Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi Belgeseller

netflix en güzel belgeseller, netflix biyografi belgeselleri, netflix bilim belgeselleri, netflixteki en iyi belgeseller, netflix kişisel gelişim

Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi Belgeseller
+ - 0

1Last Breath (13+)

İşi dalmak olan birinin deniz tabanında mahsur kalışını anlatıyor. Deniz korkusu olan insanları gerçek anlamda rahatsız eden bir ortam, özellikle bağlı olduğu ana merkez ile olan bağın kopması sonucu karanlıkta hangi yöne gideceğini düşünürkenki hali ürkütücüydü.

imdb: 7.7

2The Dawn Wall (16+)

Güzel bir başarı öyküsü, o zamana kadar yapılmamış bir tırmanışı, işaret parmağı olmadan serbest tırmanış ile gerçekleştirmesi. Güzel de bir tırmanış arkadaşlığı içerir.

imdb: 8.1

3Cowspiracy (13+)

Baya yanlı bir belgesel, başından sonuna veganlık içeriyor ama içerik olarak etkileyici yerleri çok fazla. Bunca tüketilen et ürünlerini görünce acaba mı diyorsunuz. Ama veganlık karşıtı biri pek katlanamaz sanırım bu belgesele.

imdb: 8.3

4The Last Ozars (18+)

Romanov ailesinin başına gelenleri, son çar ii. nikolay’ı anlatan belgesel. Bu dönemi sevenler için iyi bir izleme zevki sunuyor. Belgeselde halkın hali çok fazla gösterilmemesini gerçekten de çar ailesinin hiçbir şeyin farkında olmamasını izleyiciye göstermek için şuurlu yapıldığını düşünüyorum. Sarayların, çar çevresinin zenginliğini görünce hayran oluyorsunuz ama dışarıdaki halk birbirinin etini yiyebilecek kadar aç. Bir de rasputin’in etkisi çok fazla işlenmiş, bu sapık adam kimdir nedir demek için bile izlenir.

Ayrıca Gleen Meade’nin Romanov komplosu adlı kitabı da bu belgesel ile beraber mükemmel gider, tavsiye ederim.

imdb: 7.3

5Hondros (16+)

Chris Hondros adlı, Libya’da bombalı saldırının sonucunda ölen efsanevi savaş fotoğrafçısının hayatını konu alan belgesel. Hayranlık duyacağınız bir karakter. Gerçekten bu işi yapan insanlara hayranlık duyuyorum, havan toplarının, mermilerin yağdığı topraklarda etkili kareler yakalama peşindeler. İzlerken gösterilen fotoğraflara dehşet içinde bakacaksınız.

imdb: 7.6

6Virunga (16+)

Kongo’da olan Virunga Ulusal Parkı ve bu parkı koruma altına almak için canını ortaya koyan, dağ gorilleri için ölürüm diyen korucuların hikayesini anlatan ve aynı zamanda beyaz adamın çirkinliğini göz önüne getiren belgesel.

imdb: 8.2

7The World’s Most Extraordinary Homes (7+)

Sıra dışı evleri konu alan, güzel vakit geçirmenizi sağlayacak belgesel. İnsan çok pis özeniyor yalnız mutsuz olmayın sonunda.

imdb: 7.6

8Street Food (7+)

Değişik coğrafik bölgelere giderek oralara has yemekleri konu alan belgesel. Masterchef’ten bıkanlar keyifle izleyebilir. Yemek yarışması değildir.

imdb: 8

9Chef’s Table (16+)

Burada da çeşitli kültürlerin yemekleri konu alınıyor. İzlerken yapma isteği duyarsınız, vakit geçirmek için birebir.

imdb: 8.6

10Abstract The Art Design (13+)

Her türlü endüstrinin tasarımsal boyutunu gösteriyor, mimari, grafik, ayakkabı.. vs. çok kaliteli içerik, ilgiyle izleyebilirsiniz.

imdb: 8.4

11The Toys That Made Us (13+)

Tarihin en çok iz bırakan oyuncakların ( barbie, ninja kaplumbağalar, he-man…) yaratıcılarının milyar dolarlık eserlerin yükselişini, kimi zaman da başarısızlıklarını konu alıyor.

imdb: 8.1

Yorum Yap