İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Listeler
  3. Salgını Konu Edinmiş En İyi 15 Film
Trendlerdeki Yazı
_ok_k_zd_m

Salgını Konu Edinmiş En İyi 15 Film

Salgını konu edinmiş 15 film bu yazıda.


Geçmişten günümüze dünya çok büyük salgınlarla boğuştu. Bu salgın hastalıklar milyonlarca insanın ölümüne sebep oldu. Günümüzde dünyamız corana virüsüyle mücadele etmektedir. Bu listede dünyamızı tehdit eden corona virüsü gibi salgın hastalıkları konu alan filmleri sizler için düzenledim.

15. Veba / Carriers

sağda ve solda maskeli kadınlar ortada maskeli bir adam

Ölümcül bir salgın sonrası dünyadaki toplumların tek tek ölmesi ve bu salgında 4 arkadaşın hayatta kalmasını konu alıyor. 4 arkadaş kendilerine kalacak güvenli bir yer bulmak ve salgın hastalıktan kurtulmayı planlıyorlar.

IMDb:6.0

14. Körlük / Blindness

en sağda tek gözü kapalı bir adam onun solunda bir adam onun solunda sarı saçlı bir kadın en solda sakallı yere bakan bir adam

Ortada bir salgın hastalık var ancak bu bildiğimiz salgın hastalıklardan biraz farklı. Bu salgın hastalık insanların kör olmasına sebep oluyor. Salgını kontrol altına almak için kör olan insanlar karantinaya alınıyor.

IMDb:6.6

13. Tehdit / Outbreak

3 tane sarı tulumlu adam

California’da bir kasabada ortaya çıkan hastalık zamanla tüm Amerika’ya sıçramıştır. Salgın hastalığı kontrol altına almak için bulaşıcı hastalıklar uzmanı Albay Sam Daniels mücadele etmektedir.

IMDb:6.6

12. Grip / Flu

birbirine sarılan bir kadın, bir adam ve bir çocuk. Adamın kaşı kanamış

Film, insanları 36 saatte öldüren bir virüsü konu alıyor. Filmde olan virüs günümüzdeki corona virüsüyle benzer belirtileri göstermektedir.

IMDb:6.7

11. Ölümcül Deney / Resident Evil

iki elinde silah olan bir kadın

Bir genetik araştırma merkezinde denek olarak kullanılan bir hırsız, laboratuvarda geliştirilmeye çalışılan bir virüsü ele geçirir ve virüsü araştırma merkezinde çalışanları etkilemek için kullanır. Virüsten etkilenenler zombiye dönüşmüşlerdir. Zombiye dönüşen insanları bir yapay zeka yönetmektedir.

IMDb:6.7

10. Salgın / Contagion

yatakta yatan ağzını açmış bir kadın. Başında duran mavi eldivenli eller

Günümüzdeki corona virüsü ile aynı etkileri gösteren bir virüs ortaya çıkmıştır. Hava ve solunum yoluyla kolay bulaşan bu virüs bir kaç günde insanları öldüren ölümcül bir salgın şeklinde yayılmaktadır. Filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.

IMDb:6.7

9. Dünya Savaşı Z / World War Z  

yanan bir şehir havada uçan helikopterler sağda helikopterin içinde olan bir adam

Salgın filmi deyince ilk akla gelen filmlerden. Çin’de ortaya çıkan  hastalık tüm dünyayı etkilemiştir. Gerry Lane ailesini bu hastalıktan korumaya çalışmaktadır aynı zamanda dünyayı kurtarmak içinde çalışacaktır.

IMDb:7.0

8. Yer Yüzündeki Son / Perfect Sense

maske takan erkek ve kadın

Bir salgın hastalık yeryüzünden insanlar sevme duygularını kaybetmiştir.  Bu hastalık ortaya çıkmadan önce Michael ve Susan yakınlaşmaya başlar. Tüm insanlığın kaybettiği sevme yetisini Michael ve Susan aşkı hayatta tutabilecek midir?

IMDb:7.1

7. Ben Efsaneyim / I Am Legend

arkada yıkılmış bir köprü sağda deniz ortada bir köpek ve elinde silah olan bir adam

İzlemediyseniz şiddetle tavsiye edeceğim çok güzel bir film. Bilim insanları kansere tedavi bulmak için çalışırken farklı bir hastalığın doğmasına sebep olmuşlardır. Bu hastalık insanlığın neredeyse hepsini zombiye dönüştürmüştür. Robert Neville, hastalığa bağışıklık kazanmıştır. Hastalığın tedavisini bulmak için ve hayatta kalan insanlara ulaşmak işin çalışmaktadır.

IMDb:7.2

6. Ölülerin Şafağı / Dawn of the Dead

savaş alanına dönmüş bir sokakta zombiler koşuyor

Hemşire Ana, hastanedeki mesaisini bitirip evine döner. Sabah uyandığı zaman insanların zombiye dönüşmeye başladığını fark eder. Bu olaylar karşısında sağlıklı olan insanlar kendilerini savunmaya çalışırlar.

IMDb:7.3

5. Ölüm Çığlığı / REC

elinde mikrofon olan bir kadın arkasında itfaiye araçları

Gazeteci Angela’nın istediği fırsat ayağına gelmiştir. Angela ve kameramanı gelen bir ihbar üzerine itfaiye ekipleriyle  beraber olay yerine giderler. Burada yaşanan olaylar yalnızca bir kaza olmadığını  olayın dehşet verici boyutlarda olduğunu olay yerine vardıkları zaman öğrenmeleri kötü sürprizlerle karşılaşmalarına sebep olacaktır.

IMDb:7.4

4. Maymunlar Cehennemi Başlangıç / Rise of the Planet of the Apes

önde yüzü boyalı elinde mızrak olan bir maymun arkasında çok fazla maymun

Genetik mühendislerinin maymunların beyinlerini geliştirmek için laboratuvarda yaptıkları deneyler sebebiyle maymunların beyninde oluşan mutasyonlar sonucunda insanlara açtıkları savaşı konu alıyor.

IMDb:7.6

3. 28 Gün Sonra / 28 Days Later

İngiltereyi ölümcül bir virüs tehdit altına almıştır. Virüs bir laboratuvardaki hastalıklı şempanzelerden yayılmaktadır. Virüse yakalanan insanlar çok zor durumdadır. Salgınla mücadele eden insanlar yalnızca virüsü yok etmekle değil, virüsün bulaştığı insanlarla da bir çok sorun yaşamaktadır.

IMDb:7.6

2. Son Umut / Children of Men 

arkada askerler önde bir kadın ve onun yanında bir adam

Dünyada üremenin son bulması beraberinde insanlığı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. Bu olay dünya üzerindeki tüm siyasi dengeleri sarsmıştır. Yaşananlar karşısında bir grup insan yaşananlara boyun eğerek hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır diğer bir grupta olan olayları değiştirmek için mücadele etmeye çalışmaktadır.

IMDb:7.9

1. 12 Maymun / Twelve Monkeys 

3 tane insan yüzü. Önde duran adamın tek gözünde kırmızı bir logo var

Dünyada insanlığın tamamını yok edebilecek derecede tehlikeli olan bir virüs yaklaşık 5 milyar insanın ölmesine sebep oldu. Geriye kalan az sayıda insan kendini korumak için yerin altında barınaklarda yaşamaya başladı. Bu esnada virüsü yok etmek  için bir çözüm yolu bulurlar. İnsanlığın tamamını kurtarmak için bir zaman makinesi yaparlar.  Makinenin ilk testini yapmak için eski mahkum olan James Cole gönüllü olur. Zamanda yedi yıl geriye gider ve kendini bir akıl hastanesinde bulur. Oradakilere gelecekten geldiğini ve belli amaçlar için geldiğini anlatması gerçekten akıl hastası etiketi yemesine sebep olur. Beyninizi bu filmle birlikte yakmaya hazır olun.

IMDb:8.0


En iyi beyin yakan 25 film yazısı için tıklayın.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yeni şeyler öğrenmeyi seven, girişimcilik ruhunu taşıyan genç.

Yorum Yap