İlginizi Çekebilir

Oturduğunuz Yerden Dolar Kazanma Yöntemleri

Dolar nasıl kazanılır, dolar kazanma, dolar ile iş yapma, nasıl dolar kazanılır, dolar kazanma yolları, oturduğunuz yerden dolar kazanma vb. konular hakkında bir çok bilgi bu yazıda sizlerle.

Oturduğunuz Yerden Dolar Kazanma Yöntemleri
+ - 0

Herkes dolar kazanmanın bir yolunu bulsa iyi olur. Ayda 400 dolar kazanabilirseniz 3000 TL eder. Herkesin elinden gelen, yapabileceği bir şey vardır. Bu yazıda tüm dünyada nasıl satış yapabileceğinizi ve satış yapabileceğiniz siteleri listeleyeceğim. Oturduğunuz yerden dolar kazanma yöntemlerine gelin birlikte göz atalım.


1fiverr.com

Bizdeki bionluk sitesinin orjinali. Yeteneğinize göre oturduğunuz yerden para kazanma  şansınız bu sitede bolca mevcut. Burada verebileceğiniz hizmetin sınırı yok. Resim, tasarım, video da yapıp satabilirsiniz, çeviri de yapabilirsiniz, müziğinizi de satabilirsiniz.

Bu arada bu tarz yerlerde iş yapmak için üst düzey İngilizce bilmenize gerek yok. İlk başlarda “Google Translate” işinizi görür. Zaten sürekli aynı şeyleri konuşacağınız için bir süre sonra translate’e de ihtiyacınız kalmayacak, hem de İngilizceniz gelişecek.


2upwork.com

Fiverr’da siz 5-20 dolarlık ilanınızı açıyorsunuz insanlar açtığınız ilanı satın alıyor. Upwork’te ise işverenler iş ilanı açıyor, siz o işi yapmak için başvuru yapıyorsunuz. Upwork’te daha uzun vadeli çalışma imkanı ve yüksek kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Önerilen Yazı
İnternetten Para Kazanmanın 10 Farklı Yolu

3freelancer.com

Upwork ve Fiverr gibi freelance işler alabileceğiniz bir site. Oturduğunuz yerden dolar kazanma anlamında oldukça fazla seçenek mevcut. Logo tasarımından 3D modellemeye, uygulama yaptırmadan veri girişine çeşitli kategoride işler mevcut. Her bir siteye girip işleri biraz gezmenizi tavsiye ederim.

Şu ana kadar bir alana yoğunlaşmadıysanız bu sayede kendinize bir alan seçip önce o işi öğrenip sonra iş yapmaya başlayabilirsiniz. Buralarda yapılan neredeyse her işi öğrenebileceğiniz onlarca kaynak var internette.


4etsy.com

Özellikle el işi üretimlerinizi satabileceğiniz bir site. Takı yapıyor olabilirsiniz, örgü yapıyor olabilirsiniz. Yine elinizden çıkan her işin bir alıcısı mutlaka oluyor.


5youtube.com

Oturduğunuz yerden dolar kazanma denince akla gelen ilk platform Youtube. Eskiden daha kolay olmakla birlikte hâlâ fırsatlar var. YouTube düşünenler Türkçe kanalla vakit kaybetmesin global kanal açsın. Türkiyede 1000 izlenme başına 1 TL kazanıyorsanız global bir kanalda 21 TL kazanabilirsiniz.

Ayrıca Türkçe yapınca 80 milyon hedef kitlesi varken, İngilizce yapınca bu sayı 1.5 milyara çıkıyor. Yine videoda İngilizce konuşmanıza gerek yok. Konuşmasız pek çok kanal var: https://www.youtube.com/channel/UC09jljgpnK3lNrfO9AfnIcg. Tekrar kendi ilgi alanınızı bulmanız azami önem taşıyor.

Önerilen Yazı
YouTube Tarihinin En Çok Dislike Alan 10 Videosu

6udemy.com

Oturduğunuz yerden dolar kazanma platformlarından bir diğer ise Udemy. Uzmanı olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda eğitim hazırlayıp satabilirsiniz. Pazarlamadan fotoğrafçılığa bir çok farklı alanda eğitim yayınlayan insanlar var. Teknik bir konuda olabilir çok genelde. Yine sadece Türkçe yaparsanız çok kazandırmaz.

İngilizceniz yetiyorsa İngilizce hazırlamanız tatmin edici kazanç sağlar. İngilizceniz yetmiyorsa? Burada iki seçeneğiniz var. Eğitiminize İngilizce altyazı ekletebilirsiniz. Ama alanınızda tek değilseniz ABD’liler altyazı okumayı pek sevmez. 2. seçenek olarak da dublaj yaptırabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Hemen Para Kazanmak İçin 10 Site

7iStockPhoto.com

Fotoğraf ve video çekmeyi seviyorsanız iStock ile oturduğunuz yerden dolar kazanma çok kolay. Çektiğiniz video ve fotoğrafları satabilirsiniz. Haberlerde, web sitelerinde, reklamlarda görmüş olduğumuz hazır görseller bu şekilde bulunuyor. Bu konuda deneyimim yok ama yapan arkadaşlarımı önereceğim. Onları takip edip öğrenebilirsiniz.


Bunun gibi bilgilendirici veya eğlendirici yazıları daha çok okumak isterseniz Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap