1. Ana Sayfa
  2. KİMDİR
  3. Fahrettin KOCA Kimdir?

Fahrettin KOCA Kimdir?

Fahrettin Koca Kimdir?

featured

Son günlerde insanlar koronavirüsün ülkemizde görülmesiyle birlikte bütün gücüyle çalışan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kim olduğunu merak ediyor. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran  koronavirüs henüz Türkiye’ye gelmeden geniş önlemler alan Bakan Koca, virüsle mücadeleyi başından itibaren kendinden emin ve çaba içerisinde  yönetmesi ile dikkat çekti. Virüsün ülkemizde görülmesinin ardından da sık sık basın açıklamaları ile basına bilgilendirmelerde bulunan Koca, göstermiş olduğu başarılı performansla halkın takdirini kazandı.

ÖĞRENCİLİK HAYATI

Dr. Fahrettin Koca, 2 Ocak 1965 yılında Konya’nın Ömeranlı ilçesinde 6 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokullarını Konya’da okuyan Fahrettin Koca, liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde bitirdi.Daha sonra İstanbul Tıp Fakültesini kazandı. 1988’ de İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra tıp doktoru unvanını aldı. Daha sonra ihtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları üzerine tamamlayarak 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak işe başladı. Fahrettin Koca, eğitim hayatı boyunca hep parmakla gösterilen öğrenci olmuştur. Kendisinin çok dürüst ve ahlaklı olduğu ve çalışmayı çok sevdiği söylenirdi.

fahrettin koca kimdir

İŞ HAYATI

Fahrettin Koca 1995’te uzman olduktan sonra kurucu başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı (TESA) tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı oldu. 2017 Türkiye anayasa değişikliği ile hiçbiri  TBMM üyesi olmayan şahıslardan oluşan Bakanlar Kurulu’na Sağlık Bakanı olarak atanmıştır. 10 Temmuz 2018 tarihinde görevine başlamıştır.

fahrettin koca kimdir

“BABA GİBİ ADAMSIN”

Dünyayı saran koronavirüs illetinin ülkemize de sıçramasının ardından tüm Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gelecek haberler kitlendi.

KORONAVİRÜSÜ ANLIK TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Bakan Koca, virüsün yayılmaya başlamasından itibaren kuvvetli tedbirler almaya çalışmış ve halkın takdirini kazanmıştır. Son günlerde ise sosyal medyada TT oldu. İnsanlar sosyal medyada Bakan Koca’ya “baba gibi adamsın” bile demeye başladı.

KORONAVİRÜS HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Bakan Koca, geçtiğimiz günlerde basına koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulunduğu esnada bir muhabir gazetecilere  mikrofon dağıtılmaması için serzenişte bulunmasına “Tamam. Kusura bakma kızım” diyerek alkışları topladı.

 

ÖZEL HAYATI

Fahrettin Koca, Hale Koca ile evli 55 yaşında ve 4 çocuk babasıdır.

fahrettin koca kimdir

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Öğretme tutkusunu her alanda gösteren, araştırmacı ruhlu genç.

Yorum Yap