İlginizi Çekebilir

Eren Bülbül Kimdir? Eren Bülbül Nasıl Öldürüldü?

Eren Bülbül kimdir, Eren Bülbül kaç yılında öldü, Eren Bülbül ne zaman öldü, Eren Bülbül doğum günü ne zaman, Eren Bülbül olayı nasıl oldu hepsi ve daha fazlası bu yazıda.

Eren Bülbül Kimdir? Eren Bülbül Nasıl Öldürüldü?
+ - 0

Yüzyıllar boyunca bu topraklar için nice vatanperverler, nice eli kınalı yiğitler ve nice büyük komutanlar canlarını verdi. Küçük yaşına rağmen vatanın müdafaası için canını veren Eren Bülbül’ü ölümünün 3. yılında  saygıyla anıyoruz. Şehidin anıldığı bu günlerde herkes Eren Bülbül kimdir sorusunu sormaya başladı sizler için Şehit Eren Bülbül’ün hayatını derledik.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017’de bölücü PKK terör örgütü mensuplarıyla yapılan sıcak temas sırasında şehit düşen Eren Bülbül, şehadetinin 3.ölüm yıldönümünde anılıyor.

15 yaşındaki Eren Bülbül, PKK terör örgütüne bağlı grubun sığındığı yeri görmüş jandarmaya haber vermişti. Eren Bülbül daha sonra PKK’lıların saklandığı evi göstermek için jandarma ile birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte terör grubunun hain saldırısı sonucu şehit edildi.

EREN BÜLBÜL KİMDİR?

Eren Bülbül, Maçkalı bir çiftin çocuğu olarak 1 Ocak 2002 yılında dünyaya gözlerini açtı. Babasını küçük yaşta kaybeden Eren Bülbül, ilçeye bağlı Köprüyanı Mahallesi’ndeki müstakil bir evde annesi ve 12 kardeşiyle hayatına devam etti. İlkokulu Köprüyanı, ortaokulu Çatak İlköğretim Okulunda okuyan Eren Bülbül, eğitimine Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam etti.

Bulunduğu çevrede futbola tutkusuyla tanınan Eren Bülbül, Trabzonspor aşığıydı. Okuldan kalan vakitlerinde ailesinin geçimine katkıda bulunmak için bağ, bahçe ve yük taşıma gibi günlük işlerde çalışan Eren Bülbül, daha  yaşının küçük olmasına rağmen elinden geldiğince ailesine destek oldu. Hayatı boyunca karşılaştığı zorluklara karşı savaşan Eren Bülbül, Trabzon’un Maçka ilçesinde, 11 Ağustos 2017’de, hain terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında ağır yaralandı.

Eren Bülbül, ağır yaralı olarak götürüldüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Eren Bülbül’ün naaşı, 12 Ağustos 2017’de Maçka Merkez Camisi’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Köprüyanı Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında defnedildi.

Eren Bülbül Facebook'ta yaptığı paylaşım.

Sosyal medyada odun taşırken görüntülendiği fotoğrafı ve “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” paylaşımıyla akıllardan çıkmayan Eren Bülbül’ü, Türkiye kalbinde hissediyor.


Bunun gibi ilişkilerle alakalı yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap