1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google Türkiye, Dijitale Geçmek İsteyen Şirketler İçin ‘Dijital Türkiye’ Platformunu Yayınladı

Google Türkiye, Dijitale Geçmek İsteyen Şirketler İçin ‘Dijital Türkiye’ Platformunu Yayınladı

Google Dijital Dönüşüm nedir, Dijital Dönüşüm eğitimleri ücretli mi gibi sorularınızın cevapları yazımızda.

featured

Dünya devi Google, ülkemizde işlerini dijital etrafa taşımak isteyen KOBİ’lere bir hayli fırsat ve avantajın sunulduğu ‘Dijital Türkiye’ platformunu yaşama geçirdi. Platformda, firmaların işine yarayacak olan tüm bilgiler ve araçlar bir arada sunuluyor sunuluyor.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir hayli sektöre büyük darbeler vurdu ve özellikle yerel firmaları ekonomik anlamda negatif doğrultuda etkiledi. Bu süreçte bir hayli firma, yeni sıradana ayak uydurmak ve işlerini dijitale taşımak durumunda kaldı.

Dünya devi Google’ın Türkiye ofisi, işlerini dijitale daha süratli ve tesirli biçimde taşımak isteyen firmalara destekçi olacak vasıtaları tek çatı altında topladığı Google Dijital Türkiye platformunu yaşama geçirdi. Platformda, işlerini çevrimiçi ortama taşıyarak gelişmek isteyen firmalara satışlarını ve rekabet eforlarını artıracak çözümler sunuluyor.

Google, işletmelere ne gibi avantajlar sunuyor?

 

Google Dijital Türkiye platformunu temsil eden görsel

Google, bu projeyle beraber Türkiye’de 1,5 milyon ferde ve firmaya dijital dünyada tertemiz, finansman, eğitim ve fiyatsız mahsul yardımları sunarak firmaların dijitalleşmesine dayanak olmayı kastediyor. Bu platformda sunulan olanaklardan biri olan ‘Grow My Store‘, firmaların çevrimiçi civardaki görünürlüklerini daha fark edilir kılmalarına ve alıcılarına sundukları alışveriş tecrübesini iyileştirmelerine destekçi oluyor.

Grow My Store’u kullanan firmalar, bu vasıta sayesinde sitelerinin sektörlerindeki eş perakendecilere mukayeseyle nasıl bir performans sunduğunu görebiliyor, sektöre ait karşılaştırmalı değerlendirmeler alabiliyor ve firmalarına özel olarak yapılmış kapsamlı alıcı tahlillerini ve iç görüleri de burada bulabiliyor.

24 saat içerisinde anahtar teslim e-ticaret siteleri oluşturma imkânı:

 

Google Dijital Türkiye platformunu temsil eden görsel

Dijital Türkiye platformu ile Google internette gelişmek isteyen firmalara e-ticaret konusunda tam destek veriyor. Bu emelle IdeaSoft ile iş birliğine giden işletme, firmalara gereksinimleri olan tüm özelliklere sahip anahtar teslim e-ticaret sitelerini 24 saat içerisinde basitçe oluşturabilmeleri için oldukça avantajlı bir kutu sunuyor.

KOBİ’ler, bu iş birliği sayesinde e-ticaret sitelerini süratli, basit ve tehlikesiz bir biçimde inşa faktörün yanı gizeme Türkiye’nin en büyük pazar yerlerinde yüzde 50’ye varan indirimli kurul oranları ile yer alma imkânı, Google’ın özel eğitimlerine katılma hakkı ve IdeaSoft Dayanağı Da elde ediyor.
Google tarafından  sunulan Dijital Atölye de firma sahiplerine ve çalışanlara, online dünyada dijital varlık oluşturmak, e-ticareti faal kullanmak, online güvenliği sağlamak, potansiyel alıcılara erişmek için gereksinimleri olan tüm bilgileri sunuyor. Şirketlerini dijitalde güçlü bir biçimde geliştirmek isteyen firmalar, Dijital Atölye’ye kaydedip eğitimleri bitirdiklerinde bu alandaki yetkinliklerini belgeleyen bir sertifikanın da sahibi oluyor.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeni şeyler öğrenmeyi seven, girişimcilik ruhunu taşıyan genç.

Yorum Yap