İlginizi Çekebilir
drenaj sistemi nedir

Binance Up Down Nedir? Binance Kaldıraçlı Token

Binance Up Down Nedir? Binance Kaldıraçlı Token
+ - 0

Binance borsasında normal kripto paraların dışında kaldıraçlı token’lar ile işlem yapılabiliyor. Bu durumu bilmeyen kullanıcıların aklında ise şu gibi sorular oluşuyor: Up down coin nedir? Binance up down nedir? Binance up down nasıl alınır? Binance up down nasıl kullanılır? Bu yazıda bu gibi sorulara cevap bulacaksınız.

Kaldıraçlı token’lara geçmeden önce henüz bir Binance hesabı oluşturmadıysanız aşağıda ki kırmızı butona tıklayarak spot ve vadeli işlemlerde geçerli %20 komisyon indirimli Binance hesabınızı hemen açabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra Binance Up Down nedir hakkında bilgi almak için devam edebilirsiniz.

Komisyon İndirimli Binance Hesabı Aç


Binance Up Down Nedir? Kaldıraçlı Token Nedir?

Gelelim Binance up down nedir ve kaldıraçlı token nedir sorusuna.

Binance up down yani kaldıraçlı token’lar sayesinde normal kripto paralara nazaran daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Bitcoin’in up down tokenları olan BTCUP veya BTCDOWN sayesinde, bu kaldıraçlı tokenları alarak Bitcoin arttığında ya da düştüğünde daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Ancak unutmamak gerekiyor ki kazanma durumunda daha fazla kazanç elde ederken, kaybetme durumunda da daha fazla kaybınız olacaktır. Token’lar 5x kaldıraçlıysa örnek vermek gerekirse Bitcoin artışında normal Bitcoin’den 100 dolar kar elde ediyorsanız BTCUP ya da BTCDOWN gibi kaldıraçlı tokenlar ile 500 dolar kar elde edersiniz.

Binance‘da Bitcoin için iki farklı token bulunmakta: BTCUP ve BTCDOWN. Bunun dışında farklı kriptolar için de kaldıraçlı token’lar bulunmakta. LINK için LINKUP ve LINKDOWN, Etherium için ETHUP ve ETHDOWN bunlardan bazıları. Binance Up Down nedir konusuna kısaca değindiğimize göre BTCUP ve BTCDOWN ile konuya örnekleriyle bakalım.

Önerilen Yazı
Binance Short Açmak – Short İşlem Nasıl Açılır?

binance up down nedir yazısında kullanılan görseli

BTCUP Nedir? Up Coin Nedir?

BTCUP yani Up Coin, Bitcoin’in fiyatında yukarı yönlü değişimleri öngördüğünüz bir kaldıraçlı token’dır. Yani bir nevi vadeli işlemlerde short işlem açmak gibidir.

Up yukarı anlamına geldiği için bu isimde ki token’lar, temsil ettiği kripto paranın yükseleceğini öngörenlerin kar etmek için kullandığı kaldıraçlı token’lardır. Yani Bitcoin’in artacağını düşünüyorsanız BTCUP alarak kaldıraçlı bir şekilde Bitcoin’in artışından daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Eğer Bitcoin’in artacağını düşünüyorsanız ve daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız BTCUP almalısınız. Ancak BTCUP aldıktan sonra Bitcoin düşüşe geçerse bu sefer de kaldıraçlı bir şekilde kaybedeceğinizi bilmelisiniz.

Normal Bitcoin almakla BTCUP almanın farkına örnekleyelim:

100 Dolarlık Bitcoin’iniz olduğunu düşünelim. Bitcoin %20 kar yaptığı zaman sizin 100 dolarınız günün sonunda 120 dolar olacaktır ve siz bu işlemden 20 dolar kar etmiş olacaksınız.

Eğer 4x kaldıraçla 100 Dolarlık BTCUP alırsanız Bitcoin %20 kar yaptığı zaman sizin 100 dolarınız günün sonunda 180 dolar olacaktır ve siz bu işlemden 80 dolar kar etmiş olacaksınız.


binance up down nedir yazısında kullanılan 2. görsel

BTCDOWN Nedir? Down Coin Nedir?

BTCDOWN yani Down Coin, Bitcoin’in fiyatında aşağı yönlü değişimleri öngördüğünüz bir kaldıraçlı token’dır.Yani bir nevi vadeli işlemlerde long işlem açmak gibidir.

Bitcoin düşerken kar elde etmek isteyen kullanıcıların alması gereken kaldıraçlı token türü BTCDOWN’dır. Yani Bitcoin düşerse BTCDOWN token değer kazanıyor, Bitcoin yükselirse BTCDOWN token değer kaybediyor diyebiliriz.

Down aşağı anlamına geldiği için bu isimde ki token’lar, temsil ettiği kripto paranın düşeceğini öngörenlerin kar etmek için kullandığı kaldıraçlı token’lardır. Yani Bitcoin’in düşeceğini düşünüyorsanız BTCDOWN alarak kaldıraçlı bir şekilde Bitcoin’in düşüşünden kazanç elde edebilirsiniz.

Eğer Bitcoin’in düşeceğini düşünüyorsanız ve düşüş sırasında kazanç elde etmek istiyorsanız BTCDOWN almalısınız. Ancak BTCDOWN aldıktan sonra Bitcoin artışa geçerse bu sefer de kaldıraçlı bir şekilde kaybedeceğinizi bilmelisiniz.

Normal Bitcoin almakla BTCDOWN almanın farkına örnekleyelim:

100 Dolarlık Bitcoin’iniz olduğunu düşünelim. Bitcoin %20 düşüş yaşadığı zaman sizin 100 dolarınız günün sonunda 80 dolar olacaktır ve siz bu işlemden 20 dolar zarar etmiş olacaksınız.

Eğer 4x kaldıraçla 100 Dolarlık BTCDOWN alırsanız Bitcoin %20 düşüş yaptığı zaman sizin 100 dolarınız günün sonunda 180 dolar olacaktır ve siz bu işlemden 80 dolar kar etmiş olacaksınız.

Bitcoin dışında diğer kripto paralar için de UP ve DOWN token’lar mevcuttur. Bu token’lar da temsil ettiği kripto paraların fiyatlarına göre kaldıraçlı şekilde değişimler yaşamaktadır. Up ve Down tokenların mantığı, Up Down token barındıran diğer tüm kripto paralarda da aynı şekilde çalışmaktadır.

Örneğin LINKUP ve LINKDOWN token, LINK fiyatında ki değişimlere göre kaldıraçlı şekilde fiyat değişimi yaşamaktadır.

Aynı şekilde ETHUP ve ETHDOWN’da Binance Up Down Nedir denince akla gelen tokenlar arasında bulunmakta.

Sorumluluk Reddi: Bu makale (Binance Up Down Nedir? Binance Kaldıraçlı Tokenlar) kullanıcıları bilgilendirmek için hazırlanmıştır. Kripto paralar ve diğer dijital varlıklar ile ilgili Buneymis.net‘te bulunan bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir ve yatırım tavsiyesi teşkil etmez. Buneymis.net “Binance Up Down Nedir?” makalesinde, işlem yapacak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.


Binance Up Down Nedir – Binance Kaldıraçlı Token gibi sizi bilgilendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘i takip etmeye devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap