Listeler

Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video

Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video hepimizin merak ettiği bir listedir. Aynı zamanda YouTube, çoğu internet kullanıcısının zamanının büyük bir kısmını geçirdiği, internet dünyasının en büyük video paylaşım sitesi olarak biliniyor. Ünlü olmak isteği duyan birçok insanın adını duyurma şansı yakaladığı, her sene onlarca trendin ortaya çıktığı, neredeyse her şey hakkında her türde video bulma olanağı sağlayan dev platform şu anda dünya çapında 1,9 milyar aktif kullanıcı sayısına sahip.

Son senelerde ilave edilen yeni özelliklerle ve içerik üreticilerinin sayısının çoğalmasıyla dünyanın en popüler video platformu hâline gelen YouTube‘da değişik kategorilerde sayısız video bulmanız mümkün. Bu içeriklere beğenip beğenmediğinizi belirtebiliyorsunuz. Youtube tarihinden en çok dislike alan videolarını merak ediyorsanız buraya tıklayın.

Şimdi gelin Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video sonsuz içeriğin arasından nasıl sıyrılıp milyarlarca defa izlenmiş birlikte bakalım.

[geo-post id=”7238″ label=”Önerilen Yazı”]

[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]10. Katy Perry – Roar / 3.1 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Katy Perry’nin 2013 yılının 5 eylülünde yayınlanmış olan Roar parçasına ait klip, dünya üzerinde birçok kullanıcı tarafından defalarca kez izlenerek 2,98 milyar görüntülenmeyi aşmış durumda. Ayrıca bu video, Gangnam Style’dan sonra listedeki en eski video olma özelliğini taşıyor.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]9. Maroon 5 – Sugar / 3,2 milyar görüntülenme[/geo_alert]

James Valentine, Adam Levine, Jesse Carmichael, PJ Morton, Mickey Madden ve Matt Flynn’ın bir araya gelerek kurduğu Maroon 5’ın 3,2 milyar görüntülenmeye ulaşmış Sugar adlı şarkının video klibi, 2015 yılının 14 ocak tarihinde yayınlanmıştı. Yayınlandığı sene fazlasıyla yüksek izlenme sayılarına ulaşan video, Sorry ve See You Again’in ardından 2015 yılında en çok izlenen 3. video olmuştu.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]8. Justin Bieber – Sorry / 3,3 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Baby parçasıyla 1 milyardan fazla görüntülenme alan 2. şarkıcı olma unvanının sahibi Justin Bieber’ın Sorry adlı şarkısının video klibi, şu ana kadar 3,3 milyardan fazla görüntülenerek ulaşılması oldukça zor izlenme sayılarını geride bırakmış durumda. Başlarda yalnızca şarkının sözlerinin ver aldığı bir video oluşturulması düşünülmüş. Klibin şimdi yakaladığı popülarite düşünüldüğünde iyi ki bir video klip çekilmiş diyebiliriz.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]7. PSY – Gangnam Style / 3,7 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video listesinin 7. sırasında olan PSY, YouTube tarihinin en unutulmaz videolarından birisi olan Gangnam Style şarkısına çekmiş olduğu video klibi, 2012 yılının 15 temmuz tarihinde yayınlanmış ve platformda 1 milyar izlenmeyi geçen ilk video olmuştu. Uzunca bir süre zirveyi kimseye kaptırmayan video, 2015 yılında yayınlanan See You Again ile birincilik koltuğunu devretmek zorunda kalmıştı.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]6. Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars / 3,9 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Listede olan ilk 3 videodan eski olmasına rağmen izlenme sayısında onların gerisinde kalan Uptown Funk adlı şarkının klibi, 2014 yılının 19 kasım tarihinde Mark Ronson’ın kanalından paylaşılmıştı. Yayınlandığı dönemde oldukça hızlı artan bir izlenme sayısına sahip olan klibin, şu an 3,9 milyar görüntülenmesi bulunuyor.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]5. Maşa ve Koca Ayı – Afet İçin Çözüm / 4,3 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Maşa ve Koca Ayı çizgi filminin ‘Afet İçin Çözüm’ adlı bölümü, listedeki müzik klipleri dışındaki iki videodan birisi. 2012 yılının 31 ocağında yayınlanan video, 4,17 milyar izlenme alarak Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video arasına girmeyi başarıyor. Video’nun Maşa ve Koca Ayı’nın resmi YouTube kanalına değil de Get Movies adlı başka bir kanala ait olması da ilginç bir detay.

[geo-post id=”7286″ label=”Önerilen Yazı”]

[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]4. Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth / 4,7 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Listede zirveye yaklaşırken 4 milyar sınırını aşmayı başaran See You Again, 2015 yılının 6 nisan tarihinde Wiz Khalifa’nın resmi YouTube hesabından yayınlanmıştı. Hızlı ve Öfkeli 7 filminin çekimleri esnasında hayatını kaybeden Paul Walker’ın anısına filmde kullanılan parça, o dönemde tüm dünyada çok dinlenen bir şarkı haline gelmişti.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]3. Ed Sheeran – Shape of You / 4,9 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Ed Sheeran’ın resmi YouTube kanalından 2017 yılının 30 ocak tarihinde paylaşılan Shape of You adlı şarkısı, yayınlandığı dönemde neredeyse her yerde duyduğumuz bir şarkı olmuştu. Yakaladığı popülarite ile şu an 4,9 milyar izlenme sayısına ulaşan video, Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video listesinin üçüncü sırasında yer alıyor.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]2. Pinkfong – Baby Shark Dance / 6,4 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Listedeki müzik klibi dışında olan iki videodan ikincisi olan Baby Shark Dance videosu, bir çocuk şarkısı ve dansı üzerine kurulu. 2016 yılının 17 haziran tarihinde yayınlanan bu video, son zamanlarda çok hızlı bir yükseliş gösterdi ve şu an Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video listesinin 2. sırasında yer alıyor. Baby Shark Dance videosunun görüntülenme sayısı ise 6.4 milyar.


[geo_alert style=”2″ color=”warning” ]1. Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee / 6,9 milyar görüntülenme[/geo_alert]

Geldik Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video listesinin en başına. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Luis Fonsi’nin Despacito isimli şarkısının video klibi zirvede bizi karşılıyor. 2017 yılının 12 ocak tarihinde yayınlanan parça, uzun zaman boyunca müzik listelerinin zirvesinde yer almış ve bu başarısını da YouTube’daki görüntülenme sayılarıyla perçinlemişti. Çoğunlukla İngilizce içeriklerin hâkim olduğu listenin zirvesinde İspanyolca bir şarkının yer alması da ilginç bir detay olarak göze çarpıyor.


Youtube Tarihinde En Fazla İzlenen 10 Video listemizin sonuna geldik. Listede sizi en çok şaşırtan video hangisi oldu? Yanıtlarınızı ve bu videolar hakkındaki düşünceleriniz yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak yazılar, testler ve daha bir çok konuda ipuçlarını kaçırmak istemiyorsanız Bu Neymiş?‘te kalmaya devam edin. Yazılar, testler, listeler ve daha bir çok içerik Bu Neymiş?‘te!

Mert Bulut

Küçük yaşlarından beri internetin içinde olan içinizden birisi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bizi desteklemek için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırak.