1. Ana Sayfa
  2. Kimdir
  3. Madonna Hakkında Az Bilinenler – Madonna Kimdir?

Madonna Hakkında Az Bilinenler – Madonna Kimdir?

lourdes madonna, maluma madonna, madonna estere ciccone, madonna youtube, madonna ciccone, madonna hollywood, madonna illuminati

Madonna Hakkında Az Bilinenler – Madonna Kimdir? yazısı kapak görseli
  • Frida Kahlo, Pablo Picasso ve Salvador Dali orijinallerinden oluşan bir koleksiyona sahip.
  • Fransa’da bir kent olan ‘Lourdes’ aynı zamanda katolik inancına göre bir ‘hac’ mekanı. Şehrin bu ünvanı kazanması 1858 yılındaki esrarengiz söylentiye dayanıyor. 11 Şubat 1858 tarihinde, 14 yaşındaki ‘Bernadette Soubirous’ heyecanla eve gelir ve şehrin yaklaşık 1.5 km dışında bulunan ‘Massabielle’ mağarasının girişinde bir ‘kadının’ göründüğünü ve kendisiyle konuştuğunu söyler. Aynı yıl içinde başkaları da (toplamda 18 kişi) aynı ‘gizemli kadının kendilerine de gözüktüğünü anlatırlar. Söylencenin büyümesi üzerine 18 Ocak 1862’de yerel piskoposluk ve nihayet 3 Temmuz 1876’da da ‘papalık’ tarafından, bahsi geçen mekan, ‘Meryem Ana’nın göründüğüne atfen ‘kutsal mekan’ ilan edilir. Bu uzun ayrıntının sebebi ise Madonna’nın genç yaşta vefat etmiş olan annesi. Anne ‘Madonna Louise’ hem sıkı sıkıya bağlı olduğu katolik inancı hem de Fransız Kanadası ve Fransa’ya uzanan aile kökleri sebebiyle hayatı boyunca ‘Lourdes’daki bu kutsal hac mekanını görmek istemiş ama gerçekleştiremeden vefat etmiş. Madonna’nın, kızı ‘Lourdes’a bu ismi vermesinin sebebi annesine bir nevi saygı duruşu aslında. Lourdes onun ilk çocuğu. Baba, Küba kökenli bir dans eğitmeni olan Carlos Leon.

sarı saçlı kadın

  • Madonna, annesinin Kanada’ya kadar uzanan soyağacından mütevellit; Mark Wahlberg, Celine Dion, Gwen Stefani ile uzaktan da olsa akraba.
  • 34 yaşına basana kadar hiçbir başkanlık seçiminde oy kullanmamış.
  • 2002 yılı yapımı James Bond serisi filmi olan ‘Die Another Day’de hem filmin tema şarkısını seslendirmekte hem de ‘Verity’ rolüyle cameo yapmakta.
  • İkinci çocuğu ‘Rocco’ 2000 yılında dünyaya geliyor. ‘Guy Ritchie’ ile Madonna’nın 2008 yılında boşanmalarını takiben ‘Rocco’ babasıyla İngiltere’de kalmayı tercih ediyor. Madonna’nın, oğluyla arasının düzelerek tekrar bir araya gelmesi ancak 2017 yılında oluyor. Bu arada farklı tarihlerde evlat edindiği 4 çocuğu daha var.
  • Guinness Rekorlar Kitabı’nda farklı başlıklar altında yer buluyor. Biri oldukça ilginç: 1996 yılı yapımı ‘Evita’ filminde ‘Eva Peron’u canlandırdığı rol gereği çekimler boyunca değiştirmiş olduğu 85 farklı kostümle rekor kırıyor. 42 farklı saç şekli, 56 çift farklı küpe, 39 değişik şapka bu rekoru kırdıran kostüm değişiklikleri arasında. Rekorun önceki sahibi, 1963 yılı yapımı ‘Kleopatra’ filmindeki rolü için hazırlanan 65 farklı kostümle ‘Elizabeth Taylor’a ait.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Küçük yaşlarından beri internetin içinde olan içinizden birisi.

Yorum Yap