İlginizi Çekebilir

e-Devletten Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

e-Devletten Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?
+ - 0

e-Devlet üzerinden ücretsiz maske dağıtılacağı açıklandı.

Koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesi ve yayılmasından sonra virüsün daha çok insana bulaşmaması için alınan tedbirler kapsamında kısa süre önce ePttAVM üzerinden ücretsiz maske temini yapılacağı duyurulmuştu. Fakat haberin duyurulmasından sonra yaşanan yoğunluk nedeniyle ePTTAVM bir açıklama yaptı ve maskelerin dağıtımının e-Devlet üzerinden yapılacağını duyurdu.

ePTTAVM’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

” Değerli Vatandaşlarımız, Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.”

e-Devlet üzerinden maskenin nasıl alınacağı, kaç adet maskenin yollanacağı ve kaç kişiye yollanacağı soruları da insanların aklına takılmaya başladı.

Maske ücretsiz peki kargo bedeli?

Maskelerden herhangi bir ücret talep edilmemesiyle birlikte talepte bulunulan maskelerin gönderiminde de herhangi bir ücret talep edilmeyecek ve maskeler size tamamen ücretsiz bir şekilde gönderilecektir.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortaklaşa aldığı bu karar doğrultusunda e-Devlet üzerinden hem kendiniz hem de aile bireyleriniz için hiçbir ücret ödemeden maske temini sağlayabileceksiniz.

Kaç adet ücretsiz maske yollanacak?

e-Devlet üzerinden bilgilerinizi girip bu bilgileri gönderdikten sonra adresinize yollanacak maske sayısı her vatandaş başına 5 adet maske (1 paket) olacak şekilde ayarlanmıştır. Her vatandaş 1 paket 3 katlı cerrahi maske başvurusu yapma hakkına sahip.

Maskeler yalnızca bir kere mi talep edilebilecek?

Ücretsiz maskeleri yalnızca tek seferlik değil, her hafta bir kez olacak şekilde talep edebileceksiniz.

e-Devletten Ücretsiz Maske Nasıl Alınır

e-Devletten ücretsiz maske nasıl alınır?

  1. Öncelikle buraya tıklayarak ilgili e-Devlet sayfasına gidiniz.
  2. Karşınıza çıkan sayfada T.C. kimlik numarası, ad, soyad, telefon numarası, adres bilgileri formunu doldurunuz.
  3. Eğer evinizde herhangi başka bir aile bireyiniz varsa “Aile Bireyi Ekle” seçeneğine tıklayarak onun da bilgilerini doldurunuz.
  4. Bu bilgileri doldurduktan sonra alt kısımda aileniz için kaç adet maske siparişinden bulunabileceğiniz yazıyor olacak.
  5. Son olarak da güvenlik sorusunu onayladıp “Maske Siparişi Ver” butonuna tıklayın.
  6. Maske talebinizi başarılı bir şekilde tamamladınız.

e-Devlet üzerinden ücretsiz maske talebinizi bu 6 adımla kolay bir şekilde her hafta tamamlayabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi PTT Kargo ile ücretsiz bir şekilde her hafta 5 adet 3 katlı tıbbi maske talep edebilirsiniz.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Yorum Yap