Kimdir

Black Panther’i Canlandıran Chadwick Boseman Kimdir?

Black Panther’i Canlandıran Chadwick Boseman Kimdir? Black Panther’in başrol oyuncusu hayatını kaybetti!

Black Panther’i Canlandıran Chadwick Boseman Kimdir? Black Panther filminin başrolüyle hafızalara kazınan Chadwick Boseman 2016 yılında teşhisi konan kolon kanserine yenik düşerek 43 yaşında vefat etti. 2018 yılında vizyona giren Black Panther filminde “Kral T’Challa” rolüyle tanınan Boseman, 4 yıldır tedavi gördüğü belirtildi.

Ölüm haberi Boseman’nın sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Açıklama da şunlara yer verildi; “Boseman’nın ölüm haberini vermekten büyük üzüntü duyuyoruz. Kral T’Challa rolünü oynamak onun için bir onurdu.

Boseman’nın ölüm haberini yayan ABD basını, Los Angeles’da yaşayan Boseman2nın bir süredir kanserinin 4. seviyede olduğunu ve son zamanlarını ailesi ile birlikte geçirdiği belirtildi.

BLACK PANTHER 3 OSCAR ÖDÜLÜ KAZANMIŞTI

Black Panther filmi, babası Wakanda kralı olan T’Challa’nın babasının ölümünden sonra kral olarak Wakanda’ya dönüşünü konu alıyor.
2019 yılında film, 3 Oscar ödülüyle ününü yaydı. Bunlar; ‘En İyi Özgün Müzik’, ‘En İyi Kostüm Tasarımı’ ve ‘En İyi Yapım Tasarımı’ ödülleridir.

chadwick boseman'ın görseli

Black Panther’i Canlandıran Chadwick Boseman Kimdir?

Black Panther’i Canlandıran Chadwick Boseman Kimdir?29 Kasım 1976 yılında ABD’nin Güney Carolina eyaletinde dünyaya geldi. Chadwick Boseman, her ikisi de Afrikalı olan ebeveynleri tarafından yetiştirildi. . Annesi bir hemşire ve babası da bir tekstil fabrikasında çalışıyordu. 1995 senesinde T. L. Hanna Lisesi’nden mezun oldu. İlk yılında ilk oyunu Crossroads’u yani sınıf arkadaşının vurularak öldürülmesini konu alan oyunu yazarak okulda sergiledi.

Boseman, Washington’daki Howard Üniversitesi’ne gitmeye hak kazandı ve 2000 senesinde yönetmenlik bölümünden Güzel Sanatlar Lisansı ile mezun oldu. Boseman ve bazı sınıf arkadaşlarının kazandıkları Londra’daki İngiliz Amerikan Drama Akademisi Oxford Yaz Ortası Programına katılmaları için fon toplandı.

Boseman yazmayı ve yönetmeyi istiyordu ve başlangıçta aktörler ile nasıl ilişki kuracağını kavramak için oyunculuk eğitimi almaya başladı. Amerika’ya döndükten sonra New York’un Dijital Film Akademisi’nden mezun oldu.

Kariyerinin başlarında Brooklyn’de yaşadı. Boseman, New York Harlem’deki Siyah Kültür Araştırma Merkezi’nde ki Schomburg Junior Scholars Programında drama eğitmeni olarak işe başladı. 2008 yılında oyunculuk yapmak için Los Angeles’a taşındı.

Boseman iyi bir Hıristiyan olarak büyütüldü ve vaftiz edildi. Boseman bir kilise korosu ve gençlik grubunun bir üyesiydi ve eski papazı hala inancının olduğunu söyledi. Boseman, Marvel Sinematik Evreni’nde karakter olarak oynamadan önce Kara Panter rolünü alabilmek için dua ettiğini belirtmişti.

chadwick boseman görseli

 


Bu ve bunun gibi birçok hayat hikayesi ele aldığımız Bu Neymiş’de vakit geçirmeni tavsiye ederiz. Gel ve Bu Neymiş’in zengin içeriklerine bir göz at.

Ahmet Kaan Metin

Öğretme tutkusunu her alanda gösteren, araştırmacı ruhlu genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizi desteklemek için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırak.