İnternet

Dünyanın yüzen ilk Apple Store’u

 

Değişimde öncü olan Apple firması bu sefer perakende mağazacılık sektöründe dev bir inovasyon gerçekleştirdi. Mimarisi ile bakanları bir daha baktıran bir yapıya sahip olan mağaza Singapur’da açıldı. Dünyanın yüzen ilk Apple Store’u hakkında her şey yazımızda.

Dünyada perakende ağı korana virüsüyle mücadele ederken Apple pahalı görünümlü, eşsiz ve tuhaf dış tasarım tutkusuna engel olamadı. Dünyadaki suda yüzen tek Apple perakende mağazasını Singapur’da açtı. Resmi olarak Apple Marina Bay Sands olarak bilinmektedir.

Gündüz vakti, yeni Marina Bay Sands mağazası, bir tür uzay aracı gibi görünüyor.

Yüzen Apple Store SingapurYüzen Apple Store Singapur

Ancak gece, Singapur’un akıllarda canlanan ihtişamlı arka planında mağaza ışıl ışıl canlanıyor ve şirketin mağazayı Singapur’un en iyi akşam ikonu olarak tasarladığını söyleyebiliriz.

[geo-post id=”6683″ label=”Önerilen Yazı”]

apple store singapur gece görünümü

İç mekanın nasıl tasarlandığı ve yapılandırıldığı gibi çok fazla ayrıntıya sahip değiliz. Apple’nin dünya çapındaki 512.perakende satış mağazası olduğunu biliyoruz. Bu mağazanın var olanların en eşsizi olduğunu söyleyebiliriz.

“Körfezdeki fener” olarak anılan mağazayı tanıtan pazarlama görüntüleri ve afişleri yayınlandı.

Gün boyunca, mağazanın cam panelleri gökdelenlerin yükselen silüetini ve dalgalanan suyun hareketini yansıtıyor. Köşk kubbesi gün ışığının içeriye girmesine izin verir. Mağazanın kuş bakışı görünümü, gökyüzüne bakan bir cam irise benzemektedir.

Apple’nin, COVID-19 için aldığı önlemler bu mağaza içinde geçerli olacaktır. Mağazada sınırlı doluluk, maske takma ve diğer temizlik önlemleri alınacaktır.

 

Cem Arslan

Yeni şeyler öğrenmeyi seven, girişimcilik ruhunu taşıyan genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizi desteklemek için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırak.