NedirUncategorized

HES Kodu Nedir HES Kodu Nasıl Alınır?

HES Kodu Nedir HES Kodu Nasıl Alınır?

HES Kodu Nedir HES Kodu Nasıl Alınır? Günümüzde pandemi dolayısıyla oluşan sıkıntılı ortamdan ötürü Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan yurt içi uçuşlar için kullanılan sistemdir.

HES kodu nedir?

Tüm yurt içi uçuşlarda güvenle uçmanız için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında mecbur hale getirilen yeni bir uygulamadır.

Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafınca gösterilen kurallara göre; bütün yurt içi uçuşlarda gezi edecek yolcuların uçuşlarını sıhhatli bir halde gerçekleştirebilmesi için HES Kodu ile kontroller sağlanacak ve uçuşa 24 saat kala bütün yolcuların risk durumları HES kodu üstünden sorgulanacaktır.

HES Kodu Nasıl Alınır?

1- “Hayat Eve Sığar” uygulaması üstünden, “HES Kodu İşlemleri” kısmına girilir.

“HES Kodu Oluştur” butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

HES uygulamasını AppStore’dan indirmek için tıklayın.

HES uygulamasını Google Play’den indirmek için tıklayın.

2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır  ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üstünden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

Paylaşım Süresi’nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden minimum 7 gün daha çok olması icap eder. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonrasında ise minimum 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken seyahat geçmişine kadar olan gün sayısına minimum 7 gün daha eklemelisiniz.

Örnek; HES 12345678901 1234 17

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 sene ile sınırlandırılacaktır.

3-  e-Devlet sistemi üstünden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

e-Devlet sistemi üstünden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

-Belli bigün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Eğer kodunuzun tedavül süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmamaktadır.

-Ayrıca HES kodunuzun geçerli olmaması, kontakt bilgilerinizin noksan yada hatalı olması, doğum zamanı vb. şahsi bilgilerinizdeki yanlışlar sebebiyle seyahatinize izin verilmeyebilir.

hes uygulaması açık olan bir telefonu tutan kızın görseli


HES kodu alırken belirtilen Paylaşım Süresi nedir?

Paylaşım Süresi, istek ettiğiniz HES kodunuzun aktiflik süresini belirler. HES kodunuzu tayyare bileti alımlarında kullanabilmeniz için, Paylaşım Süresi’nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden minimum 7 gün daha çok olması icap eder. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonrasında ise minimum 17 gün geçerli Paylaşım Süresi ile bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken seyahat geçmişine kadar olan gün sayısına minimum 7 gün daha eklemelisiniz.

Uygulama üstünden Paylaşım Süresi’ni müddetsiz olarak da belirleyebilirsiniz. SMS’le HES kodu istek etmeniz niteliğinde da son olarak girilen gün sayısı Paylaşım Süresi’ni anlatım eder.

SMS’le HES boşluk T.C. Kimlik No boşluk Kimlik Seri No son 4 hanesini girdikten sonrasında bu alanı boş bıraktığınızda Paylaşım Süreniz 1 sene olacaktır.


HES Kodu hakkındaki bilinmesi gerekenler nelerdir?

• HES kodu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bütün yurt içi uçuşlarda zorunludur.

• HES kodunuzun süresi seyahatinizin toplam süresi kadar olmalıdır. Gidiş-dönüş bir bilet almak istiyorsanız yahut gidiş-dönüş bir biletiniz var ise HES kodunuz dönüş tarihinizi de kapsamalıdır.

• Eğer ilk uçuşa 25 saatten azca kalmış ise HES kodu üstünden yolcunun esenlik durumu test edilecektir.

• HES kodu 0-2 yaş aralığında olan bebek yolcular için mecbur değildir.

• Bu muamele her yolcu için ayrı ayrı uygulanacaktır.

HES Kodu ile bireyin Sağlık Bakanlığı sistemleri üstünden, esenlik durumu sorgulanır, risk var ise seyahati onaylanmaz. Yapılan bu sorgulamalarda Corona nedeniyle uçmanıza mani bir vaziyet belirlenirse uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

Seyahat esnasında herhangi bir risk taşımayan ancak, sonradan risk durumu oluşan kişiler olursa, i·lişki mesafesinde düşünülen kişilerle iletişime geçilerek esenlik ve rehberlik hizmeti sağlanır.

HES kodunuz ile alakalı aşağıdaki durumlar laf mevzusu olduğunda, seyahatiniz onaylanmayacaktır.

• COVID-19 olumlu yönde olma yahut karantina sürecinde olma durumu,

• Yeterli süreli HES koduna haiz olmama durumu,

• Hatalı T.C. Kimlik Numarası girilmesi durumu.


Bilet satın alırken HES kodu girişimi iyi mi yapacağım?

• Seyahat öncesinde, kişiye hususi üretilecek HES ( Hayat Eve Sığar ) kodunun temin edilmesi ve bilet satın alma aşamasında, rezervasyona eklenmesi gerekmektedir.

• HES kodu, Sağlık Bakanlığınca yapılacak kontroller için sorgu amaçlı kullanılacaktır. HES kodu ile beraber yolcu hüviyet numarası (TCKN, Pasaport vb.), kontakt bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum zamanı şeklinde alanların doğru ve eksiksiz girilmesi zorunludur.

* Web sitemiz yada mobil uygulamamız üstünden, bilet satın alımı esnasında, yolcu detayları sayfasında bulunan, şahsi bilgilerinizin derhal altında HES Kodu girişi ile alakalı alana her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girebilirsiniz.

* HES kodunuzu check-in sırasında da göstermeniz gerekmektedir! Check-in sırasında HES kodunuz yeniden test edilecektir.

* Check-in kontrolleri sonrasnda esenlik durumunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sorgu ve yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilemezsiniz.


Satın aldığım bilete HES kodumu sonradan iyi mi ekleyebilirim?

Satın alınmış biletler için HES kodu online check-in işlemleri aşamasında alakalı alana  girilecektir.

Uçuşunuz online check-in’e açıldığında, HES kodunuzu, online check-in yolcu detayları sayfasında bulunan, HES kodu giriş alanına girebilirsiniz.

HES kodum yoksa, uçuşumu gerçekleştirebilir miyim?

Check-in işleminizden ilkin ne olursa olsun HES kodunuzu almanız gerekmektedir. En geç check-in işleminiz süresince, online check-in yada check-in kontuarında, HES kodunuzu bildirmeniz gerekmektedir. Aksi halde, uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

Alınan önlemler kapsamında, HES kodunuz olmadan;

• Bilet satın alamazsınız,

• Online yahut havalimanında check-in yapamazsınız,

• Seyahatlerinizi gerçekleştiremezsiniz

a- Seyahat öncesinde, kişiye hususi üretilecek HES ( Hayat Eve Sığar ) kodunun temin edilmesi ve bilet satın alma aşamasında, rezervasyona eklenmesi gerekmektedir.

HES kodu, Sağlık Bakanlığınca yapılacak kontroller için sorgu amaçlı kullanılacaktır. HES kodu ile beraber yolcu hüviyet numarası (TCKN), kontakt bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum zamanı şeklinde alanların doğru ve eksiksiz girilmesi zorunludur.

Web sitemiz yada mobil uygulamamız üstünden, bilet satın alımı esnasında, yolcu detayları sayfasında bulunan, şahsi bilgilerinizin derhal altında HES Kodu girişi ile alakalı alana her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girebilirsiniz.

HES kodunuzu check-in sırasında da göstermeniz gerekmektedir! Check-in sırasında HES kodunuz yeniden test edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasnda esenlik durumunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sorgu ve yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilemezsiniz.

b- Uçuş gününüze kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden ilkin HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

Check-in işlemleri esnasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.HES kodunuz check-in işlemleri sırasında test edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı’nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, esenlik durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

Detaylı malumat için tıklayınız!


HES kodu ile havalimanında katılımı ihtiyaç duyulan önlemler nelerdir?

HES kodunuzu havalimanında check-in sırasında da göstermeniz gerekmektedir!

Uçuştan ilkin;

Uçuştan ilkin rezervasyonunuza girmiş olduğunuz HES kodunuz Check-in sırasında yeniden test edilecektir. Eğer meydana gelen bu test sonrası durumunuz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olmaz ise kurallar gereği uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

Detaylı malumat için tıklayınız!

Havalimanında Check-in’de ;

Uçuş tarihinize kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden ilkin HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

Check-in işlemleri esnasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.Hes kodunuz check-in işlemleri sırasında test edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı’nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, esenlik durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

hes uygulamasının bir görseli


HES kodumla, uçuşa kabul edilecek miyim iyi mi öğrenebilirim?

Uçuşunuzdan 14 gün ilkin tertipli olarak T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan HES kodunuzu test etmeye başlayacaktır. Durumunuzda bir değişim olması halinde, mevzuyla alakalı olarak hava yolu tarafınca en yakın zamanda sizinle iletişime geçilecek ve bilgilendirme yapılacaktır.

Detaylı malumat için tıklayınız!

HES Kodumun olması uçuşumu gerçekleştirmem için ehil mi?

HES Kodu ile bireyin esenlik durumu sorgulanır, risk var ise seyahati onaylanmaz. Yapılan bu sorgulamalarda Korona nedeniyle uçmanıza mani bir vaziyet belirlenirse uçuşa kabul edilemezsiniz.

Detaylı malumat için tıklayınız.

1- Genel Bilgiler;

• Tüm yurt içi uçuşlarda HES kodu zorunludur.

• HES kodunuzun süresi seyahatinizin toplam süresi kadar olmalıdır. Gidiş-dönüş bir bilet almak istiyorsanız yahut gidiş-dönüş bir biletiniz var ise HES kodunuz dönüş tarihinizi de kapsamalıdır.

• Eğer ilk uçuşa 25 saatten azca kalmış ise HES kodu üstünden yolcunun esenlik durumu, Sağlık Bakanlığı sitemleri üstünden test edilecektir.

• HES kodu 0-2 yaş aralığında olan bebek yolcular için mecbur değildir.

• Kıbrıs (Ercan Havalimanı) uçuşlarında HES kodu mecbur değildir

• Bu muamele her yolcu için ayrı ayrı uygulanacaktır.

Seyahat esnasında herhangi bir risk taşımayan ancak, sonradan risk durumu oluşan kişiler olursa, i·lişki mesafesinde düşünülen kişilerle iletişime geçilerek esenlik ve rehberlik hizmeti sağlanır.

2- HES Kodu Sorgulama;

• Seyahat öncesinde, kişiye hususi üretilecek HES ( Hayat Eve Sığar ) kodunun temin edilmesi ve bilet satın alma aşamasında, rezervasyona eklenmesi gerekmektedir.

• HES kodu, Sağlık Bakanlığınca yapılacak kontroller için sorgu amaçlı kullanılacaktır

. HES kodu ile beraber yolcu hüviyet numarası (TCKN), kontakt bilgisi (telefon ve e-mail alanlarının her ikisi de) ve doğum zamanı şeklinde alanların doğru ve eksiksiz girilmesi zorunludur.

• Web sitemiz yada mobil uygulamamız üstünden, bilet satın alımı esnasında, yolcu detayları sayfasında bulunan, şahsi bilgilerinizin derhal altında HES Kodu girişi ile alakalı alana her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girebilirsiniz.

• HES Kodu ile kontroller sağlanacak ve uçuşa 24 saat kala bütün yolcuların risk durumları HES kodu üstünden sorgulanacaktır.

• HES kodunuzu check-in sırasında da göstermeniz gerekmektedir! Check-in sırasında HES kodunuz yeniden test edilecektir.

Eğer meydana gelen bu test sonrası durumunuz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sorgusu ve yönlendirmeleri doğrultusunda, uçuşa elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşa kabul edilmeyeceksiniz.

3- HES Kodunun Onaylanmadığı Durumlar;

HES kodunuz ile alakalı aşağıdaki durumlar laf mevzusu olduğunda, seyahatiniz onaylanmayacaktır.

• COVID-19 olumlu yönde olma yahut karantina sürecinde olma durumu,

• Yeterli süreli (Paylaşım Süresi) HES koduna haiz olmama durumu, Mevcut olan HES kodunuzun tedavül süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üstünden, tekrar kod temin edebilirsiniz.

• Hatalı T.C. Kimlik Numarası bilgisi girilmesi durumu.


HES kodum yok fakat uçuşum bugün. Ne yapmalıyım?

Uçuş gününüze kadar HES kodunuzu almadıysanız, havalimanında check-in işlemlerinden ilkin HES kodunuzu temin edebilirsiniz.

Check-in işlemleri esnasında HES Kodunuzu göstermeniz gerekmektedir.HES kodunuz check-in işlemleri sırasında test edilecektir. Check-in kontrolleri sonrasında, Sağlık Bakanlığı’nın sorgu ve yönlendirmeleri kapsamında,, esenlik durumunuz uçuşunuza elverişli olmazsa, kurallar gereği uçuşunuzu gerçekleştiremezsiniz.

Detaylı malumat için tıklayınız! 

HES kodu hangi uçuşlarda zorunludur?

Tüm yurt içi uçuşlarda uçuşlarda zorunludur.

T.C. vatandaşı değilim. HES kodumu iyi mi alırım?

Sağlık Bakanlığı talimatları uyarınca, yurt içi ve gezi başlangıcı Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlarda, yabancı uyruklu yolcularımız için Hes Kodu mecbur hale getirilmiştir.

06 Haziran 2020 tarihinden itibaren Pasaport detayları ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk (Örneğin; TUR – Pasaportta belirtildiği şeklinde), Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atıp HES kodu alınabilecektir.

HES kodu alırken uçuş zamanı yanlışsa, ne olur?

Böyle bir durumda, Paylaşım Süresi’nin gezi sürenizi kapsadığı yeni bir kod almanız gerekiyor.

Mevcut olan HES kodunuzun tedavül süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üstünden, tekrar kod temin edebilirsiniz.

HES kodumun süresi var mı?

HES kodunuz muayyen bir süreliğine geçerlidir. HES kodunuzun tedavül süresinin uçuş tarihinizi kapsadığından güvenilir olunuz.

HES kodunun bir tedavül süresi bulunmaktadır. Kod temini esnasında belirlenmekte olan bu sürenin dönüş uçuşunun tarihinden itibaren minimum 7 gün süresince daha geçerli olması gerekmektedir, aksi durumda rezervasyonunuz onaylanmayacaktır.

Belli bigün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Örneğin; uçuşunuz bugünden 10 gün sonrasında ise, seyahatten sonrasında 7 gün daha kodunuzun geçerli olması gerektiğinden, paylaşım süresi için belirtilen gün sayısına minimum 17 yazmalısınız.

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde HES kodunun tedavül süresi 1 sene ile sınırlandırılacaktır.

Eğer kodunuzun tedavül süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun tedavül süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üstünden, tekrar kod temin edebilirsiniz.

Ayrıca HES kodunuzun geçerli olmaması, kontakt bilgilerinizin noksan yada hatalı olması, doğum zamanı vb. şahsi bilgilerinizdeki yanlışlar sebebiyle seyahatinize izin verilmeyebilir.

hes uygulamasının bir görseli


HES kodu süresi biterse, tekrar alabilir miyim?

Evet, HES kodu edinme işlemini yeniden gerçekleştirerek kodu tekrar temin edebilirsiniz.

HES kodu bir defa mi alınabiliyor?

HES kodunuzu dilerseniz her seyahat için ayrı ayrı, dilerseniz bütün yolculuklarınızı kapsayacak halde tek kod olarak alabilirsiniz.

Tüm seyahatleriniz için tek bir HES kodu ile almak istediğinizde, HES kodu taleplerinizde, paylaşım sürenizi bütün seyahatlerinizi kapsayacak halde belirtmeniz gerekmektedir.

HES kodu haricinde başka belge lüzumlu mi?

Uçuş yasakları kaldırılıp uçuşlar başladıktan sonrasında, seyahatinizin başladığı yada bittiği şehirde giriş-çıkış kısıtlaması bulunmuyorsa, engelleme uygulanan yaş yada esenlik durumu grubunda değilseniz, HES Kodu dışında gezi izini almanız gerekmiyor.

Yalnızca, giriş çıkış yasağı olan metropoller için ve 65 yaş üstü (hemen hemen sokağa çıkma yasakları kalkmadığı için ) yolcular için gezi izin belgesi istenmektedir.

Bu istisnalar haricinde kalan durumlarda, HES kodu haricinde gezi izin belgesi, esenlik tutanağı vb. başka bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır.

HES kodu var ise, gezi izin belgesi icap eder mi?

Uçuş yasakları kaldırılıp uçuşlar başladıktan sonrasında, seyahatinizin başladığı yada bittiği şehirde giriş-çıkış kısıtlaması bulunmuyorsa, engelleme uygulanan yaş yada esenlik durumu grubunda değilseniz, HES Kodu dışında gezi izini almanız gerekmiyor.

Yalnızca, giriş çıkış yasağı olan metropoller için ve 65 yaş üstü (hemen hemen sokağa çıkma yasakları kalkmadığı için ) yolcular için gezi izin belgesi istenmektedir.

65 yaş ve üzeriyim. HES kodu almam icap eder mi?

29 Mayıs 2020 tarihinde İçişleri Bakanlığınca piyasaya çıkan talimatname doğrultusunda, Seyahat İzin Belgesine sahipseniz yahut Genelge kapsamında belirtilen şartlara uygunsanız şehirlerarası gezi edebilir ve uçuşlara katılabilirsiniz.

Seyahat İzin Belgenizin yanı sıra HES kodu da almanız gerekmektedir.

65 yaş ve üstü bütün yolcular, aşağıda belirtilen detaylar üstünden HES kodunu alabilirler.

1- “Hayat Eve Sığar” uygulaması üstünden, “HES Kodu İşlemleri” bölümünden,

2- SMS Yönetmi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üstünden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

Paylaşım Süresi’nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden minimum 7 gün daha çok olması icap eder. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonrasında ise minimum 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken seyahat geçmişine kadar olan gün sayısına minimum 7 gün daha eklemelisiniz.

Örnek; HES 12345678901 1234 17

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 sene ile sınırlandırılacaktır.

3- e-Devlet sistemi üstünden;

e-Devlet sistemi üstünden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.


18 yaşından küçüğüm, HES kodunu iyi mi alırım?

1 Haziran 2020 tarihiyle birlikte 18 yaşından minik bütün yolcular, yalnızca yanlarında yalnızca yanlarında ebeveynleri (anne-baba) olması koşuluyla uçuş yapabileceklerdir

Uçuş öncesi 2-18 yaş aralığındaki bütün yolcularımızın da erişkin yolcularımız şeklinde geçerli bir HES koduna haiz olması gerekmektedir.

18 yaş altı yolcular, aşağıda belirtilen detaylar üstünden HES kodunu alabilirler.

1- “Hayat Eve Sığar” uygulaması üstünden, “HES Kodu İşlemleri” bölümünden,

2- SMS Yönetmi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üstünden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

Paylaşım Süresi’nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden minimum 7 gün daha çok olması icap eder. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonrasında ise minimum 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken seyahat geçmişine kadar olan gün sayısına minimum 7 gün daha eklemelisiniz.

Örnek; HES 12345678901 1234 17

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 sene ile sınırlandırılacaktır.

3- e-Devlet sistemi üstünden;

e-Devlet sistemi üstünden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

bir uçak görseli


İleri tarihindeki uçuşum için, HES kodu almalı mıyım?

HES kodu alırken uçuş tarihinizi kapsayacak halde malumat girdiğiniz için ileri tarihindeki uçuşlarınız için de kod alabilirsiniz.

Paylaşım Süresi’nin geçerli olması için gün sayısının, uçuş tarihinizden minimum 7 gün sonrasını da kapsaması gerekiyor. Örneğin; 15 gün sonrasında gezi edecekseniz kod alırken uçuş tarihinizi minimum 21 gün sonrası için seçmeniz ehil.


HES Kodu Nedir HES Kodu Nasıl Alınır? yazımız ve bunun gibi sizi heyecanlandıracak yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!


 

Ahmet Kaan Metin

Öğretme tutkusunu her alanda gösteren, araştırmacı ruhlu genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizi desteklemek için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırak.