İlginizi Çekebilir

Salgın Filmleri: En İyi 15 Salgın Filmi

En iyi salgın filmleri, salgın hastalık filmleri, en iyi salgın filmleri hangileridir gibi sorularınızın cevapları bu yazıda.


+ - 1

Geçmişten günümüze dünya çok büyük salgınlarla boğuştu. Bu salgın hastalıklar milyonlarca insanın ölümüne sebep oldu. Günümüzde dünyamız corana virüsüyle mücadele etmektedir. Salgın filmleri listemizde dünyamızı tehdit eden corona virüsü gibi salgın hastalıkları konu alan filmleri sizler için düzenledim.

Beyin yakan 25 film listemizi okumak için tıklayın. 


15. Veba / Carriers

Veba film afişi görseli.

Ölümcül bir salgın sonrası dünyadaki toplumların tek tek ölmesi ve bu salgında 4 arkadaşın hayatta kalmasını konu alıyor. 4 arkadaş kendilerine kalacak güvenli bir yer bulmak ve salgın hastalıktan kurtulmayı planlıyorlar.

IMDb:6.0


14. Körlük / Blindness

Körlük film afişi görseli.

Ortada bir salgın hastalık var ancak bu bildiğimiz salgın hastalıklardan biraz farklı. Bu salgın hastalık insanların kör olmasına sebep oluyor. Salgını kontrol altına almak için kör olan insanlar karantinaya alınıyor.

IMDb:6.6


13. Tehdit / Outbreak

Outbreak filminden bir kesit.

California’da bir kasabada ortaya çıkan hastalık zamanla tüm Amerika’ya sıçramıştır. Salgın hastalığı kontrol altına almak için bulaşıcı hastalıklar uzmanı Albay Sam Daniels mücadele etmektedir.

IMDb:6.6


12. Grip / Flu

Flu filminden bir kesit.

Film, insanları 36 saatte öldüren bir virüsü konu alıyor. Filmde olan virüs günümüzdeki corona virüsüyle benzer belirtileri göstermektedir.

IMDb:6.7

Önerilen Yazı
Başından Ayrılamayacağınız 13 Bilim Kurgu Filmi

11. Ölümcül Deney / Resident Evil

Ölümcül Deney film afişi görseli.

Bir genetik araştırma merkezinde denek olarak kullanılan bir hırsız, laboratuvarda geliştirilmeye çalışılan bir virüsü ele geçirir ve virüsü araştırma merkezinde çalışanları etkilemek için kullanır. Virüsten etkilenenler zombiye dönüşmüşlerdir. Zombiye dönüşen insanları bir yapay zeka yönetmektedir.

IMDb:6.7


10. Salgın / Contagion

Salgın filminden bir kesit.

Günümüzdeki corona virüsü ile aynı etkileri gösteren bir virüs ortaya çıkmıştır. Hava ve solunum yoluyla kolay bulaşan bu virüs bir kaç günde insanları öldüren ölümcül bir salgın şeklinde yayılmaktadır. Filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.

IMDb:6.7


9. Dünya Savaşı Z / World War Z  

Dünya Savaşı Z film afişi görseli.

Salgın filmi deyince ilk akla gelen filmlerden. Çin’de ortaya çıkan  hastalık tüm dünyayı etkilemiştir. Gerry Lane ailesini bu hastalıktan korumaya çalışmaktadır aynı zamanda dünyayı kurtarmak içinde çalışacaktır.

IMDb:7.0


8. Yer Yüzündeki Son / Perfect Sense

Yer Yüzündeki Son film afişi görseli.

Bir salgın hastalık yeryüzünden insanlar sevme duygularını kaybetmiştir.  Bu hastalık ortaya çıkmadan önce Michael ve Susan yakınlaşmaya başlar. Tüm insanlığın kaybettiği sevme yetisini Michael ve Susan aşkı hayatta tutabilecek midir?

IMDb:7.1

Önerilen Yazı
Beyin Yakan Filmler: En İyi Beyin Yakan 25 Film

7. Ben Efsaneyim / I Am Legend

I Am Legend film afişi görseli.

İzlemediyseniz şiddetle tavsiye edeceğim çok güzel bir film. Bilim insanları kansere tedavi bulmak için çalışırken farklı bir hastalığın doğmasına sebep olmuşlardır. Bu hastalık insanlığın neredeyse hepsini zombiye dönüştürmüştür. Robert Neville, hastalığa bağışıklık kazanmıştır. Hastalığın tedavisini bulmak için ve hayatta kalan insanlara ulaşmak işin çalışmaktadır.

IMDb:7.2


6. Ölülerin Şafağı / Dawn of the Dead

Ölülerin Şafağı filminden bir kesit.

Hemşire Ana, hastanedeki mesaisini bitirip evine döner. Sabah uyandığı zaman insanların zombiye dönüşmeye başladığını fark eder. Bu olaylar karşısında sağlıklı olan insanlar kendilerini savunmaya çalışırlar.

IMDb:7.3


5. Ölüm Çığlığı / REC

Ölüm Çığlığı filminden bir kesit.

Gazeteci Angela’nın istediği fırsat ayağına gelmiştir. Angela ve kameramanı gelen bir ihbar üzerine itfaiye ekipleriyle  beraber olay yerine giderler. Burada yaşanan olaylar yalnızca bir kaza olmadığını  olayın dehşet verici boyutlarda olduğunu olay yerine vardıkları zaman öğrenmeleri kötü sürprizlerle karşılaşmalarına sebep olacaktır.

IMDb:7.4


4. Maymunlar Cehennemi Başlangıç / Rise of the Planet of the Apes

Maymunlar Cehennemi Başlangıç filminden bir kesit.

Genetik mühendislerinin maymunların beyinlerini geliştirmek için laboratuvarda yaptıkları deneyler sebebiyle maymunların beyninde oluşan mutasyonlar sonucunda insanlara açtıkları savaşı konu alıyor.

IMDb:7.6

Önerilen Yazı
Şimdiye Kadar En Yüksek Puanı Alan 10 Film

3. 28 Gün Sonra / 28 Days Later

28 Gün Sonra film afişi görseli.

İngiltereyi ölümcül bir virüs tehdit altına almıştır. Virüs bir laboratuvardaki hastalıklı şempanzelerden yayılmaktadır. Virüse yakalanan insanlar çok zor durumdadır. Salgınla mücadele eden insanlar yalnızca virüsü yok etmekle değil, virüsün bulaştığı insanlarla da bir çok sorun yaşamaktadır.

IMDb:7.6


2. Son Umut / Children of Men 

Son Umut filminden bir kesit.

Dünyada üremenin son bulması beraberinde insanlığı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. Bu olay dünya üzerindeki tüm siyasi dengeleri sarsmıştır. Yaşananlar karşısında bir grup insan yaşananlara boyun eğerek hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır diğer bir grupta olan olayları değiştirmek için mücadele etmeye çalışmaktadır.

IMDb:7.9


1. 12 Maymun / Twelve Monkeys 

12 Maymun film afişi görseli.

Dünyada insanlığın tamamını yok edebilecek derecede tehlikeli olan bir virüs yaklaşık 5 milyar insanın ölmesine sebep oldu. Geriye kalan az sayıda insan kendini korumak için yerin altında barınaklarda yaşamaya başladı. Bu esnada virüsü yok etmek  için bir çözüm yolu bulurlar. İnsanlığın tamamını kurtarmak için bir zaman makinesi yaparlar.  Makinenin ilk testini yapmak için eski mahkum olan James Cole gönüllü olur. Zamanda yedi yıl geriye gider ve kendini bir akıl hastanesinde bulur. Oradakilere gelecekten geldiğini ve belli amaçlar için geldiğini anlatması gerçekten akıl hastası etiketi yemesine sebep olur. Beyninizi bu filmle birlikte yakmaya hazır olun.

IMDb:8.0


Bunun gibi ilişkilerle alakalı yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap