İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Dünyanın yüzen ilk Apple Store’u

Dünyanın yüzen ilk Apple Store’u

Alışkın olduğumuz Apple Store'lerden biraz farklı olan Sigapur'da açılan dünyanın yüzen ilk Apple Store'u mimarisiyle görenleri büyüledi.

Dünyanın yüzen ilk Apple Store'u yazısının öne çıkan görseli

 

Değişimde öncü olan Apple firması bu sefer perakende mağazacılık sektöründe dev bir inovasyon gerçekleştirdi. Mimarisi ile bakanları bir daha baktıran bir yapıya sahip olan mağaza Singapur’da açıldı. Dünyanın yüzen ilk Apple Store’u hakkında her şey yazımızda.

Dünyada perakende ağı korana virüsüyle mücadele ederken Apple pahalı görünümlü, eşsiz ve tuhaf dış tasarım tutkusuna engel olamadı. Dünyadaki suda yüzen tek Apple perakende mağazasını Singapur’da açtı. Resmi olarak Apple Marina Bay Sands olarak bilinmektedir.

Gündüz vakti, yeni Marina Bay Sands mağazası, bir tür uzay aracı gibi görünüyor.

Yüzen Apple Store SingapurYüzen Apple Store Singapur

Ancak gece, Singapur’un akıllarda canlanan ihtişamlı arka planında mağaza ışıl ışıl canlanıyor ve şirketin mağazayı Singapur’un en iyi akşam ikonu olarak tasarladığını söyleyebiliriz.

Önerilen Yazı
IP TV Nedir, Yasal IP TV Var Mı?

apple store singapur gece görünümü

İç mekanın nasıl tasarlandığı ve yapılandırıldığı gibi çok fazla ayrıntıya sahip değiliz. Apple’nin dünya çapındaki 512.perakende satış mağazası olduğunu biliyoruz. Bu mağazanın var olanların en eşsizi olduğunu söyleyebiliriz.

“Körfezdeki fener” olarak anılan mağazayı tanıtan pazarlama görüntüleri ve afişleri yayınlandı.

Gün boyunca, mağazanın cam panelleri gökdelenlerin yükselen silüetini ve dalgalanan suyun hareketini yansıtıyor. Köşk kubbesi gün ışığının içeriye girmesine izin verir. Mağazanın kuş bakışı görünümü, gökyüzüne bakan bir cam irise benzemektedir.

Apple’nin, COVID-19 için aldığı önlemler bu mağaza içinde geçerli olacaktır. Mağazada sınırlı doluluk, maske takma ve diğer temizlik önlemleri alınacaktır.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeni şeyler öğrenmeyi seven, girişimcilik ruhunu taşıyan genç.

Yorum Yap