İlginizi Çekebilir

Canva Ücretsiz Pro Hesap Nasıl Açılır?

Canva Ücretsiz Pro Hesap Nasıl Açılır?
+ - 1

Günlük hayatta yaptığımız işle ilgili bir görsel hazırlamamız gerektiğinde bu görseli tek tek el ile hazırlamak saatlerinizi, hatta günlerinizi  alabilir. Bugün size anlatacağım konuda Dünya’nın 1 numaralı web tabanlı tasarım uygulaması Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır bunu göstereceğim ve bu sayede sitede ki bütün görsel içeriklere erişim sağlayabilecek, istediğiniz tasarımı kolaylıkla 5-10 saniye içerisinde hazırlayabileceksiniz.

Canva Nedir?

Canva, Dünya’da en çok kullanılan web tabanlı tasarım uygulamasıdır. Sosyal medyada paylaşmak için bir görsele ihtiyacınız olduğunda, şirketinizi için bir infografik hazırlamak istediğinizde, ya da düzenleyeceğiniz bir doğum günü için davetiye tasarımına ihtiyaç olduğu zaman, Canva yardımınıza koşabilecek en iyi tasarım uygulamasıdır.

Bildiğiniz gibi tasarım meşakkatli bir iştir. Herkesin yaratıcılık düzeyi, tasarımsal zekası aynı değildir. Herkes tasarım bilgisine sahip olmak zorunda da değildir. Bu siteyle birlikte hiçbir tasarım bilginiz olmasa bile muhteşem tasarımlar çıkarıp takipçilerinize, davetlilerinize bu tasarımları sunabilirsiniz. Ve Canva’nın bir diğer güzel tarafı da sitenin Türkçe dil desteğinin olması. Bu sayede sitenin kullanımı iyice kolay hale geliyor ve sonrasında iş, siteden beğendiğiniz bir tasarım seçip onu düzenlemeye kalıyor.

Canva Pro Nedir?

Pro hesap, ücretsiz hizmet sağlayan bu gibi sitelerin gelir elde edebilmeleri için sunduğu bir hizmet biçimidir. Canva’da normal üyeliğiniz olduğu zaman sitede ki bütün içeriklere erişim sağlayamıyorsunuz. Sitede ki tüm içeriklere erişim sağlayabilmeniz için Pro hesabı satın almanız gerektiğini site size sürekli olarak bildiriyor. Tasarımlar arasında gezerken bir tasarımı çok beğenip onu düzenlemek istediğinizde Canva size “Bu içerik yalnızca Pro üyeler için geçerlidir” dediği zaman, iş can sıkıcı bir hal alabiliyor. O yüzden bu gibi sitelerde pro hesap şart denilebilir. Canva’nın 1 aylık pro hesap ücreti 9,95$ yani yaklaşık olarak günümüz dolar kuruyla 70 Türk Lirası.

Canva sitesinin ana sayfası

Canva Ücretsiz Pro Hesap Nasıl Açılır?

1Canva’ya Üye Olun

Siteye buraya tıklayarak gidiyoruz ve kaydol tuşuna basıyoruz. İsterseniz Google hesabınızla ya da Facebook hesabınızla direkt giriş yapabilirsiniz fakat uygulayacağımız yöntemde her ay yeni bir hesap açacağımız için Google veya Facebook ile giriş yapmanızı önermiyoruz. E-posta adresi ile kaydol seçeneğini seçmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır.

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli

Tıkladıktan sonra karşınıza, aşağıda gördüğünüz gibi “Ad, E-posta Adresi, Parola” bölümlerinin sorulduğu bir kayıt sayfası açılacaktır. Bu sayfaya hiç dokunmadan bekliyoruz ve yeni bir sekme açarak 2. adımı uyguluyoruz. 2. adımdan sonra bu sayfaya geri döneceğiz.

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli


 

2Geçici E-Posta Adresi Oluşturma

Uygulayacağımız yöntemde bir önce ki adımda da belirttiğim gibi her ay yeni hesap açmamızı gerektireceği için, her seferinde sıfırdan mail adresi açmak yerine geçici mail adresleri kullanarak kayıt işlemlerimizi yapacağız ve bu yorucu işten de basitçe kurtulmuş olacağız.

Temp Mail adlı siteden geçici e-posta adresimizi oluşturuyoruz. Buraya tıklayarak siteye gidiniz.

temp mail sitesi ana sayfası

1 numaralı ok işaretinin gösterdiği e-posta adresi sizin geçici e-posta adresinizdir, 2 numaralı ok tuşunun gösterdiği kopyala butonuna basarak geçici e-posta adresimizi kopyalıyoruz ve 1. adımdaki “Ad, E-posta Adresi, Parola” sorularının sorulduğu kayıt sayfasındaki sekmemize geri dönüp bilgilerimizi dolduruyoruz.

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli


3Canva Pro’yu Aktifleştirme

Kayıt olduktan sonra karşınıza gelen sayfaları geçtikten sonra tekrardan Canva’nın ana sayfasına geliyoruz ve sol altta “Canva Pro Planını Deneyin” butonunun olduğu bir bölümü görüyoruz. Bu butona basıyoruz ve karşımıza çıkan “30 gün boyunca ücretsiz deneyin” butonuna basarak devam ediyoruz.

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli

30 gün boyunca ücretsiz deneyin butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıda gördüğünüz gibi kredi kartı bilgilerinin istendiği bir sayfa açılacak. Ödeme yöntemini kredi kartı olarak seçtikten sonra bu sayfada kendinize ait hiçbir bilgiyi girmenize gerek yoktur. Bu sayfayı açık bırakıp tekrardan yeni bir sekme açıyoruz, 4. adımı uyguladıktan sonra tekrardan bu adıma geri döneceğiz.

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli

 


4Rastgele Kredi Kartı Numarası Oluşturma

2. Adımda uyguladığımız geçici e-posta adresi oluşturma yönteminde yaptığımız gibi bu seferde rastgele kredi kartı numarası oluşturma hizmeti sağlayan sitelerden biri olan Namso-gen sitesine giderek bir rastgele kredi kartı numarası oluşturacağız.

Buraya tıklayarak siteye gidiyoruz. Ve karşımıza şöyle bir sayfa çıkıyor.

Namso Gen sitesi anasayfası

Karşımıza çıkan sayfada BIN yazılı kımsa “527253” sayılarını giriyoruz ve “Generate” tuşuna basıyoruz

Namso Gen sitesi anasayfası

“Generate” tuşuna bastıktan sonra sağ tarafta ki “Result” kısmında “527253” sayılarıyla başlayan rastgele kredi kartı numaraları ve o numaraların bilgileri oluşturulmuş olacak. Bu bilgileri birazdan Canva Pro’yu ücretsiz deneyin bölümünde bize sorulan kredi kartı bilgileri bölümüne gireceğiz.

Namso Gen sitesi anasayfası


5Kredi Kartı Bilgilerini Girin

Kredi kartı bilgilerimizi de oluşturduktan sonra bu bilgileri 3. adımda açık bıraktığımız bizden istenen kredi kartı bilgileri sayfasına giriyoruz. Namso-Gen sitesinden seçtiğim ilk kısım kredi kartı numarasının kendisi. Bu kısmı kopyalıyoruz ve Canva’da gösterdiğim kısma yapıştırıyoruz.

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli

Kredi kartı numarasının hemen yanında yazan sayı ise kredi kartımızın son kullanma tarihinin ayı ve yılıdır bunları da kopyalayıp gösterdiğim yere yapıştırıyoruz.

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli

Ve son olarak da rastgele oluşturduğumuz kredi kartı bilgilerinin olduğu kısımda en sağda kalan 3 haneli sayı kredi kartımızın CVV kodudur. Bu bölümü de kopyalayıp gösterdiğim yere yapıştırıyoruz.

Bütün bilgileri doldurduktan sonra “Ücretsiz Deneme Talep Et” butonuna tıklıyoruz.


6Her Ay Bu Adımları Tekrarlayın

Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır görseli

Veeee Canva ücretsiz pro hesap kolayca açılmış oldu. 30 gün boyunca bu üyelik üzerinden Canva Pro hesabınızı ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. 30 günün sonunda ücretsiz deneme talebiniz sona ereceği için tekrardan bu adımları gerçekleştirerek yeniden 30 günlük ücretsiz hesabınızı oluşturabilirsiniz.


Bu yazıda sizlerle Canva ücretsiz pro hesap nasıl açılır anlatmaya çalıştım. Umarım işinize yaramıştır. İnternet’te uygulayabileceğiniz daha bir çok faydalı ipuçları için İnternet kategorimize göz atabilir, Bu Neymiş‘i takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. yöntem artık işe yaramıyor yazıyı ya yeni bir yöntemle güncelleyin yada kaldırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.