İlginizi Çekebilir

Instagram DM İçin Harika 2 Özellik

igtv, instagram direct, igdm, instagram dm, dm, instagram mesaj, instagram pc

Instagram DM İçin Harika 2 Özellik
+ - 0

Merhaba sevgili Bu Neymiş okurları. Aranızda bu yazıyı okumaya gelip de Instagram kullanmayan, Instagram kullanıp da DM (direct message) özelliğini kullanmayan yoktur. Hepiniz en az bir kere bu özelliği kullanmışsınızdır. Şimdi sizlere günlük yaşamda aktif olarak kullanmış olduğumuz Instagram DM’ye gelecek iki yeni özellikten bahsedeceğim.

Instagram’a yeni özellikler geliyor

instagram facebook ve whatsapp

Bilindiği üzere Facebook tarafından satın alınan Instagram satın alındıktan sonra birçok yeni özelliğe kavuştu. Bu yenilikler kervanına şimdi de Instagram DM katılıyor. Bu gelecek özelliklerden sonra Instagram DM, mesajlaşma uygulaması gibi deneyim sunabilecek. Şu anda Whatsapp ve birçok mesajlaşma uygulamasında bulunan özelliklere kavuşacak Instagram DM, çok daha kullanışlı bir hale gelecek.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra Whatsapp ve Instagram’a yeni özellikleri birlikte getiren firma, mesajlaşma uygulamaları arasında tercih edilen en popüler uygulama konumunda.

Instagram DM, kardeşi Whatsapptaki özellikleri kazanıyor

instagram dm logosu ve altında yazılarSosyal medya platformları normal mesajlaşmanın yerini çoktan aldı. İnternete bağlı olduğumuz sürece hepimiz anlık mesajlaşmayı seviyoruz. Bu anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamalar arasında Whatsapp ve Instagram da göze çarpıyor.

Whatsapp da mesajlaşmak için telefon numarası gerekli iken, Instagram telefon numarasını bilmeye gerek kalmadan mesaj atabiliyoruz. Sürekli olarak mesajlaşma konusunda kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışan Facebook, Instagram DM için iki yeni özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Nedir bu özellikler?

İlk özellik, mesaj yönlendirme olacak. Uzun zamandır Whatsappta bulunan bu özellik sayesinde gelen mesajları farklı bir kişiye, kopyala-yapıştır işlemini uygulamadan, yollayabiliyorduk. Instagram DM’e yeni gelecek bu özellik sayesinde kopyala-yapıştır derdinden kurtuluyoruz ve mesajları direkt olarak başkalarına yollayabiliyoruz.

İkinci özellik ise belkide en çok beklenilen özellikti. Yeni gelecek bu özellikle artık mesaja özel cevaplama yapabileceğiz. Özellikle grup konuşmalarında, mesajların birbirine karışmasını engelleyen bu özellik artık Instagram DM için de geliyor. Yani artık istediğimiz mesajı alıntılayıp ona özel cevap verebileceğiz ve karışıklıklar ortadan kalkacak.

Bu iki özellik dışında yakın zamanda Instagram’ın web sayfası üzerinden mesajları okuyabilme ve cevap verebilme özelliği gelmişti. Bu özellikte tıpkı diğerleri gibi uzun zamandır bekleniyordu.

Yukarıda belirtmiş olduğum iki özellik şu anda test aşamasında ve yakın zamanda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

 

Bu ve bunun gibi internetle alakalı yazıları okumak için tıklayınız.

Yorum Yap