Hemen Para Kazanmak İçin 10 Site

İnternetten para kazanmak, pasif gelir oluşturmak, internetten nasıl para kazanılır, internetten para kazanmak mümkün mü, internetten para kazanma yolları vb. konuların yer aldığı yazımız sizlerle.

Hemen Para Kazanmak İçin 10 Site
+ - 1

İnternet, oturduğu yerden hemen para kazanmak isteyenlerin, bir yere git gel yapmadan çalışmayı düşünenlerin en büyük fırsatı haline geldi. İster hobinizi değerlendirerek 3-5 lira kazanmak isteyin, isterse uzmanlığınız olduğu bir konuda evinizden kendi işinizi kurarak normal maaşlı bir çalışanmış gibi binlerce liranın peşine düşün. Bu bahsedeceğim 10 site, size internetten hemen para kazanmak yolunda büyük yardımları dokunacak siteler. Buyurun yavaştan geçelim.

1- Upwork

Upwork sitesinin logosu

Upwork (Elance) internetteki en büyük legal iş pazarlayıp, hizmet satma platformlarından bir tanesi. Grafik tasarımdan dublaja, programlamadan animasyon yaptırmaya kadar bir çok iş bulabileceğiniz, bir çok iş yapabileceğiniz Upwork’ün arayüzünün sade olması her şeyi daha da kolaylaştırıyor. İşverenlerin yapabileceklerini paylaştığı sitede hizmet arayanların yapması gereken tek şeyse aradığı hizmet için bir teklifte bulunmak. Bu sayede hemen para kazanmak oldukça kolay.

Hedef olarak belirlediğiniz parayı kazanmak için bir çok seçeneğiniz, hatta neredeyse sınırsız seçeneğiniz bulunmakta. Kayıt olup iş yapmaya başlayan kullanıcılar yılda 1000 ila 100.000 dolar arasında paralar kazanabiliyorlar. Hem bedava kullanılabilmesi hem de güvenilir olması sebebiyle fazlasıyla cazip görünen Upwork’ün tek kötü yanı ise çok fazla satış yapan insanın bulunması. Çok çok ucuza kalitesiz iş yapan kullanıcı sayısının bir hayli fazla olması; başarılı olduğunuz konuda iş yapmak isteyen sizin gibi kullanıcıların para kazanmasını epey zorlaştırıyor.


2- Fiverr

Ortada bir laptop, laptopın ekranında fiverr sitesinin logosu, laptopın sağında madeni paralar solunda kağıt paralar bulunmakta.

Fiverr da Upwork gibi kolay ve şık bir arayüze sahip fakat Upwork’ten biraz daha profesyonel çalışan bir site. İşveren odaklı ilerleyen bu sitede alabileceğiniz ya da verecebileceğiniz herhangi bir hizmete ödeyeceğiniz en düşük miktar saat başına 5 dolardır. Çalışma prensibi, şartları çalışanın belirlediği bir şekilde tasarlanmış. İş yapmak isteyenler, verebilecekleri hizmetleri sıralayarak kayıt oluyorlar ve hizmet isteyeneler profillerini inceledikten sonra uygun buldukları kişilere teklif götürüyorlar.

Fiverr da ödeme güvenliği hat safhalarda diyebiliriz. Ödemeler iş yapılmadan önce Fiverr aracılığıyla tahsil ediliyor ve böylece dolandırılma şansınız ortadan kalkıyor. Minimum fiyat limitinin olması, ödeme garantisinin olması siteyi cazip kılıyor olsa bile bu siteden de düzenli bir şekilde gelir oluşturmak pek kolay sayılmaz. Yine Upwork gibi Fiverr’da da rekabet oldukça yüksek ve çokça kullanıcı bulunmakta.

Önerilen Yazı
Oturduğunuz Yerden Dolar Kazanma Yöntemleri

3- SadeceOn

SadeceOn sitesinin logosu

SadeceOn için yerli Upwork desek yanlış olmaz. Dünyada yaygınlaşan fakat Türkiye‘de henüz girişilmemiş freelance iş yapma platformlarına öncülük eden sitelerden bir tanesi olan SadeceOn’da bir çok farklı iş yapıp, hizmet alma imkanınız bulunmakta. Kurulduğu ilk zamanlarda bütün hizmetlerin 10 liraya sunulduğu sitede şuan kendi hizmetinize kendiniz fiyat biçebiliyorsunuz. Yine diğer siteler gibi seslendirmeden çeviri yapmaya kadar bir çok farklı hizmet alabileceğiniz ve bir çok farklı hizmet verebileceğiniz yerli freelance iş bulma platformu.

Rekabeti düşünecek olursak Upwork ve Fiverr kadar büyük bir rekabet söz konusu değil. Burada bir kaç hizmet verip, olumlu yorum aldıktan sonra önünüzün açılması ve satış sayınızın artması çok olası. Fakat buradan elde edeceğiniz gelirlerde Upwork ve Fiverr’a göre daha düşük olacaktır. Bir tarafta alacağı hizmeti fiyatına bakmadan alan ve dolar kuru üzerinden alan bir müşteri varken diğer tarafta sürekli aldığı hizmet irdeleyen ve Türk lirası bazında alışveriş yapan bir müşterinin olması gelirinizi diğer tarafa kıyasla az tutacaktır.


4- Craigslist

Craigslist sitesinin logosu

Yine her konuda ilan bulabileceğiniz bir başka site Craigslist’de freelance iş bulma, hemen para kazanmak platformu. Evden çalışmak isteyenlere hitap eden bir çok iş alanı mevcut. Craigslist diğer sitelere nazaran tecrübe kazanmak ve para kazanmaya başlamak için çok iyi bir .


5- Freelancer

Freelancer sitesinin logosu

Diğer freelance iş yapma sitelerine göre farklı bir konsepte sahip olan Freelancer’da becerilerinize ve tecrübelerinize bağlı olarak seviye atlayabiliyorsunuz. Bu sitede işler de ulaştığınız seviyeye göre size veriliyor. Aynı zamanda iş çeşitliliğinin ve hizmet ticaretinin de bol olduğu bir platform.

Freelancer’ın en kötü yanı ise bedava olarak kullanabilme şansınızın olmaması, kısıtlanmış olması. Belirli seviyelere ulaşabilmek ve daha fazla iş alabilmek için siteye belli miktarlar ödemeniz gerekiyor. Bu işlere yeni başlayacak insanlar için büyük bir yük olabiliyor.


6- Swagbucks

arka fonda elinde çanta takılı bir kadın ve blurlanmış ekran üzerinde swagbucks logosu

Swagbucks, farklı farklı anketler doldurmanızın karşılığı olarak sizi sanal parayla ödüllendiren bir konsepte sahip internet sitesi. Bu sanal parayı daha sonrasında Amazon‘da hediye çekine, her ne kadar ülkemizde kullanılmıyor olsa da PayPal kredisine dönüştürebiliyorsunuz. Sitenin kullanıcıları çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’nden.

Sitede yalnızca anket cevaplayarak değil; video izleyerek, arama motorlarını kullanarak da hemen para kazanmak mümkün.

Önerilen Yazı
İnternetten Para Kazanmanın 10 Farklı Yolu

7- Qmee

Qmee sitesinin logosu ve altında qmee sitesinin sloganı

Qmee isimli sitede yalnızca arama motorlarını kullanarak para kazanma şansınız bulunuyor.  Hemen para kazanmak için bilgisayarınıza indireceğiniz bir eklenti aracılığı ile çalışan Qmee, Google, Amazon, eBay, Yahoo, Bing vb. arama motorlarının aramalarını takip ediyor ve arama başına ücret ödüyor. Bu aramalarda Qmee tarafından desteklenen reklamlara tıklayıp ekstra para kazanmanız da mümkün.


8- Field Agent

Field Agent logosu hemen para kazanmak

Şimdi biraz daha hareket gerektiren bir uygulamadan bahsedeceğiz.  Field Agent bir akıllı telefon uygulaması ve ücretsiz bir uygulama. Bu uygulamada sizden belirli ürünleri için marketlerde, sahada, alışveriş alanlarında inceleme yapmanız isteniyor. Hemen para kazanmak için tek yapmanız gereken yakınlardaki marketlere uğrayıp ürünün size verilen benzer 2 ürünün fiyatlarını karşılaştırmak. Fotoğraflarla belgeleyip duruma bağlı olarak da kısa açıklamalar yapmanız bekleniyor. Görev başına verilen ücretler anket doldurma, video izleme vb. internet üzerinden elde edilen kazançlara göre oldukça iyi fakat iş gelme sıklığı da buna nazaran düşük.


9- Shepper

Shepper sitesinin logosu hemen para kazanmak

Shepper’da akıllı telefona indirilen mobil uygulama üzerinden hemen para kazanmak için kullanılan başka bir yol. Büyük firmalar sizden çeşitli saha araştırmaları yapmanızı istiyor. Bu araştırmalar reklam panosu kontrolünden Airbnb’de ilana açılmış evlerin teyit edilmesine kadar geniş bir skalaya sahip.

Yapacağınız bir çok işte tanımadığınız insanlarla iletişim halinde olmanız yüksek bir ihtimal. Shepper, verdiği görevlerin güvenliğinden şüphe etmiyor olsa bile tekin yerlere giderken bir tanıdığınıza haber vermeniz sizin için iyi bir fikir olabilir. Öncelikli olarak, güvenli görünmeyen bir görevi kabul etmemek en mantıklısı olacaktır. Shepper’a üye olmak için kimliğinizi doğrulamanız isteniyor. Bununla birlikte uygulama üzerinden yapılan eğitimler ve testlerden geçmiş olmanız gerekmekte. Ayrıca uygulama her ay sizden üyeliğini onaylamanızı istiyor ve ödemelerinizi de ay sonunda gerçekleştiriyor.


10- Take Note

TakeNote sitesinin logosu hemen para kazanmak

Sesli kayıtları yazıya dökmenizi isteyen ve bunun karşılığında da para kazanma imkanı sunan site sizden iyi seviyede İngilizce ve Microsoft Word kullanabilmenizi bekliyor. Kullanıcılardan beklenen çalışma performansı dakikada 65 kelimeye denk geliyor. Kazancınız ses kaydının dakikası üzerinden hesaplandırılıp ücretlendirmesi yapılıyor. Hızlı klavye kullanıcıları için mükemmel bir karlı bir iş denebilir.

Take Note’un çalışma koşulları bu yazıda bahsettiğim diğer platformlardan çok daha sıkı. Kayıtlı bir kullanıcı olmadan önce hız testi ve İngilizce testine sokan site, haftada en az 2 kez klavye başına geçmenizi ve ortalama 6 saatlik vardiyalarla çalışmanızı talep ediyor. Tabi ki bu emekler karşılığında iyi bir ücret ödeyen Take Note’ta para çekmek için ulaşmanız gereken bir alt limit ve çekim tarihi bulunmamakta.


Bu yazıda sizlere, hemen para kazanmak için kullanabileceğiniz 10 siteyi göstermeye çalıştım. Eğer internetten para kazanmanın yollarını da öğrenmek isterseniz İnternetten Para Kazanmanın 10 Farklı Yolu yazımı da inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap