İlginizi Çekebilir

Madonna Hakkında Az Bilinenler – Madonna Kimdir?

lourdes madonna, maluma madonna, madonna estere ciccone, madonna youtube, madonna ciccone, madonna hollywood, madonna illuminati

Madonna Hakkında Az Bilinenler – Madonna Kimdir?
+ - 0

Gerçek adı Madonna Louise Veronica Ciccone olan Amerikalı sanatçı, 16 Ağustos 1958 yılında Michigan’da Katolik bir ailenin 8 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Okul yılları boyunca piyano, bale eğitimi alan yıldız, girişken yapısı ve kendini gösteren yeteneğiyle sınıfında sivrilmeyi başardı.

arkada duran insanlar ve önde poz vermiş kadın

Madonna Hakkında Az Bilinenler

  • Madonna Louise Ciccone. 16 Ağustos 1958. Doğum günü olan 16 Ağustos, ilginç bir rastlantı eseri aynı zamanda ‘Elvis Presley’in öldüğü gün (16 Ağustos 1977)
  • Babası Tony, daha önce Chrysler ve General Motors’da çalışmış başarılı bir motor tasarımcısı. İtalyan kökenli.
  • 1963 yılında 30 yaşındayken meme kanserinden vefat eden annesinin adı da Madonna Louise. Adaş olmalarından dolayı, küçüklüğünde aile içindeki lakabı ‘Little Nonnie’.
  • Okul hayatı boyunca gerçekten çok başarılı bir öğrenci ama bunun yanında adının duyulduğu kimi ilginç davranışlar da yok değil: Koltuk altı traşı olmamak, teneffüslerde koridorda taklalar atmak, kıyafetine önemsemeden amuda kalkmak ve ders sırasında, eteğini yukarı çekip iç çamaşırını, sınıf arkadaşları olan ergen erkeklere göstermek gibi. Lisedeyken ponpon kızmış bu arada.
  • Ailenin üç numarası. İki abisi ve iki kız bir erkek üç küçük kardeşi var. Annesinin vefatından sonra babasını da kaybedebileceği korkusu onda saplantı haline gelmiş. Babalarının yeniden evlenme ihtimalinden dolayı eve temizliğe gelen tüm kadınlar ‘Ciccone kardeşler’ tarafından düşman ilan edilmiş uzun süre. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar baba Tony, 1966 yılında, ev işleri ve temizlikte yardımcı olması amacıyla tuttuğu ‘Joan Gustafson’ ile ikinci evliliğini yapmış. Madonna, uzun yıllar babasına kin besliyor bu evlilikten dolayı.
  • Üniversiteyi bırakıp kendi rotasını çizmek üzere evi terk eden Madonna, 1978 yılında New York’a geldiğinde cebinde yalnızca 35 dolar parası varmış. “Hayatımdaki ilk uçak yolculuğuydu ve yine ilk kez bir taksiye binişimdi” sözleriyle anlatıyor New York serüveninin başlangıcını.
  • 26 Şubat 1983 tarihli bir röportajında, maço kılıklı, kaslı, iri yarı tiplerden ziyade; kadınsı görünümlü, pürüzsüz ciltli erkekleri tercih ettiğini söylüyor. İlk ünlü olduğu dönemlerde hafta sonu geceleri, limuziniyle genç latin erkek ‘avına’ çıktığı biliniyor.
  • 1985 yılı yapımı ‘Desperately Seeking Susan’ filminde giymiş olduğu meşhur ceket, 2014’ün kasım’ında Hollywood’da düzenlenen bir açık artırmada, yaklaşık $225.000’a alıcı bulmuş.
  • 1986 yılında çıkan ‘true blue’ albümünü, o sırada evli olduğu ‘Sean Penn’e armağan etmiş.

Yorum Yap