İlginizi Çekebilir

Müzik Denince Akla Gelen En Popüler Uygulamalar

En iyi müzik çalar uygulaması. Iphone müzik çalar programı. Play müzik şarkı yükle. Music uygulaması.

+ - 1

Günümüzde müzik dinleyebileceğimiz binlerce platform vardır. Bu platformlardan hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek bazen zor olabiliyor. Bu yüzden çok fazla uygulama içerisinden sizin için bir liste hazırladık.

1Spotify

yeşil bir yazı üzeride spotify yazısı ve logosu

Dünyanın en çok kullanılan müzik platformu olan Spotify, çok geniş şarkı kütüphanesiyle kullanıcılara eşsiz bir müzik zevki yaşatıyor. Şarkı dinlemenin yanı sıra podcast dinlememize de olanak sağlıyor. Size özel oluşturulan çalma listelerini dinleyebilirsiniz veya kendi çalma listenizi oluşturabilirsiniz. Spotify 80 milyondan fazla aboneye ve 40 milyondan fazla şarkıya sahiptir. Spotify Premium ile kullanıcılarının kesintisiz bir müzik zevki yaşamasına olanak sağlıyor. Premium hesabın ücreti 17.99 TL’dir. Eğer bir öğrenci hesabı açarsanız bu ücret 8.99 TL olmaktadır.

Spotify öğrenci hesabı nasıl açılır yazıma ulaşmak için tıklayın.

2Deezer

siyah font üzerine deezer yazısı ve logosu

Deezer, 56 milyon müzik içeriğiyle kullanıcılarını tatmin etmektedir. Flow algoritmasıyla en sevdiğiniz şarkı türlerini öğrenerek size uygun liste oluşturur. Deezer uygulaması ücretsiz kullanıldığı gidi belli bir ücret karşılığında premium özelliği de kullanıla bilmektedir. Premium ücreti 17.99 TL’dir.

3SoundCloud

Yalnızca popüler olan kişilere odaklanmayan herkesin kendi parçasını yükleyip dinletebildiği eşsiz bir  müzik platformudur. Yükleyeceğimiz şarkılarda herhangi bir kalite düşmesi meydana gelmez. Yükleyeceğimiz parçalara diğer kullanıcılar tarafında yorum yapılabilecektir. SounCloud, 125  milyon fazla içeriğe sahiptir.

4Shazam

mavi bir font üzerine shazam yazısı

Shazam, dinlediğiniz şarkıyı saniyeler için tanıyarak bize şarkının ismini söyler. En iyi müzik algılama uygulamadır. Hani hiç beklemediğiniz bir anda sizi etkileyen bir şarkı duydunuz. Bu şarkının ismi neydi diye kendimize sormak yerine Shazam’a sorarak saniyeler içinde öğrenebiliriz. Uygulama her ay 100 milyon kişi tarafından kullanılır.

5Audiomack

siyah font üzerinde audiomack yazısı ve logosu

Ücretsiz olarak hem şarkı dinlememize hemde indirmemize olanak sağlayan tek müzik uygulamasıdır. Audimack 4 milyon şarkıyı ücretsiz indirmemize izin vermektedir. Uygulamanın Türkçe versiyonu mevcut değildir.

6YouTube Music

siyah bir font üzerine youtube müzik yazısı ve logosu

Google’ın müzik platformu olan Youtube Music uygulamasında arayıpta bulamayacağımız şarkı olmayacaktır. Ücretsiz sürümünde maalesef arka planda şarkı çalınmasına izin vermiyor. Reklamsız, arka planda çalma ve bir çok özelliğin yer aldığı premium özelliğine 17.99 TL sahip olabilirsiniz.

7Apple Music

siyah font üzerinde nota ve Apple Music yazısı

Uygulama 60 milyondan fazla şarkıyı dinlemenize olanak sağlıyor fakat para ödemeniz şartıyla. Apple’ın alışkın olduğumuz hizmetleri ücretle satma tutumunu bu uygulamada da görüyoruz. Uygulama ilk 3 ay ücretsiz diğer aylar 13.99 TL’dir.

8TuneIn

su yeşili bir font da TuneIn müzik yazısı ve logosu

Dünyanın her yanından müzik, radyo ve podcastleri bir araya getiren uygulamadır. 6 milyona yakın podcast ve 100.000’den fazla radyo istasyonuyla kullanıcılarına değişik zevkleri bir arada yaşatabiliyor.

Yorum Yap