Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?
+ - 1

Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır sorusunu sorduğumuz zaman cevap olarak pek fazla seçeneğimiz bulunmamaktadır. Çünkü bütün Dünya’nın kullandığı popüler sosyal medya uygulaması Twitter’ın seçenekleri arasında, platformda paylaşılan videoların indirilebilmesi gibi bir seçenek bulunmamaktadır.

Twitter, Dünya’da pek çok yerde olduğu gibi Türkiye’de de yoğun bir şekilde kullanılmakta ve neredeyse ülkede ki gündeme dair bütün gelişmeler Twitter’da eş zamanlı olarak yer bulmaktadır. Türkiye’nin gündemi bir yana, hayatın çoğu alanında etkili olan görseller ve videolar Twitter’da ki kullanıcılar tarafından paylaşılmaktadır.

İster masaüstü bilgisayarınızda, ister dizüstü bilgisayarınızda isterseniz ise telefon ya da tablette olun, eğer doğru araçlara sahipseniz Twitter’dan video indirme işlemi oldukça kolaydır.

Online bir ortamda indirmeyi düşündüğünüz bir fotoğrafı bulursanız, bunu indirebilmek oldukça basittir. Yapmanız gereken yalnızca farenizin sağ tuşuna tıklamak ve görseli kaydet demek. Bu yöntem aynı zamanda Twitter’da da işe yaramaktadır, ancak video indirme işlemi sırasında daha değişik bir kaç yol izlemeniz gerekir.

Twitter’ı kullanan kullanıcılardan bir kısmı, uygulama içerisinde paylaşılan videoları telefonlarına ve bilgisayarlarına indirmek istiyor ancak Twitter sunduğu hizmetler arasında böyle bir hizmete yer vermiyor. Bu sebeple Twitter’ı kullanan kişiler, indirmeyi düşündükleri videoları başka bir uygulama aracılığı ile indirebiliyorlar.

Telefon ekranında açık duran Twitter ekranı

Uygulama ile Twitter Video İndirme İşlemi

Twitter kendi kullanıcıları için video indirme imkanı vermediği için birçok farklı uygulama hizmete sunulmuştur. Bu sayede, Twitter’da gönderilmiş olan bir videoyu indirmeyi sağlayan uygulamalar bulunmakta. Bu uygulamalar, iPhone cihazınızın veya Android cihazınızın mağazalarında bulunmaktadır. App Store veya Google Play Store‘da bulunan bu uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Twitter video indirme işlemi uygulama dışından nasıl yapılır sorusunun başka bir cevabı da bulunmakta ve bu yöntemde ise bir başka uygulamaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu yöntemde programsız bir biçimde Twitter’dan video indirme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, arama motorları sayesinde basit bir arama ile video indirme işlemini yapabilecekleri sitelere ulaşılabilirler. Bulmuş olduğunuz bu siteler indirmek istediğiniz videonun URL adresini (bağlantı adresini) sizden istemektedir. Twitter’da yer alan ve sağ üst bölümde bulunan seçenekten elde edebileceğiniz URL adresini kopyalayıp buraya yapıştırmanız ile dilediğiniz videoyu bilgisayara veya telefonunuza kolay ve hızlı bir şekilde indirilebilirsiniz.

Laptop ekranında açık duran Twitter logosu

Twitter’dan Nasıl Video İndirilir?

Twitter’da video indirmeyi isteyebileceğiniz birden çok neden olabilir ve indirme işlemini nasıl yapacağınız, kullandığınız aracın masaüstü veya mobil sürümünü kullanıp kullanmamanıza göre değişir.

Twitter’ı masaüstünde kullanan bir kullanıcısıysanız (yani, Twitter’a Windows, macOS veya Linux’ta bir web tarayıcısı kullanarak erişen birisi), Twitter’dan video indirmenize yardımcı olacak birçok çevrimiçi araçlar mevcuttur.

Video indirmeye yarayan araçların çoğu iPhone ve Android cihazlarda da kullanılabilmektedir, fakat özel bir video indirme uygulaması sizin için daha iyi bir hizmet verebilir.

Telefon ekranında açık duran Twitter ekranı

Twitter’da Video İndirmenize Yardımcı Araçlar

SaveTweetVid ile Videolarını İndirin

SaveTweetVid, Twitter’da dilediğiniz videoları indirmek için kullanabileceğiniz online bir video indirme aracıdır. Bir tweet ile paylaşılmış olan bir videoyu indirmek istiyorsanız videonun bulunduğu tweet’in URL’sini bilmeniz gerekmektedir.

Twitter ana sayfanızda tweet’in orijinaline tıklamadan paylaşılmış olan videoyu izlemiş olabilirsiniz ve tweet’in kendisine ulaşmanız için tweet’in metnine veya zaman damgasına tıklamanız yeterli olacaktır. Zaman damgası, tweet’in üzerinde, videoyu paylaşan kullanıcının kullanıcı adının yanında görünecektir, tweet’in ne kadar zaman önce atıldığını gösterir. Tweet açıkken, tarayıcınızın arama kısmına bağlantı adresini sağ tıklayıp ‘Kopyala’yı seçin veya aynı anda Ctrl + C tuşlarına basın.

Bunları yaptıktan sonra, SaveTweetVid adresine gidin ve kopyaladığınız bağlantı adresini ‘Twitter URL’sini Girin’ yazan kutuya yapıştırın. Bu bölüme sağ tıklayıp ‘Yapıştır’ı seçebilirsiniz veya aynı anda Ctrl + V’ye basabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise video indirmelerinin bir sıralamasını göreceksiniz. Twitter’dan 1080p, 720p, 480p ve 320p dahil olmak üzere farklı çözünürlüklerde video indirmeniz mümkün. Dilediğiniz çözünürlüğün yanında bulunan ‘İndir’ butonuna tıklayın ve sonrasında video oynamaya başlayacak.

Video penceresinin sağ alt köşesinde yer alan üç noktaya tıklayın ve sonrasında görüntüleyeceğiniz menüde “İndir” seçeneğine tıklayın. Video için bir isim ve indirme alanı bulun ve ‘İndir’e basın, işlem tamamlansın.

SaveTweetVid sayfasında, akıllı telefonunuzdan okutabileceğiniz bir tür barkod olan QR kodu olduğunu fark edeceksiniz. Bu, QR kodu taratarak mevcut videoyu telefonunuza hızlı ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz.


Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır vb. gibi sizi bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Teşekkürler bilgilendirici bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.