Trendlerdeki Yazı

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime Türkiye'de kullanıma açıldıktan sonra birçok soru ortaya çıktı. Amazon prime en iyi dizileri, amazon prime en iyi diziler, en iyi amazon prime dizileri, amazon prime dizileri en iyi, amazon prime dizileri nelerdir gibi sorularınızın cevabı bu yazıda.

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri
+ - 1

Amazon Prime dizileri ülkemizdeki kullanıcılar için resmi olarak yayında. Amazon Prime uzun süredir ülkemizdeki birçok kullanıcının beklemekte olduğu bir platformdu. İşte karşınızda en iyi 20 Amazon Prime dizileri ;

Özellikle Türkiye’de hizmet veren Netflix ve BluTV gibi platformların aylık fiyatlandırmalarına bakacak olursak epey uygun fiyat ile giriş yapmış gözüküyor. Aylık 8 TL’ye Amazon Prime üyesi olabiliyorsunuz ek olarak yalnızca Prime video değil birçok Amazon kampanyalarına ve oyun tarafında da birçok özelliği üyelerine sunuyor.

Amazon Prime hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Bazı dizi izleyenleri Amazon Prime dizilerinin büyük çoğunluğunun Netflix dizilerinden daha iyi olduğunu iddia ediyorlar. Bütün bunların yanında bir ekstra iyi haberde Prime’ın 30 günlük ücretsiz deneme sürümünün olması.


20) Forever (IMDb 7.2)

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri listesinin 20. sırasında Forever var. Evli çift June ve Oscar, Kaliforniya banliyösünde rahat ama sıradan bir hayat yaşar. Yıllardır aynı şeyleri konuşuyor, aynı yemekleri yiyor ve aynı kiralık göl evinde tatile çıkıyorlar. Fakat June, hayatlarını biraz renklendirmekle ilgili Oscar’la konuşmalarının ardından beklenmedik bir olay ilişkilerini değiştirir ve gerçekten birbirleri için mi yaratılmışlar, karar vermek zorunda kalırlar.


19) Absentia (IMDb 7.2)

Üçüncü sezon, ikinci sezonun kaldığı yerden aynı sürükleyicilikle devam ediyor. Emily’nin uzaklaştırma cezası bitmek üzeredir. Nick’in vakalarından biri Emily’nin ailesinin hayatını tehdit ettiğinde her şey altüst olur. Tehlikeli bir komployu çözme gayretleri Emily’yi Avrupa’ya götürür, onu hiç olmadığı kadar sınar ve dünyadaki gerçek yerini fark ettiğinde güvenmeyi ve sevmeyi tekrar öğrenmek zorunda kalır.


18) Electric Dreams (IMDb 7.3)

Her kısım, Britanyalı ve Amerikalı yazarlardan oluşan yaratıcı bir takım tarafından, tüm dünyadan izleyeciler için, etkili ve sürükleyici birbirinden bağımsız hikayeler hâlinde düzenlendi ve günümüze uyarlandı.


17) The Tick (IMDb 7.4)

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri listesinde 17. sırada The Tick var. Süper kahramanların yaşadığı bir dünyada, ruhsal problemler yaşayan ve özel güce sahip olmayan bir muhasebeci, kentinin ölü sanılan kötü olduğu düşünülen bir adam tarafından yönetildiğinin fark eder. Bu komploya ışık tutma çabasında garip, mavi bir kahramanla ortak olur. Beraber, gözü dönmüş kötü karakterler, firariler, çılgın bilim ve süper insan acayiplikleriyle dolu bir yolculuğa çıkarlar.


16) Döngü (IMDb 7.5)

Simon Stålenhag’ın müthiş tablolarından esinlenen “Döngü”, evremin gizemlerini çözmek ve keşfetmek için yapılmış bir makine olan Döngü’nün üstünde yaşayan insanların akılalmaz serüvenlerini araştırmakta, daha evvel bilim kurguya atfedilen şeyleri olanaklı kılmaktadır.


15) Hanna (IMDb 7.5)

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri listesinin 15. sırasına baktığımızda Hanna dizisini görüyoruz. Hanna, Clara’yı Utrax’in pençelerinden kurtarmak için çabalar ve bu sebeple Hanna’yı hiç sahip olmadığı kızı gibi görmeye başlayan CIA ajanı Marissa Wiegler’dan yardım görür. Doğu Avrupa’nın yoğun ormanlık alanlarında başlayıp Kuzey İngiltere’nin engin arazilerine ve Barselona’daki bir üniversitenin telaşlı yerleşkesine kadar devam eden yolculukta, dünyadaki yerini arayan Hanna’ya eşlik ediyoruz.


14) Homecoming (IMDb 7.5)

İyi niyetler. Dengesiz müdürler. Artan paranoya. Kontrolden çıkmış, eşi benzeri görülmemiş sonuçlar. Heidi (Julia Roberts), askerlerin sivil hayata geçişine destek olan Homecoming adlı tesiste çalışmaktadır. Yeni bir hayata başlamasının üzerinden yıllar geçtikten sonra Savunma Bakanlığı onun Homecoming’den niye ayrıldığını sorgular. Heidi kendisine anlattığından çok farklı bir hikâye olduğunu fark eder.


13) American Gods (IMDb 7.8)

American Gods, Neil Gaiman’ın aynı adlı 2001 romanına dayanan ve premium kablo ağı Starz için Bryan Fuller ve Michael Green tarafından geliştirilen bir Amerikan fantastik drama televizyon dizisidir. Fremantle USA tarafından üretilen ve Lionsgate Television tarafından dağıtılan ilk sezon 30 Nisan 2017’de başladı.


12) Karnaval Sokağı (IMDb 7.9)

Karnaval Sokağı’nda bir seri katil olmasına ve hükûmetin alt sınıf vatandaşlarının ölmesini önemsememesine rağmen, birçok savaş görmüş olan dedektif Rycroft Philostrate, bu cinayetleri engellemeye ve kırılgan olan barışı korumaya istekli olan tek kişidir. Ancak mülteci perilerden birisi olan Vignette Stonemoss, Burgue’e geldiğinde, Philo’yu unutmaya çalıştığı geçmişiyle hesaplaşmaya zorlar.


11) Modern Love (IMDb 8.0)

Sıra dışı bir arkadaşlık. Tekrar kıvılcımlanan unutulmuş bir aşk. Dönüm noktasına gelmiş bir evlilik. Randevu olmayan bir randevu. Alışılmadık yeni bir aile. Bunlar, sevginin neşeli ve kederli taraflarını anlatan eşi benzeri olmayan hikâyeler. Her biri, New York Times’ın çok hoşlanılan “Modern Aşk” köşesindeki gerçekten yaşanmış kişisel makalelerden alınmıştır.

Önerilen Yazı
Nefes Kesen Dünyanın En Tehlikeli 14 Yolu

10) Yüksek Şatodaki Adam (IMDb 8.0)

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri listesinde 10. sırada Yüksek Şatodaki Adam bulunuyor. Philip K. Dick’in ödüllü romanından uyarlanan ve yayıncılığını yapımcılığını Ridley Scott (Bıçak Sırtı) ve Frank Spotnitz’in (Saklı Dosyalar) yaptığı Yüksek Şatodaki Adam, Müttefik Devletler’in 2. Dünya Savaşında yenildiği ve Japonya ile Almanya’nın Birleşik Devletler’i yönettiği bir dünyayı ele alıyor. Rufus Sewell (John Adams), Luke Kleintank (Pretty Little Liars) ve Alexa Davalos (Mob City) oynuyor.

9) Upload (IMDb 8.0)

Emmy ödülü bulunan Greg Daniels’tan (The Office, Parks & Rec) şamatalı yeni bir bilim kurgu komedisi. İnsanlar gelecekte bilinçlerini lüks bir dijital ahirete upload edebilmektedir. Âlemci Nathan bir sanal tatil yerine upload edildiğinde orada Nora’yla tanışır. Nora başta Nathan’ın sadece müşteri hizmetleri “meleği” olsa da dostluğu, sevgiyi ve amacını bulmasına yardım ederek bundan çok daha fazlası olur.

8) Good Omens (IMDb 8.1)

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri listesinde 8. sıra Good Omens’in. Kıyamet vakti geliyor. Bu da dünyadaki yaşamı çok seven bir melek ve iblisin kıyameti durdurabilmek için işbirliği yapmak zorunda kalması anlamına geliyor. Ancak dünyanın sonunu getirmesi gerektiğinin farkında olmayan 11 yaşındaki deccalı kaybediyorlar. Onu bulup çok geç olmadan dünyayı kurtarmak için bir maceraya atılıyorlar.


7) Tom Clancy’s Jack Ryan (IMDb 8.1)

CIA analisti Jack Ryan ve yeni patronu James Greer, peşinde oldukları bir dizi şüpheli parasal hareket sonucunda kendilerini, ABD ve müttefiklerine karşı dev bir saldırı planı yapan terörist liderine karşı, Avrupa ve Orta Doğu’daki ölümcül bir kedi fare oyunun ortasında bulur.


6) All or Nothing: Manchester City (IMDb 8.3)

Çığır açan belgesel dizisinde Manchester City F.C.’nin rekorlar kıran 2017-2018 sezonunda Premier Lig şampiyonluğunu elde etme hikayesinin kamera arkalarını seyredin. Efsanevi teknik adam Pep Guardiola’nın daha önce hiç görülmeyen soyunma odası konuşmaları dâhil olmak üzere en büyük global spor kulüplerinden birini özel çekimlerle izleyin ve futbolcuların saha içi ve dışındaki hayatlarına konuk olun.


5) Bosch (IMDb 8.4)

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri listesinin 5. sırasında ise Bosch dizisi var. Titus Welliver, Michael Connelly’nin roman serisine dayanmış olan bu Amazon Studios orijinal dizisinde Los Angeles cinayet masasında dedektif olan Harry Bosch’u canlandırıyor. Eleştirmenlerin beğenmiş olduğu dizinin ilk sezonunda Bosch, bir seri cinayet zanlısını öldürmekten yargılanırken aynı zamanda kayıp bir çocuğun içerisinde olduğu soğuk bir davanın aniden kızışmasıyla birlikte geçmişiyle yüzleşiyor. İyi karşılanan altı sezonun ardından Bosch , Şubat 2020’de yedinci ve son sezon için yayınlandı.

Önerilen Yazı
Yaay Takipçi Arttırma – Nasıl Takipçi Arttırılır?

4) The Expanse (IMDb 8.5)

Siyasi eylemciye dönüşen zengin kızı Julie Mao’nun kayıp olması, Ceres’li dedektif Joe Miller’ın (Thomas Jane), tesadüf eseri gemi kaptanı olan James Holden’ın (Steven Strait) ve BM politikacısı Chrisjen Avasarala’nın (Shohreh Aghdashloo) hayatlarını birbirine bağlar. Üçü, Dünya, Mars ve Kuşak arasındaki gerilim artarkan, gelmiş geçmiş en büyük komployu ortaya çıkarırlar.


3) Muhteşem Bayan Maisel (IMDb 8.7)

1958’de New York’ta Midge Maisel, kocası, çocukları ve Upper West Side bölgesindeki dairesinde lüks Yom Kippur yemekleriyle hayatını mutlu bir şekilde sürdürmektedir. Ancak sürpriz bir olayla, hayatta başka neyde iyi olduğunu bulması gerekir. Stand-up komedyeni olmak onun dışında herkes için çılgın bir seçimdir. Muhteşem Bayan Maisel’ın yazarı ve yönetmeni Amy Sherman-Palladino’dur (Gilmore Girls).


2) Fleabag (IMDb 8.7)

Fleabag, kendisini Londra’da şatafatlı yaşamın ortasına atan; zeki, cazibeli, sinirli ve kederden yıkılmış bir kadının zihnine açılan, komik ve dokunaklı bir penceredir. Ödüllü oyun yazarı Phoebe Waller-Bridge’in hem yazıp hem de oynadığı Fleabag, kendisine yardımcı olmaya çalışan herkesi reddederken iyileşmeye ve cesaretini korumaya çalışan patavatsız bir kadındır.


1) The Boys (IMDb 8.7)

https://www.youtube.com/watch?v=06rueu_fh30&ab_channel=AmazonPrimeVideo

En İyi 20 Amazon Prime Dizileri listesinin zirvesinde The Boys bulunuyor. The Boys’un daha ümitsiz ikinci sezonunda Butcher, Hughie ve takım, birinci sezondaki kaybın ardından toparlanırlar. Yasalardan kaçmaya çalşırken, Süper Kahramanlara karşı savaşmak için mücadele verirler. Kahramanları yöneten firma Vought ise süper güçlerin sahibi kötülerin paniğiyle para harcamaya başlar. Yeni bir kahraman olan Stormfront firmayı sarsar ve Homelander’a meydan okur.

The Boys ünlüler kadar popüler, siyasetçiler kadar tesirli ve Tanrılar kadar hürmet gören süper kahramanlar süper güçlerini kötüye kullandığında ne olduğunu alaya alıyor. Boys, haşmetli Vought’un yardımıyla “Yediler” hakkındaki gerçeği açığa çıkarmak üzere bir kahramanlık macerasına atılırken süper güçlülere güçsüzlerin kapışmasını izliyoruz.


Bu içeriğimiz de en iyi Amazon Prime dizileri listesine yer verdik. Prime yeni yeni daha ilgi çekici içeriklerle izleyenler karşısına geçmeyi planlıyor. Sizin en beğendiğiniz Prime dizisi hangisiydi? Yorumlarda bizimle paylaşın.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap