Teknoloji

iPhone 12 Batarya Sorunu Keşfedildi

buneymis.net google news

iPhone 12 pro özelliklerini merakla beklediğimiz telefonlar arasında yer alıyordu. 13 ekim tarihinde iPhone 12 serisinin fiyatına ve özelliklerine dair tanıtım gerçekleşti. Tanıtımın ardından iPhone 12 serisi üzerinde çeşitli testler yapıldı. Bu testlerden biriside batarya testiydi ve iPhone 12 batarya sorunuyla karşı karşıya kaldı. iPhone 12 proda 5G kullanılmaya başlandığında ortaya çıkan soruna gelin detaylıca bakalım.

[geo-post id=”8003″ label=”Önerilen Yazı”]

Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 12 serisinde önemli bir sıkıntı keşfedildi. Telefonu 5G ağına bağlayıp ekranı açık bıraktığınızda 2,5 saat içinde batarya kapasitesinin büyük bir kısmını kaybediyor.
Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 12 serisi şu sıralar en çok konuşulan konular içinde olmaya devam ediyor. Akıllı telefonun gerek özellikleri gerekse de ülkemizdeki yüksek fiyatı tartışmalara konu olmaya devam ederken The Verge, iPhone 12 Pro’nun bataryasıyla alakalı son derece mühim bir problemi raporladı.

iphone 12 pro

The Verge’ün aktardığına bakılırsa iPhone 12 Pro, bir 5G ağına bağlandığında şarjını kısa süre içerisinde tüketiyor. Telefonun bataryası tamamen doluyken bir 5G ağına bağlanıp ekranı açık bırakıldığında 2,5 saat içinde batarya kapasitesinin yüzde 82’sini kaybediyor. Engadget’ın yapmış olduğu testlerde de benzer sorunlarla karşılaşılmış olduğu açıklanırken, iPhone 12 kullanan kişilerin bu batarya ömrüyle ciddi problemler yaşayabileceği açıklandı.

[geo-post id=”7754″ label=”Önerilen Yazı”]

iPhone 12 Pro’da 2815 mAh Batarya

Yapılan açıklamalara bakılırsa iPhone 12 Pro’da 2,815 mAh’lik batarya bulunuyor. Bu batarya 5000 mAh’lerin standart hale gelmeye başladığı Android tarafıyla karşılaştırdığımızda düşük görünse de yazılımsal optimizasyonun etkisiyle bu kadar hissettirmiyor, Yalnız önceki iPhone’lara baktığımızda herhangi bir geliştirmenin de olmadığını görüyoruz.

iphone 12 pro

Bununla beraber bir de telefonu 5G ağıyla kullanmaya başladığımızda batarya, günü çıkarmaktan öte saatleri bile çıkarmayacağını görebiliriz. Elbette bu konuda Apple’dan hâlâ bir açıklama gelmedi. Belki de yazılımsal bir sıkıntı sebebiyle şarj bu kadar çabuk tükeniyor olabilir. Böyle bir durum varsa iOS 14’e gelecek yeni güncellemeyle 5G’de yaşanmış olan probleminin önüne geçilebilir.

iPhone 12 batarya sorunu umarız yakın zamanda güncellemeler ile çözülür.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Mert Bulut

Küçük yaşlarından beri internetin içinde olan içinizden birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizi desteklemek için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırak.