İlginizi Çekebilir
Trendlerdeki Yazı

Yaay Puan Kasma – Yaay Nasıl Puan Kazanılır?

Yerli sosyal medya uygulaması Yaay, Yaay puan kasma, Yaay puan arttırma, Yaay puan hilesi, Yaay nasıl puan arttırılır, Yaay nasıl puan kasılır vb. soruların cevabını bu soruda sizler için detaylı bir şekilde yanıtladık.

Yaay Puan Kasma – Yaay Nasıl Puan Kazanılır?
+ - 4

Türkiye’nin yerli sosyal medya uygulaması Yaay günden güne popüleritesini arttırıyor. Sitemizde de sıkça yer verdiğimiz Yaay ile alakalı bugün ki konumuz ise, Yaay Puan Kasma. Puan sistemi duyurulan ve bu sistemle birlikte kullanıcılara avantajlar sunacağını söyleyen uygulama yapımcıları, puan arttırma yöntemleri hakkında ise herhangi bir bilgi vermedi. Bu Neymiş olarak sizler için hazırladığımız Puan Arttırma Rehberini inceleyerek, puan arttırıp avantajlardan faydalanan ilk kişilerden olabilirsiniz. Gelin birlikte Yaay Puan Arttırma Nasıl Yapılır?, Yaay Nasıl Puan Arttırılır? gibi soruların cevabı olacak Yaay Puan Kasma taktiklerine bakalım.


1- Yaay Puan Kasma dan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Yaay Puan Kasma yazısının içerisinde kullanılan Yaay uygulamasının görseli

Yaay’ın yayın hayatına başlamasıyla birlikte kullanıcılara sunulan özellikleri de ortaya çıktı. Diğer mecralardan farklı olarak puanlama ve rozet sistemi kullanan Yaay bu özelliğiyle birlikte uygulamayı kullanan kullanıcıları ödüllendirmeyi düşünüyor. Uygulama yapımcılarının puan sistemi hakkında söyledikleri ise: “Kullanıcılar paylaşımlarıyla puan toplayabilecek ve topladıkları puanlar ile birlikte de ilerleyen dönemlerde Yaay uygulamasında ki kampanyalardan faydalanabilecekler.” şeklinde.

Henüz çok yeni bir platform olan Yaay, elbette ki açıldığı tarihten itibaren uygulamayı kullanan üyelere ayrıcalık sağlayacaktır. Birazdan bahsedeceğim puan sistemi belki ilerleyen zamanlarda daha düşük seviyelere çekilecek ve ilk başta kayıt olan kullanıcılara bir avantaj sağlanmış olacak. En basit örneğiyle ekşi sözlük‘e bakacak olursak yazarlar nesillere göre sıralanıyor ve sözlüğe ilk kayıt olan 1. nesil yazarlar diğer nesillere göre hem rütbe hem de söz geçerliliği açısından bir tık daha ciddiye alınıyor. Yaay’da avantajlar nasıl sağlanır, kullanıcıya nasıl bir hissiyat verir bunu uygulamanın yazılımcıları ve yapımcıları dışında ki insanların tahmin etmesi dışında bilme imkanı pek yok gibi. Ama şunu bilmekte fayda var, yeni kurulan ve ses getirme potansiyeli olan platformların ilk kullanıcılarından biri olmak her zaman avantaj kazandırır.

Eğer, yerli sosyal medya uygulaması Yaay‘a nasıl kayıt olacağınızı bilmiyorsanız, Yaay Nasıl Kayıt Olunur? yazımıza tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Yaay Nasıl Kayıt Olunur? – Yerli Sosyal Medya Uygulaması

2- Puan Kasmanızı Sağlayacak Yardımcılar!

Sosyal medya denince aklımıza gelen bir iki terim varsa eğer bunlardan bir tanesi de “Takipçi“dir elbette. Takipçi bir sosyal medya platformunun olmazsa olmazıdır. Son zamanlarda trend olan Influencer lık kavramının temelinde de takipçisi çok olan insanlar yatmaktadır. Her mecranın kendi içerisinden çıkardığı fenomenler ya da influencerlar vardır. Bu kişiler, kullandıkları platformun etinden kemiğinden faydalanırlar çünkü arkasında güç olan kişiler her türlü etkinlikten, kampanyadan faydalanma imkanına sahiptir. Bildiğiniz üzere Yaay’da gündeme puan sistemiyle geldi ve yaay puan kasma konusunda da takipçisi çok olan kişiler öne geçecek.

Yaay bir sosyal medya platformu ve böyle bir platformda yalnız başınıza bir şeyler yapabilmeniz çok da mümkün değil. Hiç takipçiniz yokken yapacağınız paylaşımlar, alıntılayacağınız gönderiler puan kazanmanıza yardımcı olmayacaktır. Bünyesinde puanlama sistemi barındıran Yaay’da takipçi sayınızı arttırmanız puan kazanmanız noktasında size çok büyük kolaylıklar sağlar.

Yaay’da puan kazanma biçimleri; gönderilerinizi beğendirtmek, gönderilerinizi alıntılattırmak, gönderilerinize yorum gelmesi vb. şekilde olduğu için takipçisiz puan kazanmak tahmin edebileceğiniz gibi zor. Peki nasıl takipçi kazanırım diyorsanız, sizler için hazırladığımız Yaay Takipçi Arttırma rehberini inceleyerek hızlı bir şekilde takipçi sayınızı arttırabilir rahatça puan arttırarak yakında kullanıcılara sunulacak avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Yaay Takipçi Arttırma – Nasıl Takipçi Arttırılır?

3- Yaay Puan Sistemi!

Yaay Puan Kasma

Yukarıda da bahsettiğim gibi Yaay puan kasma hakkında uygulamanın yapımcıları herhangi bir bilgi vermese de 1-2 günlük deneyimler sonucunda puan arttırmanız için sizlere faydası olacağını düşündüğümüz bir tablo oluşturduk. Tabloda ki artış miktarları ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir. Belki ilk 1 ay içerisinde kayıt olan kişilere bu değerler uygulanacakken geç kayıt olanlara ise farklı değerlerden bir puanlama sistemi uygulanacak, tablonun herhangi bir değişiklik göstermesi halinde yine yazı sürekli olarak güncellenecek ve siz kullanıcıların hizmetine sunulacaktır.

Yazının başından beri ne dedik? Takipçi, takipçi, takipçi…. Tabloda ki kriterleri de gördüğünüze göre takipçi sayınızın, yaay puan kasma konusunda ne kadar değerli olduğunu anlamışsınızdır. 10 Bin takipçisi olan bir hesap gönderi başına 100-150 yorum alarak yüksek puanlar elde edebilirken, 100-200 takipçisi olan bir kullanıcı ise diğer kullanıcının onda biri kadar puan bile elde edemeyebilir.


Son ipucu ise Yaay uygulamasını daha etkili ve verimli kullanmak isteyenler için… Bu Neymiş‘te sizlerle sürekli olarak bu platformun kullanımı, incelikleri, ipuçları hakkında sürekli olarak paylaşım yapıyor olacağız. İsterseniz sayfanın en aşağısına kaydırıp sağ altta bulunan e-posta bültenine abone olarak isterseniz de bizi Google News‘ten takip ederek yeni paylaşılacak olan bilgilerden anında haberdar olabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Türk Telekom’un Yerli Sosyal Medya Uygulaması Yaay

Sağlıcakla kalın, Bu Neymiş’ten kopmayın :)

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Yaay platformuna kayıt olmayı hiç denemedim bir an önce denemek isterim teşekkürler.

  2. 3 sene önce

    Yazbee nin yeni versiyonu gibi. Umarım tutar.

  3. faydalı bi yazı olmuş, teşekkürler. ben daha geçenlerde indirdim yaay’ı. güzel uygulama olmuş beğendim de bu puan olayını tam çözememiştim. iyi olmuş yazdığınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.