Trendlerdeki Yazı

Yaay Takipçi Arttırma – Nasıl Takipçi Arttırılır?

Yerli Sosyal Medya Uygulaması Yaay hakkında, Yaay Takipçi Arttırma, Yaay Takipçi Kasma, Yaay Takipçi Nasıl Arttırılır, Yaay Takipçi Arttırma Yöntemleri, Yaay Nasıl Takipçi Arttırılır vb. soruların cevabı bu yazıda sizlerle.

Yaay Takipçi Arttırma – Nasıl Takipçi Arttırılır?
+ - 7

Televizyonda, internette sürekli karşımıza çıkan yerli sosyal medya platformu Yaay, Eylül 2020’de yayın hayatına başladı. İnsanların büyük bir ilgi gösterdiği Yaay uygulamasında da elbette Twitter’da, Instagram’da, Tiktok’ta olduğu gibi yeni fenomenler doğacak. Bu uygulamadan da gelir kapısı oluşturacak bir çok insan çıkacak. Yaay Takipçi Arttırma, Yaay Nasıl Takipçi Arttırılır gibi sorular şimdiden insanların kafasını kurcalamaya başladı bile. Gelin birlikte yerli sosyal medya platformu Yaay’da takipçi arttırma taktiklerine ve Yaay’da nasıl takipçi arttırılır bakalım.


Yaay’da takipçi kazanmadan önce yapmamız gereken ilk şey uygulamayı indirip kayıt olmak olacak. Eğer Yaay’a nasıl kayıt olunacağını bilmiyorsanız Yaay Nasıl Kayıt Olunur? yazısını inceleyerek kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Yaay Takipçi Arttırma - Nasıl Takipçi Arttırılır yazısının içerisinde bulunan görsel

1- Aktif olarak Yaay kullanın!

Sosyal medya platformu oluşturan kişilerin, kurumların en çok zorlandığı şey bu platformda kullanıcıları tutabilmektir. Kullanıcıyı platformda tutabilmek için ona kendini özel hissettirmek isteyen platform sahipleri aktif olan kullanıcıları her zaman ödüllendirir. Bu çoğu platformun kuruluşundan beri olan bir kuraldır. Milyonlarca kullanıcısı olan TikTok’a baktığımız zaman; kayıt olup, düzgün attığınız ilk içeriğe (kimse sizi takip etmese bile) onlarca, yüzlerce beğeni, yorum geldiğini göreceksiniz. Bu da size TikTok’ta başarılı bir içerik ürettiğinizi hissettirecek ve bu platformda daha fazla kalmanıza teşvik edecek.

Yerli sosyal medya uygulaması Yaay’da da bu kural elbette ki geçerli olacaktır. Eğer platformu aktif bir şekilde kullanır, platform içerisinde etkileşimde bulunursanız takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.


Yaay Takipçi Arttırma Yöntemleri

2- Akılda Kalıcı Bir Kullanıcı Adı Seçin!

Yeni açılmış sosyal medya platformlarının belki de en güzel yanı kullanıcı adı seçme kısmında ortaya çıkıyor. 2020 senesinde Twitter’a yeni kayıt olan birisinin istediği kullanıcı adını alması neredeyse imkansız. 10-15 senedir yayın hayatına devam eden popüler platformlarda milyonlarca kullanıcı bulunduğu için bizim almak istediğimiz kullanıcı adları çok öncelerden alınmış oluyor. Bu zorlukların yaşanmayacağı yepyeni bir platform sizi beklediği için seçeceğiniz kullanıcı adına dikkat edin.

Instagram’da bir çok fenomen kendi ismini içeren kullanıcı adlarını almaya çalışıyor. (bkz: @berkcan, @enesbatur, @tuna ) Bu hem kullanıcı adınızın akılda kalmasını sağlar, hem de sayfanızı kaliteli gösterir. Almak istediğiniz kullanıcı adını olabildiğince sade ve anlaşılır almaya çalışın. İsminizin sonuna plaka kodu, doğum tarihinizin son 2 hanesi veya uğurlu sayınızı koymamaya özen gösterin.


3- Takip Edeni Takip Ederim!

Hemen hemen her platformun değişmez mottolarından bir tanesi “Takip Edeni Takip Ederim” Yaay’da da varlığını sürdürüyor. Hatta kayıt olup, karşınıza çıkan kategorileri takip ettikten sonra ana sayfaya geldiğiniz zaman #GT #GeriTakip gibi hashtagler sizi karşılıyor olacak. Yeni platformun yeni kullanıcıları birbirlerini desteklemeyi sever. Aynı sizin gibi düşünüp takipçilerini arttırmak isteyecekleri için Geri takip benzeri hashtaglerin altında toplanıp birbirlerini takip ederler. Siz de bu tür paylaşımlar yaparak veya bu tür paylaşımlar yapıp etkileşim sağlayan kullanıcıları takip ederek Yaay Takipçi Arttırma konusunda kendinize kolaylık sağlamış olursunuz.


Yaay uygulamasının Gündem sekmesinden bir görüntü

4- Gündemden Kopmayın!

Bildiğiniz ya da bilmediğiniz gibi Yaay uygulaması yerli Twitter olarak adlandırılıyor. Twitter’a benzeyen bir uygulama olur da Twitter’ın ana kahramanlarından Trend Topics bölümünün benzeri Yaay’da olmaz mı? Elbette var. Yaay uygulamasının içerisinde bulunan “Gündem” sekmesinde en popüler konuları bulabilir, bu konular hakkında paylaşımlar yapabilirsiniz. Unutmayın güncel ve popüler olan konularda çok fazla kullanıcı etkileşimde bulunduğu için buralarda yapacağınız paylaşımlar daha fazla etkileşim alacak ve takipçi kazanmanıza daha fazla katkı sağlayacaktır.5- Yaay Puanlarınızı Arttırın!

Yaay Puan Kasma - Yaay Nasıl Puan Kazanılır? yazısının öne çıkarılan görseli

Yaay uygulaması diğer sosyal medya platformlarında farklı olarak bazı özelliklerle çıktı. Bunlardan bir tanesi de puan sistemi. Uygulama içinde gerçekleştirdiğiniz bazı etkileşimler sonucunda Yaay Puanları kazanıp bunları biriktirebiliyorsunuz. Biriktirdiğiniz puanlar ne işe yarıyor diye düşünecek olursanız, bu duruma uygulama yapımcıları şöyle cevap veriyor: “Kullanıcılar paylaşımlarıyla puan toplayabilecek ve topladıkları puanlar ile birlikte de ilerleyen dönemlerde Yaay uygulamasında ki avantajlardan, kampanyalardan faydalanabilecekler.”

Bu avantajlardan bir tanesi de elbette ki puanı yüksek kişilerin daha öncelikli olarak paylaşımlarının öne çıkacak olmasıdır. Yukarıda bahsettiğim gündem sekmesinde popüler olan paylaşımlar kısmını, en çok etkileşim alan içerikler ve puanı en yüksek kullanıcılar dolduracaktır. Paylaşımlarınızın sürekli olarak öne çıkarılması, sizi bilmeyen, takip etmeyen kullanıcıların da sizi takip etmesine destek olacak ve takipçi artışınıza çok büyük bir ivme katacaktır. Yaay’da şuan da bile yüksek puanlı kullanıcılar binlerce takipçiye ulaştı bile…

Aynı bu makalede nasıl Yaay’da takipçi arttırabileceğinizi adım adım anlattığım gibi, bir diğer makalem olan Yaay Puan Kasma‘da adım adım nasıl hızlı bir şekilde puanlarınızı arttırabileceğinizi anlattım. Hızlı bir şekilde takipçi arttırmak istiyorsanız puan şart. O yüzden yazıyı incelemeyi unutmayın.


6- Yaay Takipçi Arttırma Altın Kuralı!

Bahsedilen metotlar bir yana, bir sosyal medya platformunda takipçi arttırmanın en önemli kuralı kaliteli ve sürekli olarak içerik paylaşmaktır. Eğer paylaşımlarınız kaliteli olmazsa, ayda 1-2 kere paylaşım yaparsanız bahsettiğimiz ipuçlarının hiçbiri işe yaramaz. Eğer siz bir platforma önem verirseniz bunun karşılığını elbette alırsınız.

Bir diğer ipucu ise Yaay uygulamasını daha etkili ve verimli kullanmak isteyenler için, Bu Neymiş‘te sizlerle sürekli olarak bu platformun kullanımı, incelikleri, ipuçları hakkında sürekli olarak paylaşım yapıyor olacağız. İsterseniz sayfanın en aşağısına kaydırıp sağ altta bulunan e-posta bültenine abone olarak isterseniz de bizi Google News‘ten takip ederek yeni paylaşılacak olan bilgilerden anında haberdar olabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın, Bu Neymiş’ten kopmayın :)

Yorum Yap

Yorumlar (7)

Popüler Yorumlar
 1. 3 sene önce

  yani sonuçta doğru düzgün paylaşım yapınca takipçi geliyo illa ki aslında. bi de bence kitleyle de alakalı. yani yaay’daki kitle kasmıyo fazla kendini. like yapıyo, gt yapıyo… eaktifler yani. zaten benim en hoşuma giden şey de bu oldu yaay’da

 2. Çok açıklayıcı bir rehber olmuş her gün uyguluyorum teşekkürler.

Yapılan Yorumlar
 1. Yaay : @Eyup_Jr Takip Edeni Takip Ediyorum.

 2. 3 sene önce

  Peki ben o kadar beğeni atmama rağmen 2 gündür puanlarım güncellenmiyor??
  yardım edin lütfen

 3. 3 sene önce

  yani sonuçta doğru düzgün paylaşım yapınca takipçi geliyo illa ki aslında. bi de bence kitleyle de alakalı. yani yaay’daki kitle kasmıyo fazla kendini. like yapıyo, gt yapıyo… eaktifler yani. zaten benim en hoşuma giden şey de bu oldu yaay’da

 4. Çok açıklayıcı bir rehber olmuş her gün uyguluyorum teşekkürler.

 5. arkadaşlar ben ilk gün indirdim. şuan 900 lerde takipcim var. tagları takip edip paylasımınızı artırın takipçi toplarsınız zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.