İlginizi Çekebilir

Tek Taraflı Bir İlişkide Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret

çift ilişkisi, çift ilişkileri, tek taraflı ilişki, ilişki nedir, ilişkiler nasıl biter vb. sorularınızın cevapları bu yazıda sizlerle.

Tek Taraflı Bir İlişkide Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret
+ - 1

İkili ilişkilerin hemen hemen her evresi karmaşık. Tek Taraflı Bir İlişkide Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret listesi size ilişkinizin ne seyirde olduğunu gösterecek.

Çiftler birbirlerinden çok hoşlansa da ilişkiler zamanla yıpranabiliyor ve partnerlerden biri o ilişki için mücadele etmekten vazgeçiyor. Bu durumda ise tüm duygusal yük öteki partnere biniyor. Bu tarz tek taraflı bir ilişkide ise tüm yük tek bir şahsın omuzlarında oluyor. Bu da sürekli stres ve kaygıyı beraberinde getiriyor. Stres ve kaygı ise kişinin hem duygusal hem de fiziksel sıhhatine zarar veriyor. Önemli olansa bu gidişatı fark edip, sizin için çaba göstermeyen bir ilişkiyi geride bırakmak. İç sesinizini duymazdan gelmeyin, o daima size uyarı işaretleri verir. İlişkinizde kendinizi mutsuz ve depresif hissediyorsanız, objektif olarak neler yaşadığınızı düşünmeye çalışın. Tek taraflı bir ilişkide olduğunuzu gösteren 5 işareti yazdık.

Önerilen Yazı
Hangi Aşk-ı Memnu Karakterisin?

1. İletişimi siz başlatıyor ve ikiniz için planları daima siz yapıyorsanız

sarı saçlı mor elbiseli kadının omzuna yatmış gri sweatli gülen adam

Tek Taraflı Bir İlişkide Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret ten ilki: Mesaj göndermezseniz veya aramazsanız, birkaç gün iletişim kurmadan geçirebilirsiniz. Zira onlar da sizi aramayacaktır. Öte yandan ikiniz için planları her zaman siz yapıyorsanız, görüşme isteği sizden geliyorsa durup bir düşünmenizde fayda var. Karşınızdaki birey bu ilişkiyi gerçekten isteseydi çabalamaz mıydı? Tıpkı sizin yaptığınız gibi. Önemli olan kesinlikle kendi duygularınız ve mutluluğunuz ve ne olursa olsun sizi mutlu etmek için gayret gösteren, nasıl olduğunuzu merak edip sizi arayan birini hak ediyorsunuz.


2. Partnerinizi aslında tanımadığınızı hissediyorsanız

yeşil gözlü gömlekli kadının eline bakan kahverengi renkli ceketli adam

İşte zor geçen bir günün ardından bunu sizinle paylaşmıyor, sıkıntılarını size anlatmıyor ve tavsiye istemiyorsa tanımadığınızı düşünebilirsiniz. Böyle bir ilişkide sohbetler genellikle yüzeyseldir. Sıradan biriyle kurduğunuz iletişimden bir seviye üstünü kuramazsınız. Şayet böyleyse onun diğerlerinden farkı ne? Sizce siz onun için gerçekten özel biri misiniz ya da ilişkiniz özel mi?


3. Kendiniz olmaktan korkarsınız

sarı saçlı kadın ve arkasında bir adam

Sık sık partnerinizle sorunlarınızı paylaşamayacağınızı düşünüyor musunuz? Onun yanındayken doğal davranamıyor ve bazı yanlarınızı göstermekten çekiniyor musunuz? Böyle bir durumu yaşamanız ondan gerekli samimiyeti alamadığınızı ve bu nedenle de yeteri kadar kendiniz olamadığınızı gösteriyor. Bu durumda ilişkinizdeki karakterinizi öğrenmek için buraya tıklayarak testi çözün.

Şayet iki kişi arasında samimiyet olmazsa bir ilişki nasıl devam edebilir? Onunla sorunlarınızı bile konuşamıyor ve size ihtiyacınız olduğunda sırtınızı yaslayacağınız bir yer olmayacağını biliyorsanız, böyle bir ilişki için gerçekten çaba göstermeye değer mi?


4. Partnerinizin ihtiyaçlarını kendi isteklerinizden önde tutuyorsanız

sarışın gecelikli kadın siyah gömlekli adamın kafasına dokunuyor

Birlikte olduğunuzda, sadece onun istediklerini yapıyorsanız bu tek taraflı bir ilişkidir. Filmleri gideceğeniz lokantayı o seçiyor ve ilgi alanlarınızı önemsemiyor. Bu tarz bir ilişkide zamanla onun kişiliğini kabullenmeye ve kendinize, yapmak istedikleri şeyin size uygun olduğunu söylemeye başlıyorsunuz. Hayır, bu doğru değil. Bir kişi sizi gerçekten seviyor size değer veriyorsa, hobilerinizi desteklemek ve hoşunuza giden şeyleri yapmak ister. Normal olan budur.

Önerilen Yazı
Yaay Takipçi Arttırma – Nasıl Takipçi Arttırılır?

5. Onun davranışları için yakınlarınıza bahane uydurmak zorunda kalıyorsanız

siyah bluzlu kadının eli göğsünün üstünde ve arkasında kot ceketli bir adam duruyor

Tek Taraflı Bir İlişkide Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret yazısının sonuncusuna geldik. Dostlarınızın veya ailenizin önünde partnerinizin davranışlarından sık sık kendinizi rahatsız hissediyor musunuz? Hiç “O, bugün kötü bir ruh halinde” veya buna benzer bir cümle ile onun davranışlarını açıklamak zorunda kaldınız mı? Dostlarının, ailenin ya da yakınlarının partneriniz hakkındaki düşünceleri son derece önemli. Zira onlar sizin göremediğiniz noktaları görür. Bu nedenle onların düşünceleri üzerine biraz odaklanmalı ve incelemelisiniz. Partneriniz sizi utandıracak şeyler yapıyorsa, size kaba ve saygısız davranıyorsa buna devam etmemelisiniz.


Tek Taraflı Bir İlişkide Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret yazısını okuduktan sonra onunla geçirdiğiniz zamanı “kayıp” veya “boşa harcanmış” olarak düşünmeyin, bunu bir tecrübe olarak düşünün. Bir dahaki sefere değerinizi bilecek kişiyi bulacaksınız, çünkü artık en azından neyi istemediğinizi tam anlamıyla biliyorsunuz.


Bunun gibi ilişkilerle alakalı yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. çok derin düşünürsen paradokslara düşeceğin bir yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.