CS:GO FPS Arttırma Yöntemleri

CS:GO FPS Arttırma Yöntemleri yazısıyla birlikte; CS:GO nasıl FPS arttırılır, CS:GO FPS arttırma taktikleri, CS:GO FPS arttırma için yapılması gerekenler CS:GO FPS arttırma yöntemleri vb. sorularınızın cevabını bulacaksınız.

csgo-fps-arttirma-yontemleri

CS:GO fps arttırma taktikleri oyun fanatikleri için en fazla merak edilen konular içerisinde yerini almaktadır. Son yılların en popüler oyunları arasında CS:GO kendine iyi bir yer bulur. Bu duruma ek olarak FPS konusunda sıkıntı yaşayan oyuncular için araştırma yapılarak gözlemler yapılmıştır.

Talep edilen performansı bulamayan oyuncular sorunları çözebilmek için yeni ekran kartları veya işlemci almaktadır. Her oyuncu yüksek özellikte donanım alma imkanına sahip olmayabilir. Bu yazımızda düşük sistemli bilgisayarlarda CS:GO fps arttırma yöntemlerini anlatacağız.

Önerilen Yazı
Counter Strike Global Offensive (CS-GO) Oyununu Ne Kadar Biliyorsun?

Yöntemlerin nasıl gerçekleştirildiğini detaylıca aktarmak isteriz. Oyun grafiklerini daha düşük bir hale getirmek, FPS artırma işleminin en basit yöntemidir. Oyundan az da olsa eskisine göre daha iyi bir performans elde edilecektir. Gelin şimdi Windows optimizasyonu yaparak FPS nasıl arttırılır bakalım.

Windows Optimizasyonu ile FPS Arttırmak

CS GO FPS arttırma işlemini CS:GO ayarları dışında Windows ile nasıl yerine getireceğinizi sizlere aktaracağız. Düşük FPS almaya sebep olan vaziyet aslına bakarsak CPU’nun yorulmasıdır diyebiliriz. Bu durumu engelleyebilmek için şunları aktarabiliriz: İlk önce başlat ve arkasından da çalıştır diyerek “msconfig” yazarak başlanabilir. Daha sonrasında ise başlat sekmesinden tümünü devre dışı bırak butonu işaretlenmelidir.

Hizmetler bölümünde bulunan Microsoft hizmetlerini gizle bölümüne tıklanarak devam edelim. Önyükleme sekmesinde bulunan “GUI ön yüklemesi yok” kutucuğu seçilmelidir. Bu işlemin arkasından ise bilgisayarıma sağ tıklanıp sırası ile özellikler>gelişmiş sistem ayarları ve performans ayarları takip edilir. En son ise en iyi performans için ayarla yazısına tıklanır.

Önerilen Yazı
Among Us Türkçe Rehber, Nasıl Oynanır?

İşlemleri takiben Windows arama kısmına “denetim masası” yazılarak donanım ve ses arkasından ise güç seçeneklerine gelinir. Burada plan ayarlarından işlemcinizi tam güç kullanımda yani %100’e ayarlayın.

CS:GO Windows Hızlandırma

Başlat > çalıştır > msconfig > önyükleme > GUI önyüklemesi yok seçeneğini işaretleyin > zaman aşımı 10sn

Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları > en iyi performans için ayarla

 

Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > yönet > hizmetler ve uygulamalar > hizmetler > windows searche çift tıkla devre dışı bırak

Başlat > denetim masası> donanım ve ses > güç seçenekleri > yüksek performans

Başlat > arama bölümüne UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi) yazıp açılan menüde UAC yi tamamen kapatıyoruz. NVIDIA kullanıcıları denetim masasına gidip ayarlarınızı performansa getirin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Başlat > Çalıştır > Arama yerine “%temp%” ve “temp” yazıp çıkan tüm dosyaları silin. (tırnaklar hariç). Başlat menüsüne regedit yazın ve kayıt defterini başlatın.

 • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
 • | SystemResponsiveness → yazın = 0
 • | NetworkThrottlingIndex → yazın = ffffffff

HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore konumuna gidin.​ GameDVR_Enabled girdisinin değerini 0 yapın.​

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\ konumuna gidin.​ Bu konum içinde GameDVR adında yeni bir anahtar oluşturun.​ Anahtar içinde AllowGameDVR adlı bir DWORD 32bit girdisi oluşturun ve değerini 0 olarak belirleyin.​ Bilgisayarınızı yeniden başlatın.​

Siz oyun oynarken işlemcinizi ve ramınızı yiyen haberiniz olmadan giren virüsler sizin oyun akışınızı ve işlemcinizi sömürür bu tarz şeyleri da temizleyen programları göstereceğim. Programlarımız şunlardır;

 • Razer Game Booster,
 • Combofix,
 • Wtfast,
 • CCleaner,
 • Advenced System Care Tools

CS:GO FPS Arttırma İçin Gereksiz Dosya Temizleme

 • Kütüphane’ye girin.
 • CS:GO’ya sağ tık yapıp Özellikler’e basın.
 • Yerel Dosyalar’a basın.
 • “Dosyaların bütünlüğünü doğrula”ya basın.
 • İşlem 10-30 Dakika arası sürecektir.
 • İşlem bittiğinde gerekli olmayan bütün dosyalar silinecek ve eksik olan dosyalar tamamlanacak oyun rahatlayacaktır.

Masaüstü Temizliği

Masaüstünüzde ne kadar az dosya fotoğraf vb. var ise o kadar çok fps alırsınız 60 FPS ve altı alıyorsanız masaüstü arkaplan rengini siyah yaparak daha çok FPS alabilirsiniz.

Bilgisayarınız eski ise Windows’un eski sürümlerini kurmayı deneyebilirsiniz. Windows 10 yüklü sistemde 100 FPS ile oynarken Windows 7 yüklü sistemde 150 FPS alarak oynayabilirsiniz. Not: Masaüstünüzde simgeleri küçük boyutlarda kullanmakta FPS artışına yardımcı olur.

Önerilen Yazı
LoL (Leauge of Legends) Karakterlerinin Nereli Olduğunu Biliyor Musun?

CTRL + SHİFT + ESC tuşlarına aynı anda basarak Görev Yöneticisini açıyoruz. Daha sonra işlemlere tıklayıp gelen ekranda hangi programları kullanıp kullanmadığımıza bakıyoruz ve kullanmadığımız programları seçip işlemi sonlandır diyerek sonlandırıyoruz. Bunu yapmak çok önemli çünkü bilgisayar kullanmadığınız programlarada güç harcıyor. Görev Yöneticisinde hangi programı kullanmıyorsanız kapatın.

Masaüstüne sağ tıklayıp “Nvidia Denetim Masası“‘na tıklayın.
Sol tarafta bulunan “3D Ayarların Yönetilmesi” isminde sekmeye gelin. Burada çıkan ayarları şu şekilde ayarlayın:
Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu
Doku Süzme/Kalite: Yüksek performans
Güç Yönetimi Modu: Uyarlamalı
Üstteki işlemleri uyguladıktan sonra, sol tarafta bulunan “Görüntü ayarlarını önayarla yap” sekmesine girin.
Gelen ekranda “benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver” yazısını seçip oradaki çubuğu en sola, yani performansa çekin.
Eğer NVİDİA kontrol masasını göremiyorsanız buradan Ekran Kartı güncellemesini indirin.

CS:GO FPS arttırma yazımızın sonuna geldik. Sizde bu adımları uygulayarak FPS artışı sağlayabilirsiniz. Yorumlar kısmında bizimle işlemleri uygulamadan önceki ve sonraki FPS değerlerinizi paylaşabilirsiniz.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yazı dolaşımı

Exit mobile version