bu konuda daha ciddi bir şekilde uyarmadığı için özür dilemiş ve bu konuda ki yetersizliğini gidermek istediğini belirtmiş. Virüsün önüne geçme fırsatını kaçırdığını ancak önemli kararlar vermek için geç olmadığımı söyleyen Gates, virüsü önlemek için büyük uğraş içerisinde.

Gözlüklü ve takım elbiseli bir adam bir yere bakıyor.

Ahmet Kaan Metin

Öğretme tutkusunu her alanda gösteren, araştırmacı ruhlu genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizi desteklemek için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırak.