Instagram Reels Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Reels instagram nasıl kullanılır, İnsta reels nedir, İnstagram Reels ne demek gibi sorularınızın cevapları bu yazıda.

Instagram Reels Nedir ve Nasıl Kullanılır?
+ - 0

Kullanıcıların karşısına yenilikler getirmeye devam eden Instagram, TikTok’a benzeyen özelliği Reels’i kullanıma açtı. Kullanıcıların uygulamada daha eğlenceli zaman geçirmesini sağlamak amacıyla kullanıma açılan Instagram Reels hakkında tüm bilgiler Instagram Reels  nedir yazımızda.

Instagram’ın yeni özelliği Reels ile kullanıcılar 15 saniyelik, çeşitli efektler ve sesler ile video çekebilecek, kendi sosyal ağında paylaşım yapabilecek. Instagram Reels’in son günlerin en çok kullanılan uygulaması TikTok’a rakip olması bekleniyor.

INSTAGRAM REELS NEDİR?

Reels videoları gönderi veya hikaye olarak paylaşılabilecek, ayrıca herkese açık hesaplar videolarını Keşfet bölümünde Reels’a ayrılmış kısımda görülmesini sağlayabilecek. Reels ile sunulan yaratıcı araçlar ve Keşfet bölümündeki bu yeni kısım ile Instagram, insanlara içerik üreticisi olma ve dünyanın her yerinden keşfedilme fırsatı sunmayı amaçlıyor.

REELS NASIL KULLANILIR?

Reels, kullanıcılarına çeşitli yaratıcı düzenleme araçları sunuyor. Bunlar:

Ses: Müzik kütüphanesinden seçim yapılabileceği gibi, insanlar kendi seslerini de videolarda kullanabilecek.

Kendi sesini kullanan herkese açık kullanıcılarda bu ses hesaba mal edilecek ve farklı kullanıcılar da bu sesi kendi Reels videolarında kullanabilecek.

AR Efektleri: Hem Instagram hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki kişilerin hazırladığı çeşitli Artırılmış Gerçeklik efektleri kullanılıyor.

Zamanlayıcı ve Geri Sayım: Zamanlayıcı ve geri sayım ile ellerinizi kullanmadan video çekilebiliyor.

Hizalama: Birleştirilecek iki video arasında pürüzsüz bir geçiş sağlamak amacıyla bir videodaki nesneler hizalanabiliyor.

Hız: Video ve seslerde istediğimiz bölümler hızlandırılabiliyor veya yavaşlatılabiliyor.

Reels klipleri ayrı videolar halinde çekilip bir araya getirilebiliyor, tek seferde çekilebiliyor veya galeriden video yükleyerek oluşturulabiliyor.


Bunun gibi ilişkilerle alakalı yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap