Nedir

Kapron Nedir?

Laminat parke ürünü montajı yapılırken kullanılan kapronun ne işe yaradığını belkide bir çoğumuz bilmiyoruz. Buradan yola çıkarak kapron nedir sorusuna cevap bulmanız için bu içeriği hazırladım. Bakalım bu kapron neymiş.


[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Kapron Nedir?[/geo_alert]

Kapron; ses izolasyonuna gereken bir ortamda ses izolasyonu yapılmasını sağlayan bir üründür. İnsanlar, laminat parke üstünde yürürken çıkan seslerden rahatsız olurlar. Kapron yardımıyla bu sesler, %50 oranında azalmaktadır. Laminat parke uygulamalarında sıcaklık izolasyonu, kapron yardımıyla sağlanır.

Kapron; laminat parke döşenen betonun soğukluğunun, laminat parke ürününe geçmemesini sağlar. Ayrıca, alt bölümü boş olan ve kimsenin oturmadığı zeminlerin sıcaklık yalıtımının yapılmasına katkıda bulunur. Kapronun avantajları bununla sınırlı değildir. Kapron; sudan zarar görmeyen ve etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Ayrıca, kapron yardımıyla laminat parke dekorasyonu esnasında nem ve rutubet, üst tarafa geçmez. Kapron, laminat parke ürününü, betonun rutubetinden ve neminden korur.


[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Kapronun Özellikleri Nedir?[/geo_alert]

parke ve kapron

1) Laminat parke dibine kullanılacak kapronun 5mm kalınlıkta ve yeterli sertlikte olmalıdır.

2) Kapron ses izolasyonu istenen yerlerde, ses izolasyonu elde eden bir üründür.

3) Kapron, laminat parke üstünde yürürken rahatsızlık veren sesi, P oranında azalmasını sağlar.

4) Kapron, laminat parke uygulamalarında sıcaklık izolasyonu sağlar. Laminat parke döşenen beton soğukluğunu, laminat parke ürününe geçmemesine mukavemet gösterir. Altı boş olan oturulmayan zeminlerde sıcaklık yalıtımına olumlu yarar sağlar.

5) Kapron, laminat parke uygulanacak yüzeylerdeki ( azca miktardaki) pürüzleri ortadan kaldırarak muntazam yüzeyler oluşturur. Kaliteli montaj yapılmasında katkı sağlar.

[geo-post id=”8081″ label=”Önerilen Yazı”]

6) Kapron ürünü yapısından ötürü sudan zarar görmez ve etkilenmez.

7) Kapron, laminat parke dekorasyonun da, rutubeti ve nemi üst tarafa geçirmez. Laminat parke ürününü, betonun neminden ve rutubetinden korur.

8) Kapron ürünü eşya ağırlığına ve yoğun insan trafiğine dayanıklıdır.

9) Kapron ürün fiyatı cazip ve ucuzdur.

10) Kapron çevre dostudur tamamen geri dönüştürülebilir.

11) Kapron insan sağlığını etkileyen, zararı olan maddeler içermez.

[geo-post id=”8053″ label=”Önerilen Yazı”]

Kapron nedir yazımızda; kapron malzemesinin ne işe yaradığını ve özelliklerini anlattık. Siz evinizdeki parkelerin altında kapron kullandınız mı? Yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Mert Bulut

Küçük yaşlarından beri internetin içinde olan içinizden birisi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Özellikle yüksek ses ile müzik dinlemeyi tercih ediyorsak yapımı daha ucuz olan kaprona yönelmeliyiz. Hem görsel olarak da kötü görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizi desteklemek için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırak.