Sosyal Medya Yönetimi Ücreti Ne Kadar? Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya yönetimi nedir, profesyonel sosyal medya yönetimi nasıl olmalıdır, sosyal medya yönetimi ücretleri ne kadardır vb. soruların detaylı cevapları yazıda...

Sosyal Medya Yönetimi Ücreti Ne Kadar? Sosyal Medya Danışmanlığı
+ - 0

Sosyal medya hayatımızda büyük bir yer tutuyor. Hayatımızda bu kadar fazla yer edinmiş mecralarda bilinir olmak, görünürlüğü arttırmak herkesin başlıca isteklerinden. Elbette bu isteklere destek olan profesyonel sosyal medya danışmanları da mevcut  Peki, profesyonel olarak sosyal medya yönetimi ne için gerekli? Profesyonel sosyal medya yönetimi ücretleri ne kadar? Gelin yazımızda bu soruların cevaplarına detaylıca göz atalım.


Marka içi iletişimde iki yönlü iletişim için ciddi potansiyeli olan sosyal medya mecralarının oldukça önemli bir yeri var. Markanız için özel ve özgün hazırlanmış içerikler ile sosyal medyada aktif rol alabilirsiniz, daha fazla potansiyel müşterinin size ulaşmasını sağlamak için mutlaka profesyonel yardım alabilirsiniz. Bu yüzden profesyonel sosyal medya yönetimi ücretlerine iyice bakınmalısınız.

Doğru hesap yönetimi ile sosyal medya üstünden web sitenize ziyaretçi de çekebilirsiniz. Hesaplarınızda yapılan yorumlara ve gelen mesajlara hızlı bir şekilde geri dönüş yaparak marka itibarınızı yükseltebilirsiniz. Her sosyal ağın farklı bir kullanım biçimi vardır. Yapılması gerekenler hepsinde aynı değildir. Bu yüzden farklı yaklaşımlarla kitlelerin anladığı dilden konuşarak müşterileriniz ile iletişiminiz güçlü tutulmalısınız.

Sosyal Medya Yönetimi Ücreti Ne Kadar? Sosyal Medya Danışmanlığı yazısının içerisinde ki görsel

Peki sosyal medya nedir? İnternet’in aktif bir biçimde kullanılmaya başlaması ve gelişen teknoloji sayesinde hayatımıza girmiş olan anlık paylaşım siteleridir. Başlarda sadece kişilerin kendi paylaşımlarını yapması olarak kullanılırken artık kurumsal şirketler içinde kullanılması önemli bir hal almıştır.

Günümüzde hem bireysel hem de kurumsal çapta kullanılan ve en çok bilinen sosyal platformlar facebook , twitter, linkedin, youtube, instagram, pinterest ve google+ tır diyebiliriz. Şirketler bu ağlarla yeni müşterilere kolayca ulaşabilir. Nasıl mı? Facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya platformlarının yüksek üye sayısı ve etkileşimi ile marka bilinirliğinizi arttırmaya yardımcı olabilir. Sizin markanız adına tüm sosyal medya hesaplarınızı ciddi bir biçimde yönetme işlemini profesyonel danışmanlar gerçekleştirirlerse o kadar etkili olur.

Sosyal Medya Yönetimi Ücreti Ne Kadar? Sosyal Medya Danışmanlığı yazısının içerisinde ki görsel

Sosyal medya hesaplarınızın yönetimi sayesinde marka öğrenilirliğini yükseltme, itibar yönetimi gibi çalışmaları da yerine getireceğiniz için profesyonel olunmalıdır. Sosyal medya yönetimi maliyetleri alırken kesinlikle referanslarına dikkat etmelisiniz.

Evvelden bilgi paylaşımı telefon, televizyon, radyo, basılı yayınlar vb. taşıtlarla yapılmaktaydı. Fakat internetin yaşamımıza girmesi ve süratle yaygınlaşması ile beraber erişilmesi efor kitlelere erişmek artık basit hale gelmiş oldu. Bir bilgiyi paylaşmak, yeni bir bilgi edinmek, mevcut hizmetleri geniş kitlelere duyurmak, tanıtım ya da satış vs. artık hemen hemen her şey muhtemel.

Sosyal Medya Uzmanı Ne Yapar?

İnternette faal olarak kullanılan tüm sosyal ağlarda bulunan hesaplar en iyi biçimde yönetilip, sektörel bilgiler en iyi biçimde lanse edilmelidir. Sosyal medya uzmanınızın galibiyetini yaptığı paylaşımların ne kadar sevildiği, alaka gördüğü ve en ehemmiyetlisi alınan pozitif geri dönüşlerle ölçebilirsiniz.

Sektörel Sosyal Medya Analizi

*Sosyal medya hesaplarının yönetilmesi

*Facebook , Instagram, Twitter, Youtube paylaşım tasarımları ve yönetimi

*Marka bilinirliğini artırma çalışması

*Doğru hedef kitle belirlenerek reklam hazırlanması

*Paylaşımlar için markaya uygun en ilgi çekici görsellerin seçilmesi

*Paylaşım planlama

*Firmaya uygun sosyal medya sitelerinin belirlenmesi

*Gelen mesaj ve yorumlara en hızlı şekilde cevap vermek

*Özel gün ve zaman dilimlerin tespiti

*Müşteri odaklı çalışmalar

*Rakip firma hesap sayfalarının detaylı analizi

Kurumsal sosyal medya hesaplarınızın yönetimi için bir sosyal medya uzmanıyla çalışmak, marka öğrenilirliğini artırma ve kurumsal suratınızın daha öğrenilir hale gelmesi gibi faydalar sağlamaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Ücreti Ne Kadar? Sosyal Medya Danışmanlığı yazısının içerisinde ki görsel

Sosyal Medya Yönetimi Ücreti Ne Kadar?

Sosyal medya hemen hemen her sektör için marka algısını geliştirmek ve iş hacmini genişletmek için netlikle seçim etmeleri gereken bir tanıtım usulüdür. Profesyonel sosyal medya yönetiminin ardından elde edilecek pozitif geri dönüşler bunun afaki bir gider olmadığını gösterecektir. Sosyal medya danışmanlık hizmeti aylık asgari fiyat 1000 TL den başlamaktadır. Şirketiniz için getirileri hesap edildiğinde bu fiyatın hiç de ehemmiyetli olmadığını görmüş olacaksınız.

Sosyal medya; işletme, marka, veya bireylerin amaç kitleleriyle hürce irtibata geçebildiği, düşüncelerini aktarabildiği ve kampanyalarını duyurabildiği muhtelif platformlardan oluşuyor.

Kendini ya da mahsulleri daha çok resimlerle kendini anlatmak isteyen Instagram‘ı, videolar ile gündeme gelmeyen isteyen ise YouTube‘u seçim edebiliyor. Kurumsal çizgisini gözetmek isteyen Linkedin veya Facebook‘u seçerek hepsini tek bir hesapta barındırabiliyor. Siz de sosyal medya yönetimi hizmeti alarak hesaplarınızın alanında uzman bireyler tarafından idarenmesini sağlayabilirsiniz.


Sosyal Medya Yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bu Neymiş‘i takip etmeyi unutmayın. Güncel olarak paylaşılan bilgiler ve haberler Bu Neymiş‘te sizlerle paylaşılıyor olacak.

Yorum Yap