1. Ana Sayfa
  2. Karışık
  3. Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Olan Türk Ünlüler

Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Olan Türk Ünlüler

Kadın olan erkek ünlüler. Kadından erkek olan ünlüler. Sonradan kadın olan Ünlüler Türk. Yeşilçam cinsiyet değişme. Cinsiyet değiştirme ameliyatı olan Türk Ünlüler hangileridir?


Cesaretleriyle kendilerine hayran bırakan, cinsiyet değiştirme ameliyatı olan Türk Ünlüler hangileridir? Cinsiyet değiştirip farkı bedenlerde hayatlarına devam eden ünlü isimleri sizler için listeledik.

1Bülent Ersoy

Cinsiyet değiştirme ameliyatı olan Türk Ünlüler dendiği zaman akla ilk gelen isim kuşkusuz Bülent Ersoy’dur. Türk Sanat müziğinin Diva’sı olarak bilinen Bülent Ersoy,  Londra’da 1981 yılında geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın olmuştu. Bülent Ersoy geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra çok zorlu süreçlerle karşılaşmıştır, Türkiye’de henüz cinsiyet değişikliği resmi olarak tanınmadığı için Bülent Ersoy, 8 yıl sahnelerden, sanat camiasından uzak kalmak zorunda kalmıştı. Pembe nüfus cüzdanını ameliyattan yıllar sonra dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından çıkarılan bir kanun sayesinde alabilmişti.

sol tarafta Bülent Ersoy'un erkeklik hali sağda kadın hali

2Rüzgar Erkoçlar

Cinsiyet değiştirme ameliyatı olan Türk ünlüler listemizin 2. sırasında ekranlarda onu Nil Erkoçlar olarak tanımaya başladığımız Rüzgar Erkoçlar var. 2013 yıllında geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatından sonra, ismini Rüzgar Erkoçlar olarak değiştirmişti. Rüzgar Erkoçlar 2017 yılında Tuğba Erkoçlar ile mutlu bir evliliğe imza attı.

solda Rüzgar Erkoçlar'ın kadın hali sağda erkek hali

3Neslihan Doğrusöz

İşte Benim Stilim programıyla tanıdığımız Neslihan Doğrusöz, geçtiğimiz yıllarda cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. Ameliyattan sonra ismini Doruk olarak değiştirdi.

solda Neslihan Doğrusöz'ün kadın hali sağda erkek hali

4Selin Ciğerci

İlk olarak Wipeout programında gördüğümüz Selin Ciğerci cinsiyet geçiş ameliyatı öncesinde Bebek Okan olarak biliniyordu, sosyal medya sayesinde popüler oldu. Sosyal medyada çok sayıda takipçisi olan Selin Ciğerci, Gökhan Çıra ile mutlu bir evliliği devam etmektedir.

solda Selin Ciğerci'nin erkek hali sağda kadın hali

5Ayta Sözeri

Ekranlarda sık sık karşımıza çıkan Ayta Sözeri 20’li yaşlarında cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmiştir. Bir çok ünlü ismin arkasında vokallik yapmıştır.

Ayta Sözeri

6Emel Aydan

Trans kadın olduğu çoğu kişi tarafından bilinmeyen Emel Aydan 20’li yaşlarında cinsiyet değiştirme ameliyatı olan ünlülerden. Emel Aydan Yeşilçam’da oynadığı, erotik filmlerinde rol alırken güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyordu.

Emel Aydan


Bunun gibi bilgilendirici veya eğlendirici yazıları daha çok okumak isterseniz Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeni şeyler öğrenmeyi seven, girişimcilik ruhunu taşıyan genç.

Yorum Yap